Елементарні математичні уявлення
Тема. Додавання до 7 та додавання 7.
Мета. Навчити додавати до 7 та додавати 7.Закріпити навички додавання.
Корекційно-розвивальна. Розвивати вміння аналізувати, порівнювати та узагальнювати навчальний матеріал.
Виховна. Виховувати самостійність старання .
Обладнання: роздаткові картки, математичні пазли, лічильний матеріал, смартфон.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Загальнокорекційний етап(3 хв)
1. Організація учениці до роботи
2. Нервово-психічна підготовка ( активізація уваги, сприймання)
Вправа на розвиток дрібної моторики.
ІІ. Основний етап (33 хв)
1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку (1 хв)
2. Актуалізація опорних знань (10 хв)
Пряма лічба в межах 10.
Гра « Збери морозиво»
Гра « Склади картинку. Математичні пазли»
Пальчикова гімнастика “Веселі музики”
3. Робота над новим матеріалом (20 хв)
Співвідношення числа і кількості предметів.
Учитель показує картки з предметними малюнками учениця показує картку з відповідними цифрами.
яблука 2
груші 3
полуниці 4
Викладаємо 7 яблук. Додаємо ще одне, рахуємо скільки стало яблук. Робимо висновок. Що потрібно зробити, щоб утворилося число 8? Так, потрібно додати 1.
+
= 8
7+1=8
Викладаємо 1 яблуко. Додаємо ще 7. Рахуємо, скільки стало яблук?
+
= 8
1+7=8
Робота в зошиті
Запис прикладів при допомозі вчителя
7+1=8
1+7=8
Фізкультхвилинка (2 хв)
Білочки
Лапки в боки, вгору вушка –
скачуть білочки-подружки
1, 2, 3, 4, 5
по гілках вони летять.
Кожен ранок на галяві
Спритно роблять вільні вправи
1, 2, 3, 4, 5
люблять білочки стрибать.
Розв’язування малюнкових прикладів
Гра « Прикраси торт»
7+1=8
ІІІ Заключний етап ( 9 хв)
1.Підведення підсумків
2.Релаксація
Мультимедійна розвиваюча гра “Вчимося рахувати”.
“Збери намистини”