Конспект уроку для учнів 6 класу (нова програма) на тему: "Суцвіття"

Про матеріал

Розроблений конспект уроку на тему: «Суцвіття» розрахована на учнів 6 класу (за новою програмою). Матеріали містять актуалізацію знань про будову квітки (кросворд, гру «Вірно-невірно»), проблемні запитання щодо відмінностей вітрозапильних і комахозапильних рослин. У ході уроку передбачено роботу зі схемами суцвіть, виконання тестових завдань на закріплення знань.

Перегляд файлу

1

 

План-конспект уроку для учнів 6 класу

Тема: Суцвіття

Мета уроку:

  • сформувати поняття суцвіття, ознайомити учнів з функціями суцвіть, розглянути їх будову і різноманітність;
  • розвивати: вміння виділяти головне, порівнювати, узагальнювати, систематизувати інформацію, вміння розпізнавати суцвіття і тренувати їх у застосуванні набутих знань у нестандартних ситуаціях;
  • виховувати: естетичні смаки учнів, відповідальність за стан навколишнього середовища, бережливе ставлення до природи.

Обладнання: таблиці: «Будова квітки», «Будова суцвіть», «Прості суцвіття», «Складні суцвіття», картки з кросвордом, схемою та тестами, картки із зображенням квіток, гербарій рослин з різними суцвіттями.

Базові поняття та терміни: суцвіття, прості та складні суцвіття, вісь суцвіття, китиця, колос, початок, щиток, зонтик, головка, кошик, волоть.

Хід уроку:

  1. Організаційна частина.
  2. Актуалізація опорних знань:
  • Робота з кросвордом: «Будова квітки»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

9

 

 

 

 

4

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Завдання до кросворду:

По горизонталі:

  1. Генеративний орган рослини, який забезпечує статеве розмноження рослин (квітка).
  2. Головна чоловіча частина квітки (тичинка).
  3. Орган, де розташовані всі частини квітки (квітколоже).
  4. Вона захищає найголовніші частини квітки (оцвітина).
  5. Зелені листочки, які оточують квітку і приймають участь у фотосинтезі (чашолистики).

По вертикалі:

  1. Тоненьке стебло, на якому тримається квітка (квітконіжка).
  1.     Найголовніша жіноча частина квітки (маточка).
  2.     Найбільш помітна, яскрава частина квітки (віночок).
  3.     Частина квітки, яка приваблює комах (пелюстки).
  4.     Вона складається з чашолистиків (чашечка).
  •          Гра «Вірю – не вірю»

 Завдання: потрібно вибрати правильне твердження і записати його у вигляді графічного диктанту.

1

2

3

4

5

6

7

8

-

+

-

+

+

-

+

-

Твердження:

  1.       Коли квітка має і пелюстки і чашолистики , то така оцвітина називається простою.
  2.       Квітка, яка має і тичинки і маточку називається двостатевою.
  3.       Дводомні рослини – це ті, які мають на одній рослині  лише чоловічі або лише жіночі квітки.
  4.       У фіалки запашної форма квітколожа видовжена.
  5.       Маточка складається з приймочки, стовпчика та маточки.
  6.       Насіння формуються з маточки.
  7.       У тичинках визріває пилок.
  8.       У кукурудзи двостатеві квітки.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Завдання: учням подані зображення троянди і берези. Подивіться уважно на ці рослини і скажіть, чим вони відрізняються одна від одної?

  • Чому у троянди одна квітка, а в берези багато дрібних квіток, які зібрані у групи?
  • Яке це має значення в житті рослин?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

 Усі ви бачили такі рослини як: бузок, чорнобривці, айстри, ромашки. На стеблі таких рослин розвивається не одна квітка, а багато дрібних, які зібрані у групи. Групу квіток, розміщених на стеблі рослини у певному порядку, називають суцвіттям. Суцвіття можуть складатися з кількох квіток, як у вишні, конвалії, сливи, або об’єднувати багато квіток. Наприклад, у соняшника в суцвітті велика кількість квіток. Квітки в суцвітті дрібні за розмірами. Комах вони приваблюють саме великою кількістю та ароматом.

Завдання: використовуючи текст підручника, доповніть схему запропоновану на картках.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вивчення будови різних суцвіть, складання рисункового письма за розповіддю вчителя:

позакласний час 015.jpg


  1. Кошик.
  2. Складний колос.
  3. Зонтик.
  4. Китиця.
  5. Щиток.
  6. Простий колос.
  7. Головка.
  8. Складний зонтик.
  9. Початок.
  10. Волоть.
  11. Завійка.

V. Узагальнення та систематизація знань учнів.

Завдання: виконати тести (знайти одну правильну відповідь).

  1.       Суцвіття мають:

а) конюшина, б) тюльпан, в) лілія, г) мак.

  1.       Суцвіття, у яких на нерозгалуженій осі розміщені поодинокі квітки:

а) складне, б) просте, в) багаторічне, г) видовжене.

  1.       Назвіть суцвіття, яке не належить до простих:

а) китиця, б) початок, в) волоть, г) головка.

  1.       Визначте суцвіття, у якому квітки кріпляться до головної осі почергово за допомогою квітконіжок приблизно однакової довжини:

а) китиця, б) волоть, в) щиток, г) завійка.

  1.       Вкажіть, як називається суцвіття, яке подібне до колосу, але має потовщену вісь:

а) складний колос, б) головка, в) волоть, г) кошик.

  1.       Назвіть суцвіття, уздовж головної осі якого розміщені квітки на квітконіжках різної довжини:

а) волоть, б) китиця, в) щиток, г) початок.

VІ. Підсумки уроку:

VІІ. Домашнє завдання:

  • Опрацювати параграф за підручником.
  • Вивчити конспект у зошиті.
  • Скласти кросворд на тему: «Суцвіття» (не менше 20 запитань).

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Мельник Дарина
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
2 лютого 2018
Переглядів
5519
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку