Конспект уроку для 3 класу .Нузет Умеров "Диктант"

Про матеріал
Конспект уроку для вчителів. Тема: Слова-мандрівники.Нузет Умеров "Диктант" 3 клас
Перегляд файлу

                                            Конспект уроку  з літературного читання

                                                                          3 клас

Тема:Слова-мандрівники. Нузет Умеров «Диктант»

Мета:вдосконалювати навичку читання;розвивати увагу,пам’ять,розширювати словниковий запас учнів; виховувати повагу до мов інших народів.

                                                                            Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

1.Психологічна настанова.

Учні повторюють за вчителем :

Люблю я свій розум,

Увагу та пам'ять.

Працює мій мозок.

І вчусь я старанно.

Сприймаю все нове

І мислю логічно.

Учителя слово

Здійсню практично.

 

ІІ.Удосконалення навичок читання.

1.Читання приголосних

Учень робить глибокий вдих і на видиху читає 12 приголосних одного ряду

БТФХЧЛСПРТНК

КВМНСПЛДБЗЦН

ВМРГКСТДЖЗСЦ

2.Артикуляційна розминка(відео)

 

ІІІ.Оголошення теми,мети уроку.

-Сьогодні на уроці ми ознайомимось з творчістю відомого кримськотатарського письменника Нузета Умерова.

 

ІV.Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

1.Коротка біографічна довідка

(Фото автора)

Народився в Сімферополі. Вірші почав писати ще в школі. По закінченню школи працював токарем, слюсарем, шахтарем. Нузет Умеров — автор декільких десятків книг. Це — вірші, поеми, казки, оповідання, повісті, п'єси, гуморески. Також був перекладачем з казахської, узбецької, татарської і інших мов.

 

2.Робота над твором.

1)Словникова робота( фото на слайдах)

Звичнії- звичайні,повсякденні.

Баштан-ділянка поля, город у степу, на цілині, не при домі, де вирощують кавуни та дині.

Тютюн-рослина.

Кушак-елемент переважно чоловічого одягу, хустку або шматок тканини у вигляді широкого пояса для обв'язки або обмотки верхнього одягу.

Бахчисарай-місто в Україні, адміністративний центр Бахчисарайського району Автономної Республіки Крим.

2)Читання вірша вчителем.

3)Аналіз змісту твору

-Від чийого імені ведеться розповідь у вірші?

-Чи зрозуміли ви, яка мова є рідною для дитини?

-На якій мові діти писали диктан?

-У кого дитина хоче запитати про свій рід?

-Хто може пояснити словосполучення « у дальньому колінці»?(люди поріднились у далекому минулому)

                                        Фізкультхвилинка

4)Читання слів луною(звертаєм увагу на наголос у словах)

Майдан,базар,нене,кавун,баштан,тютюн,сірник,кушак,джерела,килим,Бахчисарай,саме,дальньому,колінці,роду.

5)Читання твору учнями ланцюжком.

-Зверніть увагу на розділові знаки: кома-коротка пауза, три крапки-довга пауза.Знак питання-питальна інтанація,  знак оклику-оклична

6)Продовження аналізу твору з елементами вибіркового читання

-Прочитайте,як автор описував українську мову.

-Прочитайте,що здивувало хлопчика?

-Які слова зацікавила хлопчика?Які слова він звик чути з дитинства?

-Знайдіть речення ,які потрібно читати з окличною інтонацією; з питальною інтонацією.

-Чи був учень старанним?(так)Які рядки з вірша нам це підказують?

-А чи є у вашому роду рідня з інших народів, чи країн? Поцікавтесь у батьків.

V.Підсумок уроку

-З яким віршем ми сьогодні познайомились?

-Хто його автор?

-Звідки автор родом?

-З яким настроєм завершуєте урок?

VI.Домашнє завдання

-Виразно читати вірш « Диктант»

 

 

 

 

docx
Додано
14 вересня 2023
Переглядів
934
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку