Конспект уроку до Дня народження гімназії "Гімназія - школа-мати, знань країна дивна"

Про матеріал

Матеріал допоможе продовжувати формувати в учнів поняття про навчання як складову життєвого успіху. Розвивати бажання удосконалювати свій талант, свої здібності, щоб бути освіченою людиною і приносити користь іншим людям у державі. Виховувати бажання щоденно здобувати міцні знання.

Перегляд файлу

 Гімназія – 

школа-мати, знань країна дивна

Мета: продовжувати формувати в учнів поняття про навчання як складову життєвого успіху. Розвивати бажання удосконалювати свій талант, свої здібності, щоб бути освіченою людиною і приносити користь іншим людям у державі. Виховувати бажання здобувати міцні знання.

ХІД УРОКУ:

І.Організація класу. Вступне слово вчителя.

 

От і знову дзвінок лунає

Мелодійно і срібно звучить

Він до класу дітей закликає

Щоб успішно вас знову вчить

 

Сьогодні усі школярі нашої школи святкують найголовніше свято –

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ГІМНАЗІЇ.

Адже кожен гімназист який обрав для свого навчання школу- гімназію знає,

що саме тут треба  наполегливо працювати,

щоб вдосконалювати  свою майстерність у читанні, мові, математиці.

Ви дізнаєтесь багато невідомого, відкриєте для себе цікавий світ нових знань, бо знання – це велика сила, неоціненний скарб.

Давайте поміркуємо, людина належить до живої чи неживої природи?

(до живої, вона міркує, думає, спілкується, творить, допомагає іншим)

Об’єднання людей називається суспільством.

Люди, які проживають на спільній території, спілкуються однією мовою, мають свої звичаї, традиції утворюють державу.

          А як називається держава в якій ми живемо?

Яка наша державна мова?

Яка столиця нашої країни?

Як звати нашого президента?

                         У народі кажуть: „Що країна, то родина”.

У якій родині завжди буде лад?

(де пануватиме взаємоповага, взаєморозуміння, де всі члени дотримуються порядку, певних правил)

- Прочитайте вірш:

Школа – це нелічені книжки,

Задачі і постійні запитання,

Уроків кольорові пелюстки,

Твоє і однокласників навчання.

                                                     Т.Петровська

- Про що йдеться у вірші?

- З чим автор порівнює школу?А уроки?Як ви думаєте чому?

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Спробуйте зробити припущення,про що говоритимемо на уроці?
  • - Для чого нам це?
  • - Як потрібно працювати, щоб урок минув не марно?

Дійсно, сьогодні на уроці миз вами поведемо розмову про нашу рідну школу,

 її історію, традиції та про її значення у житті кожної людини і держави, бо тема нашого  уроку звучить так...

ІІІ. Робота над темою уроку.

- Пригадайте, як називається головний закон нашої держави?

          В Конституції записані права і обов’язки громадян, прийнята вона 28 червня 1996 року ВРУ. Так, в ст.53 записано, що кожен має право на освіту.

- Для чого на вашу думку потрібна школа?

Які обов’язки школярів знаєте?

Діти, а для чого  сучасній державі освічені люди?

 

         У нашій рідній Україні школа доступна для всіх дітей і навчання в ній обов’язкове і безкоштовне.

Кажуть: „Добре того навчати, хто хоче все знати” - бо лише той буде гарно вчитися хто хоче цього.

Вчитися у нас починають маленькими дітьми у 6-7 років, це для того, щоб ви більше знали і вміли.

         Без знань людина темна. Хоч усе бачить, а все одно сліпа. Чому?

(бо мало знає, нічого не вміє, всього боїться)

...гарно ми попрацювали, пропоную зупинитись і відпочити

(слухання пісні "Вчать у школі")

      Коли ми говоримо про школу, то не можливо не поговорити про дружбу. Зараз я буду говорити різні твердження про дружбу. Якщо ви згодні плескайте в долоні, якщо ж ні -  не плескайте.

  • Дружба залежить від довіри +
  • ...від одягу -
  • ...від характеру +
  • ...від зачіски -
  • ...від вихованості +
  • ...від уміння тримати слово +

А зараз я пропоную вам розв’язати моральну задачу, уважно слухайте і                              проаналізуйте:

1. Продзвенів дзвінок. Діти взяли свої сніданки і вийшли на перерву. ось біля вікна стоять Олег і Іванко. У Олега два печива. Іванко стоїть і дивиться у вікно, він сьогодні забув свій сніданок.

Що повинен зробити Олег?

Як би ви діяли в такому випадку?

 

А зараз ми проведемо конкурс, що продемонструє нам чи добре знають смаки один одного дорослі і діти.

(дитина пише, мама відповідає вголос)

  • Якого кольору очі в твоєї мами
  • Назви число,місяць її народження
  • Який колір сьогоднішнього маминого взуття
  • Улюблена страва мами

 

  • Назвіть улюблені цукерки дитини
  • Ким мріє стати ваша дитина
  • Яке улюблене свято в дитини
  • Хто найкращий друг у дитини
  • Який улюблений мультфільм дитини

Проведемо гру і з нашими татами, називатиметься вона

"Говори правду"

(тато і дитина стоять спиною 1Х1, ставлю запитання, дитина відповідає кивком, після чого тато відповідає вголос)

  • Чи любить ваша дитина манну кашу
  • Чи лягає вона спати в 9 годин
  • Чи любить вона вмиватися
  • Чи любить ваша дитина чистити зуби
  • Чи були випадки коли....говорив неправду
  • Чи миє посуд тато
  • Чи розповідає тато казку перед сном

        Гарно ми порозважались а зараз я пропоную вголос прочитати твердження, записані на дошці, подумати над їх змістом і зайняти позицію відповідно до номера того твердження, яке вам імпонує найбільше.

1.У школі треба навчатись усім.

2. У школі треба навчатись усім бажаючим.

3.У школі можна не навчатись.

- Чому зайняли 1 позицію?

- Поясніть,  чому так кажуть:

  • "Здобудеш освіту – побачиш більше світу"
  • "Не кажи "не вмію", а кажи -  "навчусь"

- Яке з прислів’їв ви обрали б як пораду для однокласника?

А ще знання допомагають здійснювати мрії.

У кожного з вас, я впевнена, є мрія.

          Ось Мудра Сова - світило науки. Від Сови  кожен з вас отримав кульки знань. Їх вам дає школа. Завдання кожного з вас взяти цю світлу кульку і пронести її через усе своє життя.

А як потрібно працювати, щоб кулька ставала більшою, з кожним роком піднімалась все вище і вище?

(наполегливо працювати, старатися, трудитися, бути добрим...)

- Зараз я пропоную для вас взяти свою кульку і написати на ній свою мрію. Після чого Мудра Сова по завершенню нашого сьогоднішнього уроку обов’язково ........... їх до чудової країни  де всі мрії збуваються.

(діти працюють з кульками)

4. Підсумок уроку.

- То про що ми говорили на сьогоднішньому уроці?

- Що кожен з вас взяв для себе з сьогоднішнього уроку?

- То що є сильнішим за силу?

Покажіть будь ласка за допомогою знаків свій настрій, який створив урок.

Я бачу...

 Наша школа чекала на вас і готова дати кожному з вас міцні знання.

Учіться, трудіться і знайте:

„Знання це велика сила і могутня зброя в руках людини!”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Назвіть професії людей, які зайняті вашою освітою.

Назвіть професії людей, які вас навчають, але не працюють у школі.

 

 

Хто з дітей не міг відвідувати перші школи? Як ви гадаєте, чому?

Чого навчали в школах Стародавньої Греції?

Чим завершувалося навчання у спеціальній школі? Для чого це потрібно було хлопчикам?

Чи цікавим, на вашу думку, було навчання в таких школах?

Чи хотіли б ви навчатися того ж самого, чого навчали у стародавніх школах?

 

 

Прочитайте рубрику «Чи знаєш ти?» на с. 17. Розкажіть, про що ви зналися. 

Прочитайте розповідь Василя Сухомлинського «Учитель» на с. 18 і поді­літься своїми думками щодо прочитаного.

Що в цьому тексті виявилося для вас новим?

Що, на вашу думку, треба робити учням, аби і їм, і вчителеві працювалося і думалося «легко й вільно»? Обґрунтуйте свою відповідь.

Уявіть себе на місці вчителя. Як ви поводитиметеся?

Розпитайте своїх батьків і родичів про їхніх учителів.

Якими повинні бути вчителі, ми з’ясували. А якими повинні бути учні?

Як же слід поводитися в школі, щоб добре навчатися?

Прочитайте Правила поведінки учня (за Букварем 1851 року) «Добрий учень» (с. 19).

Користуючись текстом, перелічіть правила, яких дотримували учні понад 150 років тому.

Які з цих правил важливі й донині? Які з них застаріли?

Які правила для учнів сучасної школи вам найскладніше виконувати? Чому?

  • Практичне завдання

Складіть правила, які ви хотіли б адресувати учням далекого майбут­нього.

Учитель об’єднує учнів у ГРУПИ з різними ситуаціями, наприклад:

учень не вивчив урок;

учень образив свого друга;

удома батьки учня посварилися і т. д.

Один гравець з групи — вчитель, другий — учень. Діти мають скласти неве­ликі сценки-діалоги на теми заданих ситуацій і показати їх іншим.

  • Бесіда

Що в роботі вчителя найголовніше?

Перерахуйте якості хорошого вчителя.

Якого вчителя можна назвати другом своїх учнів?

  • Вправа «Шановна людина».

■ Учитель роздає учням картки з назвами різних професій і пропонує їм роз­казати про вчителя, якого поважають учні; лікаря, якого поважають хворі; шофера, якого поважають пасажири; продавця, якого поважають покупці і т. ін.

Продовжіть речення: «Найдорожчий плід — це...».

 

 

Поміркуйте, як можна описати хазяїна вашого щоденника:

наполегливо працює;

ледарює на уроках і вдома;

сподівається, що сьогодні не викличуть до дошки.

Робота в парі

Пофантазуйте, що було б, якби:

усі були лінивими;

усі були неввічливими;

ніхто не хотів учитись.

Обговоріть спочатку із сусідом по парті, а потім — усім класом,

 як позбутися лінощів.

 

 

Вивчення порад «Як стати успішною людиною»

Замислюйся перед сном, як ти прожив цей день.Хвали себе за будь-які досягнення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гімназія – школа-мати, знань країна дивна

Мета: продовжувати формувати в учнів поняття про навчання як складову життєвого успіху. Розвивати бажання удосконалювати свій талант, свої здібності, щоб бути освіченою людиною і приносити користь іншим людям у державі. Виховувати бажання здобувати міцні знання.

ХІД УРОКУ:

І.Організація класу. Вступне слово вчителя.

 

От і знову дзвінок лунає

Мелодійно і срібно звучить

Він до класу дітей закликає

Щоб успішно вас знову вчить

Сьогодні усі школярі нашої школи святкують найголовніше свято –

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ГІМНАЗІЇ.

Адже кожен гімназист який обрав для свого навчання школу- гімназію знає,

що саме тут треба  наполегливо працювати,

щоб вдосконалювати  свою майстерність у читанні, мові, математиці.

Ви дізнаєтесь багато невідомого, відкриєте для себе цікавий світ нових знань, бо знання – це велика сила, неоціненний скарб.

- Прочитайте вірш:

Школа – це нелічені книжки,

Задачі і постійні запитання,

Уроків кольорові пелюстки,

Твоє і однокласників навчання.

                                                     Т.Петровська

- Про що йдеться у вірші?

- З чим автор порівнює школу?А уроки?Як ви думаєте чому?

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Спробуйте зробити припущення,про що говоритимемо на уроці?
  • - Для чого нам це?
  • - Як потрібно працювати, щоб урок минув не марно?

Дійсно, сьогодні на уроці миз вами поведемо розмову про нашу рідну школу,

 її історію, традиції та про її значення у житті кожної людини і держави, бо тема нашого  уроку звучить так...

ІІІ. Робота над темою уроку.

- Пригадайте, як називається головний закон нашої держави?

В Конституції записані права і обов’язки громадян,

прийнята вона 28 червня 1996 року ВРУ.

Так, в ст.53 записано, що кожен має право на освіту.

- Для чого на вашу думку потрібна школа?

Які обов’язки школярів знаєте?

Діти, а для чого  сучасній державі освічені люди? 

         У нашій рідній Україні школа доступна для всіх дітей і навчання в ній обов’язкове і безкоштовне.

Кажуть: „Добре того навчати, хто хоче все знати” - бо лише той буде гарно вчитися хто хоче цього.

Вчитися у нас починають маленькими дітьми у 6-7 років, це для того, щоб ви більше знали і вміли.

Без знань людина темна. Хоч усе бачить, а все одно сліпа. Чому?

(бо мало знає, нічого не вміє, всього боїться)

...гарно ми попрацювали, пропоную зупинитись і відпочити

(слухання пісні "Вчать у школі")

Нашій школі сьогодні – 70!

 

  • Пропоную послухати коротку історичну довідку про нашу школу.

 

Після війни місто Шепетівка піднімалося з руїн, і на порядку денному постало питання створення ще однієї школи.

 

Великих приміщень не було, тому школу розмістили в другій половині напівзруйнованого приміщення дитячого садка по вул. К.Маркса.

 

Це було початкова російська школа №5, яка після ремонту відкрила свої двері для учнів

 1 вересня 1946 року. Навчалося в ній 200 учнів.

 

Через рік школа стала семирічною. У 1953 р. відкрився перший 8 клас, а в 1957 році відбувся перший випуск школи №5. Школа стала однією з кращих у місті.

 

В 1975 році – святкували новосілля. Стали базовою школою міста.

 

В 1998 р. школа здобуває новий статус – навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» м. Шепетівки Хмельницької обл.

 

Сьогодні у школі росте кагорта юних спортсменів, танцюристів, співаків, акторів, активістів.

 

 Випускники нашої школи сьогодні живуть і працюють в Канаді, США, Німеччині, Чехії, Ірландії, Лівії, Хорватії, Ізраілі, Польщі, в країнах ближнього зарубіжжя.

 

До послуг гімназистів прекрасно обладнані навчальні кабінети, творчі майстерні, комп’ютерні класи, музичний та хоровий центри, сучасна бібліотека, спортивний зал, мультимедійні центри.

 

Гімназисти із задоволенням беруть участь у різних конкурсах, турнірах, змаганнях.

 

- Коли ми говоримо про школу, то не можливо не поговорити про дружбу. Зараз я буду говорити різні твердження про дружбу. Якщо ви згодні плескайте в долоні, якщо ж ні -  не плескайте.

  • Дружба залежить від довіри +
  • ...від одягу -
  • ...від характеру +
  • ...від зачіски -
  • ...від вихованості +
  • ...від уміння тримати слово +

 

        Зараз  пропоную вголос прочитати твердження, записані на дошці, подумати над їх змістом і зайняти позицію відповідно до номера того твердження, яке вам імпонує найбільше.

1.У школі треба навчатись усім.

2. У школі треба навчатись усім бажаючим.

3.У школі можна не навчатись.

- Чому зайняли 1 позицію?

- Поясніть,  чому так кажуть:

  • "Здобудеш освіту – побачиш більше світу", "Не кажи "не вмію", а кажи -  "навчусь".
  • - Яке з прислів’їв ви обрали б як пораду для однокласника?

 

- А якими повинні бути сучасні учні?

- Як же слід поводитися в школі, щоб добре навчатися?

- Які правила для учнів нашої школи вам найскладніше виконувати? Чому?

  • Практичне завдання

Складіть правила, які ви хотіли б адресувати учням з далекого майбутнього.

(робота в 2 групах – дівчатка Х хлопчики!)

 

Робота в парі

Пофантазуйте, що було б, якби:

усі були лінивими;

усі були неввічливими;

ніхто не хотів учитись.

Обговоріть спочатку із сусідом по парті, а потім — усім класом,

 як позбутися лінощів.

(фронтально)

Складання порад «Як стати успішною людиною»

( 3 групи)

Порада особисто від мене - замислюйтесь перед сном, як ви прожили цей день. Хваліть себе за будь-які досягнення!!!

 

А ще знання допомагають здійснювати мрії.

У кожного з вас, я впевнена, є мрія.

          Ось Мудра Сова - світило науки. Від Сови  кожен з вас отримав кульки знань. Їх вам дає школа. Завдання кожного з вас взяти цю світлу кульку і пронести її через усе своє життя.

А як потрібно працювати, щоб кулька ставала більшою, з кожним роком піднімалась все вище і вище?

(наполегливо працювати, старатися, трудитися, бути добрим...)

- Зараз я пропоную для вас взяти свою кульку і написати на ній свою мрію. Після чого Мудра Сова по завершенню нашого сьогоднішнього уроку обов’язково перенесе їх до чудової країни  де всі мрії збуваються.

(діти працюють з кульками)

4. Підсумок уроку.

- То про що ми говорили на сьогоднішньому уроці?

- Що кожен з вас взяв для себе з сьогоднішнього уроку?

- Що запам’яталось про нашу школу?

То що є сильнішим за силу?

Покажіть будь ласка за допомогою знаків свій настрій, який створив урок.

Я бачу...

 Наша школа чекала на вас і готова дати кожному з вас міцні знання.

Учіться, трудіться і знайте:

„Знання це велика сила і могутня зброя в руках людини!”.

Давайте всі разом привітаємо нашу школу з Днем народження!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Назвіть професії людей, які зайняті вашою освітою.

Назвіть професії людей, які вас навчають, але не працюють у школі.

 

 

Хто з дітей не міг відвідувати перші школи? Як ви гадаєте, чому?

Чого навчали в школах Стародавньої Греції?

Чим завершувалося навчання у спеціальній школі? Для чого це потрібно було хлопчикам?

Чи цікавим, на вашу думку, було навчання в таких школах?

Чи хотіли б ви навчатися того ж самого, чого навчали у стародавніх школах?

 

 

Прочитайте рубрику «Чи знаєш ти?» на с. 17. Розкажіть, про що ви зналися. 

Прочитайте розповідь Василя Сухомлинського «Учитель» на с. 18 і поді­літься своїми думками щодо прочитаного.

Що в цьому тексті виявилося для вас новим?

Що, на вашу думку, треба робити учням, аби і їм, і вчителеві працювалося і думалося «легко й вільно»? Обґрунтуйте свою відповідь.

Уявіть себе на місці вчителя. Як ви поводитиметеся?

Розпитайте своїх батьків і родичів про їхніх учителів.

Якими повинні бути вчителі, ми з’ясували. А якими повинні бути учні?

Як же слід поводитися в школі, щоб добре навчатися?

Прочитайте Правила поведінки учня (за Букварем 1851 року) «Добрий учень» (с. 19).

Користуючись текстом, перелічіть правила, яких дотримували учні понад 150 років тому.

Які з цих правил важливі й донині? Які з них застаріли?

Які правила для учнів сучасної школи вам найскладніше виконувати? Чому?

  • Практичне завдання

Складіть правила, які ви хотіли б адресувати учням далекого майбутнього.

  • Інсценування «Учитель і учень»

Учитель об’єднує учнів у ГРУПИ з різними ситуаціями, наприклад:

учень не вивчив урок;

учень образив свого друга;

удома батьки учня посварилися і т. д.

Один гравець з групи — вчитель, другий — учень. Діти мають скласти неве­ликі сценки-діалоги на теми заданих ситуацій і показати їх іншим.

  • Бесіда

Що в роботі вчителя найголовніше?

Перерахуйте якості хорошого вчителя.

Якого вчителя можна назвати другом своїх учнів?

  • Вправа «Шановна людина».

■ Учитель роздає учням картки з назвами різних професій і пропонує їм роз­казати про вчителя, якого поважають учні; лікаря, якого поважають хворі; шофера, якого поважають пасажири; продавця, якого поважають покупці і т. ін.

Продовжіть речення: «Найдорожчий плід — це...».

 

 

Поміркуйте, як можна описати хазяїна вашого щоденника:

наполегливо працює;

ледарює на уроках і вдома;

сподівається, що сьогодні не викличуть до дошки.

Робота в парі

Пофантазуйте, що було б, якби:

усі були лінивими;

усі були неввічливими;

ніхто не хотів учитись.

Обговоріть спочатку із сусідом по парті, а потім — усім класом,

 як позбутися лінощів.

 

 

Вивчення порад «Як стати успішною людиною»

Замислюйся перед сном, як ти прожив цей день.Хвали себе за будь-які досягнення.

1

 

doc
Додано
5 липня 2018
Переглядів
1029
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку