Конспект уроку для 6-го класу на тему "Падіння Західної Римської імперії"

Про матеріал
Конспект уроку для 6-го класу на тему "Падіння Західної Римської імперії"
Перегляд файлу

Тема. Падіння Західної Римської імперії

Мета: проаналізувати як виникло християнство; охарактеризувати хто такі апостоли; дати уявлення про особливості правління Константина Великого; проаналізувати падіння Західної Римської імперії; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження, удосконалювати навички роботи з історичними картами та текстом підручника; формувати інтерес до вивчення минулого людства.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  •            називати дати, пов’язані з темою уроку;
  •            застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
  •            аналізувати релігію - християнство;
  •            характеризувати поділ Римської імперії на Західну і Східну
  •            аналізувати причини падіння Західної Римської імперії;

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, історична карта, атлас, роздатковий матеріал, ілюстративний ряд до теми, мультимедійна презентація.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
  1. Бліц-вікторина.
  1. Хто став наступником Марка Аврелія? (Коммод)
  2. В якому столітті зростання Римської імперії зупинилося? (3)
  3. Яка була основна причина кризи ? (слабкість державного управління)
  4. Яка була другорядна причина? (праця рабів, не було нових завоювань і нових рабів нікому було обробляти землю.)
  5. Хто провів реформи за якими відбувся поділ на західну і східну? (Діоклетіан)
  6. Якою територією правив Діоклетіан? східними провінціями)
  7. Західними провінціями правив? (Максиміан)
  8. Що собою являла тетрархія? (правління 4-ох)
  9. 10-12 провінцій об'єднувалися в –  округи, які називалися…? (діоцези)
  10.                       Чому грошова реформа провалилася? (нові золоті і стрібні монети люди ховали їх
  11.                       Яким було покарання за перевищування цін? (смертна кара)
  12.                       Якого покровителя Діоклетіан обрав для себе? (Зевса)
  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Вправа «Хто я?».
  • Працюємо з історичними постатями (Діоклетіан, Октавіан Август, Юлій Цезар)

Діоклетіан — Вікіпедія  Октавіан Август — Вікіпедія  Гай Юлій Цезар — Вікіпедія

  1. Робота з ребусом.

ребусиребусиребусиребусиребусиребуси

ребуси1=Р        ребуси + В

  • Яке слово зашифровано? (християнство)
  • Розтлумачте значення цього слова?
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Перегляд відеосюжету https://www.youtube.com/watch?v=46knSJKrJIc

«Виникнення християнства, Давня Греція та Рим»

  • Де виникло християнство? (Палестина)
  • Чому Ісуса було страчено?( влада боялася, що він підбурить людей до постання проти влади)
  • Як називали учнів Ісуса? (апостолами)
  1. Робота з підручником с. 166 пунк 2 .
  • Прочитайте матеріал та дайте відповідь на питання.
  • Хто й коли переніс столицю Римської імперії до міста Візантій?
  1. Вибіркове читання (с. 167 – 168 підручника).
  • Зачитайте речення, які містять відповіді на запитання.
  • Хто поділив імперію між своїми синами?
  • З яким племенем зіткнулася Західна Римська імперія?
  • Коли відбулася Каталаунська битва?
  • Чи був переможець в цій битві?
  • Яким племенем Рим було пограбовано у 410 р.?
  • Хто змусив зректися престола Ромула Августула?
  • Де виникли варварські королівства?
  •  Під якою назвою існувала Східна Римська імперія?
  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Робота в парах.
  • Проаналізуйте карта за допомогою її легенди.
  • Знайдіть на карті Східну Римську імперію та Західну
  • Визначте шлях вандалів.

https://geomap.com.ua/images/wh6b/5_files/image043.jpg

  1. Вправа «Нова інтерпретація».
  • Скористайтеся своєю уявою та дайте відповідь на запитання «Що було б, якби  Західна Римська  імперія не впала?».
  1. Підсумки уроку.
  1. Вправа «Хмаринка тегів».
  • Серед запропонованих оберіть 1 – 2 твердження та доповніть їх.

  •                      сьогодні я дізнався ...
  •                      було важко ...
  •                      я зрозумів, що ...
  •                      я навчився ...
  •                      я зміг ...
  •                      було цікаво дізнатися, що ...
  •                      мене здивувало ...
  • мені захотілося ...

  1. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацювати § 52 підручника.

 

doc
Додано
12 квітня 2020
Переглядів
6458
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку