Конспект уроку "Додавання до відеокліпів преходів" 8 кл

Про матеріал

Конспект уроку на тему: "Додавання до відеокліпу відеофрагментів та налаштування переходів між його фрагментами. Налаштування часових параметрів аудіо та відео ряду"

Перегляд файлу

8 кл

Урок № 18

Тема уроку: Додавання до відеокліпу відеоефектів та налаштування переходів між його фрагментами. Налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду.

Мета уроку: формувати ключові компетентності: вміння вчитись (використовувати розумові операції та практичні дії), загальнокультурну (розвиток морально – етичних норм поведінки), здоров’язбережувальну (формувати уявлення і поняття про здоров’я, здоровий спосіб життя та безпечну поведінку),

формувати предметні компетентності:  ІКТ компетентність(вміння безпечно працювати з комунікаційними системами),навчальну (сформувати розуміння необхідності додаткової роботи над відео кліпом; вміння додавати переходи між відео фрагментами; налаштовувати часові параметри аудіо та відео ряду), розвивальну (сприяти всебічному розвитку особистості; розвивати практичні вміння та навички учнів щодо наочного представлення інформації за допомогою комп’ютера; для формування наукового світогляду зазначити використання відеофрагментів та переходів між відео для уміння представити себе як творчу, креативну, ІТ-кваліфіковану особистість), виховну (виховувати інформайційно-освічену людину, свідоме ставлення до формування інформаційної та комунікативної компетенції).

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку
І. Організаційний етап

Привітання з учнями, перевірка присутності
ІІ. Актуалізація опорних знань

Експрес-опитування

  1. Що таке захоплення аудіо?
  2. Що таке аудіоредактори?
  3. Які аудіоредактори ви знаєте?
  4. Що таке захоплення відео?
  5. Що таке відеоредактори?
  6. Які відеоредактори ви знаєте?

Вправа «Бокси розширень файлів». Розподіліть розширення файлів між боксами.


 

 


ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Захоплений аудіо та відео ряд - це ще не все. Щоб додати відеокліпу привабливості роблять його монтаж.Як це зробити? На сьогоднішньому уроці ви дізнаєтесь про це.

IV. Вивчення нового матеріалу
Як додати до проекту мультимедійні об’єкти та текстові написи?
Для створення власного відео можна використати готові відеокліпи, збережені у файлах, або захопити відео безпосередньо з відеокамери чи веб-камери. Відеокліп, що створюється за допомогою програми Кіносту­дія, може містити відеофрагменти, аудіозаписи та статичні зображення. Для додавання до проекту мультимедійних об’єктів, що зберігаються у файлах, слід скористатись інстру­ментами з групи Додавання вкладки Головна.
Якщо мультимедійні об’єкти збережені у форматах, що не під­тримуються програмою Кіностудія, для використання в проекті їх слід спочатку конвертувати до одного з підтримуваних форматів.
Додавати музичний супровід до відеокліпу можна як з аудіо­файлів, збережених на комп’ютері, так і з Інтернету.
Відеокліп можна доповнити звуковим супроводом у вигляді дикторського тексту, який може бути записаний із використан­ням мікрофону. Для запису й додавання до проекту відео чи дик­торського тексту необхідно обрати відповідний інструмент у гру­пі Додавання на вкладці Головна, та скористатись інструментом Записати для початку запису.
У процесі запису дикторського тексту в області попереднього перегляду відображається відеозапис, що дає змогу синхронізу­вати коментар із відео. Для завершення запису слід натиснути кнопку Зупинити, при цьому буде запропоновано ввести ім’я файла, до якого буде записано коментар. Створений відео чи аудіозапис зберігається у файлі та додається до проекту.
Сукупність доданих мультимедійних об’єктів стає вмістом проекту та майбутнім фільмом.
Використовуючи інструменти Заголовок, Підпис, Титри з групи Дода­вання вкладки Головна, можна додати до проекту текстові на­писи: назву фільму, пояснення чи коментарі до окремих кліпів, титри на­прикінці фільму з відомостями про авторів, використані матеріали тощо

Як розділити відеокліп на два та приховати початок чи кінець відеокліпу?
Додані до проекту відеокліпи іноді потребують додаткового редагуван­ня — поділу на кілька частин та приховування початку чи кінця кліпу.
Якщо час відтворення кліпу достатньо великий і при цьому він ви­магає редагування — вилучення кадрів чи додавання відеопереходу все­редині кліпу, такий кліп можна розділити. Для поділу кліпу на два слід перемістити індикатор відтворення в місце кліпу, де його потрібно розді­лити, і на вкладці Редагування обрати інструмент Розділити.
Кліпи можуть містити фрагменти, які не потрібно відтворювати у фільмі. Якщо такі фрагменти розташовано на початку чи наприкінці кліпу, їх можна приховати — «обрізати» початок чи кінець кліпу. Для таких дій використовують інструмент Засіб обтинання на вкладці Реда­гування. Кожен виділений кліп має точку початку та точку завершення

Як додати відеопереходи між кліпами чи зображеннями та візуальні ефекти?
Аналогічно до анімаційних ефектів зміни слайдів у комп’ютерних презентаціях, під час створення фільму можна додавати відеопереходи між окремими кліпами. Перелік відеопереходів міститься на вкладці Ані­мації. Для додавання відеопереходів до проекту достатньо ви­ділити відеокліп та обрати один з ефектів переходу або панорамування й масштабування.
Іноді реалізувати задум автора допомагають візуальні ефекти, які можна додавати до кліпів. Наприклад, можна застосувати ефекти «ста­рого фільму», ніби записаного на плівці, відтворити кліп у чорно-білому вигляді тощо. Перелік усіх доступних ефектів можна побачити на вклад­ці Візуальні ефекти. Перш ніж застосувати певний відеоефект до кліпу, можна переглянути, як він впливатиме на відтворення, для цього достат­ньо виділити відеоефект і переглянути його дію в області попереднього перегляду.
Щоб додати до кліпу відеоефект, слід виділити відеокліп та обрати відповідний ефект. Дізнатися, на які з кліпів накладено відеоефекти чи додано відеопереходи, допоможе спливаюча підказка — якщо навести вказівник миші на кліп та виконати затримку, буде відображено список застосованих властивостей та їх значень

Як додати до відеокліпу музичний супровід і налаштувати часові параметри відео та аудіо?
Відеозаписи, записані на відеокамеру чи імпортовані з файлів, мо­жуть містити й звук. Якщо відеозапис не містить звуку або не потрібно відтворювати наявний звук, можна додати до відеокліпу інший музичний супровід чи звуковий коментар.
Дуже рідко трапляється ситуація, коли тривалість відео та аудіо збігається, тому виникає необхідність налаштовувати часові параметри. Отримати відеозапис чи аудіокліп потрібної тривалості можна різними способами: приховати початок або кінець певних відео чи аудіокліпів, змінити швидкість відтворення відео в групі Настроювання на вкладці Редагування відповідно для зменшення чи збільшення тривалості кліпу, додати до відеокліпу заголовок, титри або додаткові зображення тощо. Тривалість відо­браження зображень, заголовка та титрів можна змінювати за допо­могою відповідної властивості в групі Настроювання.
Якщо тривалість аудіозапису довша, ніж відеоряду, аудіозапис буде автоматично «обрізано» наприкінці відеокліпа. Якщо аудіо­запис відтворюватиметься не повністю, до нього можуть бути за­стосовані ефекти Поступова поява або Швидкість поступового зникнення в групі Аудіо на вкладці Редагування. Крім того, можна регулювати гучність відтворення звуку чи вимкнути звук для відеокліпу.

Як зберегти створений відеокліп у форматі відео?
Після завершення роботи над проектом можна зберегти готовий відео­кліп як фільм у форматі відео. Для цього слід виконати вказівку Файл/ Зберегти фільм, виконання якої запускає Майстер збере­ження фільмів. Залежно від того, де потрібно зберегти фільм, може бути обрано один із запропонованих варіантів. На наступних кроках роботи Майстра збереження фільмів пропонується вказати ім’я файла та пара­метри, що впливають на якість відео й обсяг файла, але можна не зміню­вати параметри, запропоновані за замовчуванням.
Збережений фільм може бути опублікований в Інтернеті

Як опублікувати відео на YouTube?
Шукати й переглядати відео на YouTube можна навіть без реєстрації. Проте для завантаження відео необхідно скористатися власним обліковим записом Google. Щоб отримати можливість завантаження відео, слід уві­йти у свій обліковий запис та обрати вказівку Завантажити.
Перш ніж завантажувати відеозаписи, слід створити канал користу­вача. Це можна зробити у Творчій студії або під час першого використан­ня вказівки Завантажити: буде запропоновано створити канал користу­вача, на якому зберігатимуться завантажені відеозаписи.
Відео, збережене у файлі, можна обрати в структурі папок або просто перетягнути мишею у вказану область.
Перш ніж опублікувати завантажене відео, необхідно вказати його на­зву, опис, ключові слова та інші налаштування для відео, за якими інші користувачі зможуть його знайти.
Переглянути список завантажених відео на каналі та внести до них зміни можна за допомогою Менеджера відеоу Творчій студії.
Кожне завантажене відео можна редагувати або видалити.

Як можна вносити зміни до відео за допомогою онлайн-сервісів?
Крім відеоредакторів у вигляді програм, що встановлюються на комп’ютер, існують також онлайнові відеоредактори, наприклад, FileLab Video Editor (https://www.filelab.com/ru/video-editor) та власний відеоредак- тор на YouTube — https://www.youtube.com/editor. Перейти до відеоредатора YouTube можна також зі сторінки для завантаження відео.
Як і в середовищі відеоредактора Кіностудія, в онлайновому відеоре- дакторі YouTube можна додати відеофрагменти, зображення, аудіозапи- си, відеопереходи та текстові написи.
Відеофрагменти можна розділити на два, обрізати спочатку чи з кін­ця, виконати швидкі налаштування, повернути, якщо відеозапис було знято вертикально тощо

V. Фізкультхвилинка. 
VI. Виконання практичної роботи
Інструктаж з ТБ 
Практичне завдання. 
Створити відеокліп.
VII. Підсумки уроку

Рефлексія
(Смайлики самопочуття)

VIII. Домашнє завдання

Опрацювати §12  п.1-7   ст.89- 95

Скласти кросворд на тему: «Відеоефекти»
IХ. Оцінювання роботи учнів

1

 

docx
Додано
4 листопада 2018
Переглядів
2790
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку