Урок математики у 1 класі
Тема: Додаємо і віднімаємо число 4.
Форма проведення: урок-мандрівка.
Мета: формувати обчислювальні навички, здійснювати підготовчу роботу до вивчення задач.
Дидактична задача: ознайомити учнів зі способом додавання і віднімання числа 4 частинами; закріпити знання вивчених табличних випадків додавання і віднімання; формувати вміння обчислювати значення виразів на дві дії; закріпити знання правила знаходження невідомого доданка, формувати вміння знаходити невідомий доданок, ставити запитання до тексту, добирати схему та вираз, виконувати схему до описаної ситуації.
Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів шляхом виконання завдань із логічним навантаженням.
Хід уроку:
І. Організація класу.
1. Привітання.
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться один одному
2. Психологічна установка. Емоційне налаштування на урок.
Руку гарно піднімати,
Чітко, в лад відповідати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Тож гаразд, часу не гаємо і урок вже починаємо.
ІІ. Мотивація навчально – пізнавальної діяльності учнів
Загадковий момент
ІІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії
Діти , ви любите казки?
Загадковий момент Ось цей незвичайний казковий гість прислав мені листа і свою світлину.Може ,ви, знаєте хто це?
ІV. Актуалізація опорних знань.
Перша перешкода .
Усний рахунок.
Інтерактивна технологія „Мозковий штурм”
-Порахуйте від 7 до 10, від 10 до 5,
-Назвіть числа, які більші за 6 і менші за 9 ;
-Назвіть сусідів числа 7 (6, 8), 8 (7, 9,).
-Назвіть число, яке має сусідів: 5і7,8 і 10.
-Перший доданок 3, другий доданок 3. Знайдіть суму.
- число 7 збільшити на 3;
- від 10 відняти 2;
- назвіть наступне число до числа 6
- Число 4 збільшити на 1.
- Число 5 зменшити на 3.
( ОЦІНІТЬ СВОЇ ВМІННЯ)
ФІЗХВИЛИНКА
Друга перешкода- допоможи Білочці
(Діти відновлюють склад чисел 4, 6, 5, підбираючи числа для кожної пари. Учень біля дошки використовує магнітні картки з цифрами.)
- Подякувала спритна Білочка і побігла далі
- Усе чудово! Дорога відкрита! Рушаймо! Знайдемо стежку до лісу.
Допоможи ведмедику
VІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
Оголошення теми і мети уроку
- Ви вже вмієте пояснювати дії додавання і віднімання числа 2 і 3. Сьогодні ми продовжимо розкривати таємниці додавання і віднімання числа 4 трьома способами. Для чого це? Ми маємо досягти того, щоб дуже швидко і правильно обчислювати вирази.( Пояснення вчителя)
- Давайте пригадаємо склад числа 4.
Молодці! Ви дуже гарно попрацювали, і ми можемо вирушати далі
3.Розв’язування задач.
Підручник №3
Виконання №4
Склади рівність за кожною схемою
Всі схеми містять два відрізки, розташованих один під одним, тому вони ілюструють відношення різницевого порівняння чисел.На першій схемі різниця між числами відома.Перше число відоме –це 8, а друге не відоме, воно є шуканим. Друге число менше, тому ми будемо шукати число менше за 8 на 2. На 2 менше означає 8 без 2. 8 без 2 – це дія віднімання.
Фізхвилинка «Танці – зігріванці» ( Слайд 12)
рушаємо далі.
V. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок
Третя перешкода-Пташинний базар
Пташиний базар. Розв’язування виразів.
Пташки в лісі посварились –
На гілках не помістились.
Ви пташок цих помиріть,
Про них задачу складіть.
-А зараз пташки хочуть вам віддячити за допомогу і вашу активну роботу. Адже ви змогли сласти про них розповідь
Четверта перешкода-зустріч з Лісовою феєю.
Розвиток логічного мислення дітей.
Розвязання задачі « добери костюм».



- Ось і закінчилась наша подорож. Фея і звірі дуже вдячні , що ви допомогли зняти чари з лісу.
-Що важливе ми вивчили на уроці? Що закріпили?
- Що вас найбільше зацікавило?
- Над чим ще потрібно попрацювати?
VІІ. Рефлексія освітньо-пізнавальної діяльності учнів
1. Рефлексія.
- Покажіть, з яким настроєм ви закінчили уок.
- Оцініть свою роботу цеглинками Лего.