Тема. Афінська та Спартанська держава. Практична робота: позначити на контурній карті Афіни та Спарту
Мета: познайомити учнів з найбільшими полісами Греції (Афіни, Спарта); ознайомити з процесом становлення демократії в Греції: розвивати увагу, пам'ять, мислення, навички роботи з історичною та контурною картою; виховувати інтерес до вивчення теми.
Розробка уроку
з історії
для учнів 6 класу
«Афінська та Спартанська держави»
Підготувала
учитель історії та правознавства
Першотравневої ЗОШ І-ІІІ ступенів
Зміївської районної ради
Вистороп Тетяна Василівна
2017 рік
Тема. Афінська та Спартанська держава. Практична робота: позначити на контурній карті Афіни та Спарту (Слайд 1)
Мета: познайомити учнів з найбільшими полісами Греції (Афіни, Спарта); ознайомити з процесом становлення демократії в Греції: розвивати увагу, пам'ять, мислення, навички роботи з історичною та контурною картою; виховувати інтерес до вивчення теми. (Слайд 2)
Обладнання: підручник «Всесвітня історія. Історія України: підруч. для 6-го кл. загальноосвіт. навч. закл. / О. Г. Бандровський, В. С. Власов. – К. : Генеза, 2014.», «Всесвітня історія. Історія України: робочий зошит : 6-й кл. / В. С. Власов. – 3-тє вид. – К. : Генеза, 2016.», мультимедійна презентація, проектор.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
1 варіант
А Афіни Б Спарта В Греція Г Еллада
А 3800 р. до н. е. – 1300 р. до н.е. Б 2500 р. до н.е. – 980 р. до н.е.
В 2000 р. до н.е. – 1450 р. до н.е. Г 1500 р. до н.е. – 550 р. до н.е.
А Феодосія Б Керч В Євпаторія Г Сімферополь
Грецький бог
|
Призначення А бог царства мертвих Б богиня Землі В богиня мудрості Г бог моря Д богиня мисливства |
2 варіант
А Греки Б спартанці В афіняни Г елліни
А VII –IV ст. до н.е. Б VIII – VII ст. до н.е.
В VIII – VI ст. до н.е. Г VII – V ст. до н.е.
А Керч Б Євпаторія В Феодосія Г Севастополь
Грецький бог
|
Призначення А богиня мудрості Б бог сонця і світла, мудрості і мистецтва В богиня сімейної вірності Г цар богів і людей Д бог моря |
Остракі́зм — політичний метод боротьби проти політичних супротивників як спосіб уникнути загрози демократії з боку надміру сильних осіб, запобігання тиранії у деяких полісах Стародавній Греції, зокрема в Афінах.
Поміркуйте, чи був такий спосіб боротьби за збереження порядку справедливим?
Про що свідчать остракони як історичні пам’ятки?
Пригадайте, що таке поліс?
Греція складалася з багатьох полісів. Та найбільш відомі це Афіни та Спарта. Давні греки говорили, що Еллада стоїть на двох ногах. (Слайд 5)
Найвища влада в Афінах належала ареопагу і 9 архонтам.
Евпатриди – родова знать, що панувала в Афінському полісі. Їм належала більша частина земель. Значна частина збіднілого населення потрапляла в залежність від евпатридів. Крім того, знать мала право тлумачення незаписаного права і використовувала цей звичай на свою користь.
Близько 621 р. до н.е. архонт Драконт ухвалив надзвичайно суворі закони.:
У 594 р. до. н. е. першим архонтом став поет і поет Солон. Він почав реформування суспільного й державного ладу в Афінах. (Слайд 7)
Економіка:
Соціальна сфера: (Слайд 8)
Рада чотирьохсот – 100 представників від кожного розряду.
Рада суддів – 6000 громадян.
Скільки років тому Солон заклав основи афінської демократії? Яке це було століття, яка його половина?
2017 + 594 – 1 = 2610 р.
1 половина 5 століття
Пісістрат – афінський тиран, правив з 561 по 527 р. до н.е.
Пісістріт конфіскував землі своїх ворогів і роздав їм збіднілим громадянам. Встановив 100 % податок від прибутку, провів водопровід, розширив та вирівняв вулиці міста.
У 510 р. до н.е. тиранію в Афінах було повалено.
507 р. до н.е. реформа Клісфена. Він створив Раду п’ятисот та запровадив остракізм.
Позначити поліси Афіни та Спарту.