Розробка інтегрованого уроку історії та зарубіжної літератури для учнів 6 класу на тему «Мінойська палацова цивілізація»

Про матеріал

Матеріал даного уроку продовжує знайомити учнів з давньогрецькою історією та міфологією.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Мінойська палацова цивілізація. Підготувала учитель історії Першотравневої ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вистороп Тетяна Василівна

Номер слайду 2

Мета: ознайомити учнів з Мінойською палацовою цивілізацією, визначити причини її розвитку та занепаду, особливостями географічного положення; розвивати увагу, пам’ять, мислення, мовлення, вміння працювати з контурними картами; виховувати старанність та зацікавленість до вивчення теми.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Державу уособлювали палаци. Саме тому вона і отримала назву палацової.

Номер слайду 6

Документ. Гомер про острів Крит. Острів Крит посеред виноцвітного моря, прекрасний, щедрий, звідусіль обійнятий водами, людьми багатий. Там дев'яносто вони міст населяють великих. У чому, на думку автора, полягало багатство острова Крит?

Номер слайду 7

За часів правління царя Міноса ( 16 – перша половина 15 ст. до н.е.) держава досягла найбільшого розквіту. Саме від імені свого правителя цивілізація і отримала назву мінойська.

Номер слайду 8

Головним містом острова було м. Кносс

Номер слайду 9

Головним божеством була Велика небесна володарка. Нажаль, імена богів невідомі.

Номер слайду 10

Близько 1450 р. до н.е. більшість поселень та палаців Криту було зруйновано внаслідок виверження вулкану на сусідньому острові Фера.

Номер слайду 11

Мінота́вр  — за уявленнями давніх греків, люте страховисько з людським тулубом і бичачою головою, якого народила від морського бика дружина царя Міноса Пасіфая. Міф про Мінотавра пов'язаний з тотемістичними віруваннями і нагадує, що колись приносили в жертву людей.

Номер слайду 12

Вислів "ніть Аріадни" означає шлях,який допомагає знайти вихід із скрутної ситуації.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

А́ртур Джон Е́ванс. Британський археолог. У період 1899—1930 рр. (з перервами) вів розкопки на острові Крит, де відкрив залишки палацу в Кноссі

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

В житлових приміщеннях палацу було споруджено водогін та каналізацію

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Позначити на контурній карті:о. Крит. Аттикум. Кносс. Вулкан Санторин (о. Фера)Егейське море

Номер слайду 21

Домашнє завдання:1) Опрацювати § 26 підручника;2) Виконати завдання зошита с. 57 - 59

Перегляд файлу

 

Розробка

інтегрованого уроку історії та зарубіжної літератури

для учнів 6 класу

«Мінойська палацова цивілізація»

 

Підготувала

учитель історії та правознавства

Першотравневої ЗОШ І-ІІІ ступенів

Зміївської районної ради

Вистороп Тетяна Василівна

 

 

2017 рік

Тема: Мінойська палацова цивілізація (Слайд 1)

Мета: ознайомити учнів з Мінойською цивілізацією, вчити учнів працювати з історичними джерелами; розвивати увагу, пам'ять, мислення, мовлення, вміння працювати з історичними та контурними картами; виховувати старанність та зацікавленість до вивчення теми. (Слайд 2)

Обладнання: підручник «Всесвітня історія. Історія України: підруч. для 6-го кл. загальноосвіт. навч. закл. / О. Г. Бандровський, В. С. Власов. – К. : Генеза, 2014.», «Всесвітня історія. Історія України: робочий зошит : 6-й кл. / В. С. Власов. –  3-тє вид. – К. : Генеза, 2016.», мультимедійна презентація, проектор.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.
  2. Перевірка домашнього завдання.
  1. Індивідуальне опитування на картках.

Картка № 1

  1. Укажіть, як давні греки називали свою країну.

А   Афіни     Б   Спарта       В   Греція            Г   Еллада

  1. Гея
  2. Посейдон
  3. Аід
  4. Артеміда

А   бог царства мертвих

Б   богиня Землі

В   богиня мудрості

Г   бог моря

Д   богиня мистецтва

 

  1. Установіть відповідність між іменем грецького бога та його призначенням.
  2. Викресліть зайве.
  1. Посейдон, Геракл, Гермес
  2. Деметра, Артеміда, Ізіда.
  3. Ресефона, Гера, Деметра

 

Картка № 2

  1. Укажіть, як греки називали свій народ.

А   Греки             Б   спартанці         В   афіняни           Г   елліни

  1. Установіть відповідність між іменем грецького бога та його призначенням.
  1. Гера
  2. Афіна
  3. Зевс
  4. Аполлон

А   богиня мудрості

Б   бог Сонця і світла, мудрості і мистецтва

В   богиня сімейної вірності

Г   цар богів і людей

Д   бог моря

 

  1. Викресліть зайве.
  1. Аїд, Зевс, Гефест.
  2. Арес, Уран, Понт.
  3. Діоніс, Тот, Арес.

 

  1. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
  1. Перегляд відеоролику (1,5 хв)     (Слайд 3)
  • Про кого цей мультфільм?
  • Які імена зустрілися в ньому?
  • Чи знайомі вони вам?
  • Сьогодні ми з вами продовжимо знайомитися з історією Давньої Греції та дізнаємося про одну з її цивілізацій.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Розповідь учителя.

На острові Крит виникла одна з найдавніших цивілізацій Європи. Державу уособлювали палаци, за що вона й отримала назву палацової.(Слайд 4, 5)

Критяни не будували захисних мурів. Вони вірили, що захищені морем та флотом.

  1. Робота з історичним джерелом.    (Слайд 6)

Гомер про острів Крит

Острів Крит посеред виноцвітного моря, прекрасний, щедрий, звідусіль обійнятий водами, людьми багатий. Там дев'яносто вони міст населяють великих.

  • У чому, на думку автора, полягало багатство острова Крит?
  1. Розповідь учителя.

Проіснувала мінойська цивілізація близько 600 років (2000 – 1400 рр. до н.е.).

За часів правління царя Міноса держава досягла найбільшого розквіту. Саме від його імені й походить назва мінойська.   (Слайд 7)

Головним містом острова було місто Кносс.   (Слайд 8)

За гроші мінойцям слугували мідні злитки у формі розтягнутої бичачої шкіри вагою 29 кг.

Головне божество – Велика небесна володарка.   (Слайд 9)

Близько 1450 р. до н.е. більшість поселень і палаців Криту загинуло внаслідок виверження вулкану на о. Фера (Санторіні).   (Слайд 10)

Крит захопили греки-ахейці.

  1. Робота з історичним джерелом (с. 133 підручника).

Мінота́вр  за уявленнями давніх греків, люте страховисько з людським тулубом і бичачою головою, якого народила від морського бика дружина царя Міноса Пасіфая.

Міф про Мінотавра пов'язаний з тотемістичними віруваннями і нагадує, що колись приносили в жертву людей. (Слайд 11)

(Слайди 12 – 14)

  • Прочитайте уривок міфу та дайте відповіді на запитання.
  • Навіщо Тесей вирушив на Крит?
  • Хто був покровителькою Тесея?
  • Що допомогло Тесеєві перемогти Мінотавра?
  • Чому Аріадна допомогла Тесеєві?
  • Як греки пояснювали назву Егейського моря?
  1. Розповідь учителя.
  • Хто ж та коли відкрив мінойську цивілізацію?

Англійський Археолог Артур Еванс на початку 19 ст. розпочав дослідження на о. Крит. Звернувши увагу на пагорб він викупив землю і почав розкопки. Під ним знайшли палац, що мав понад 300 приміщень. (Слайд 15)

Для житлових приміщень було споруджено водогін та каналізацію. (Слайди 16 – 18)

  1. Робота з візуальними джерелами.   (Слайд 19)
  • Розгляньте зображення та охарактеризуйте живопис мінойської цивілізації.
  1. Робота з історичним джерелом (с. 135 підручника)
  • Чому вислів «прокрустове ложе» означає мірку під яку штучно підтягують факти та явища?
  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Робота з контурною картою. (Слайд 20)

Завдання: позначити на контурній карті

  1. о. Крит;
  2. Аттику;
  3. м. Кносс;
  4. вулкан Санторин;
  5. Егейське море.
  1. Підсумок уроку.
  1. Бесіда за запитаннями підручника.
  • Витлумачте поняття: палацова цивілізація.
  • Коли виникла та занепала мінойська палацова цивілізація?
  • Хто з правителів Давнього Сходу міг знати про її існування?
  • Які факти свідчать про існування в середині 2 тис. до н.е. на Криті цивілізації?
  • Чому її називають мінойською палацовою цивілізацією?
  1. Домашнє завдання.    (Слайд 21)
  1. § 26
  2. Виконати відповідні сторінки робочого зошита.
Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Шмакова Надія Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Шмакова Надія Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Савченко Міра Матвіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
zip
До підручника
Всесвітня історія. Історія України 6 клас (Бандровський О.Г., Власов В.С.)
Додано
4 січня 2018
Переглядів
7639
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку