Конспект уроку "Додавання і віднімання десяткових дробів"

Про матеріал
Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок по темі «Додавання і віднімання десяткових дробів». Мета: узагальнити та систематизувати знання уміння учнів додавати та віднімати десяткові дроби, вчити застосування одержаних знань при розв’язуванні вправ та задач прикладного змісту; розвивати логічну пам'ять, мислення, уміння аналізувати, робити висновки; виховувати усвідомлення значення математики для повноцінного життя в сучасному суспільстві.
Перегляд файлу

Предмет: Математика 

Клас: 5

Тема: Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок по темі «Додавання і  віднімання десяткових дробів».

Мета:  узагальнити та систематизувати знання уміння учнів додавати та віднімати десяткові дроби, вчити застосування одержаних знань при розв’язуванні вправ та задач прикладного змісту; розвивати логічну пам'ять, мислення, уміння аналізувати, робити висновки; виховувати усвідомлення значення математики для повноцінного життя в сучасному суспільстві.

Формування компетентностей:

       математична компетентність: повторити, систематизувати і узагальнити знання учнів про правила додавання і віднімання десяткових дробів, відтворити і перевірити вміння розв’язувати задачі і вправи на додавання і віднімання десяткових дробів, що мають практичний зміст;

ключові компетентності:

       спілкування державною мовою – грамотно висловлюватися українською мовою, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку;

       основні компетентності у природничих науках та технологіях – усвідомлювати важливість математики як універсальної мови науки;

       уміння вчитися впродовж життя – визначати мету своєї діяльності, аналізувати і застосовувати потрібні знання та способи для досягнення поставленої мети; контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї навчальної діяльності; формувати свідоме ставлення до навчання;

       інформаційно-цифрова компетентність – вміння безпечно користуватися інтернетом, застосовувати онлайн-сервіси для навчального процесу.

Тип уроку: урок удосконалення знань, умінь і навичок.

Обладнання: презентація до уроку, онлайн тестування, інтерактивна вправа.

Хід уроку

І.  Організація класу

Підготовка класу до роботи.

ІІ. Мотивація навчального процесу

Ви уже доволі гарно навчилися додавати та віднімати десяткові дроби. І сьогодні ми спробуємо використати ваші знання з користю. Тобто, будемо розв’язувати задачі та вправи. Отже, тема уроку "Додавання і  віднімання десяткових дробів".

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Для того, аби успішно виконувати завдання, нам потрібно пригадати правила.

«Фронтальне опитування»

        Сформулюйте правило додавання двох десяткових дробів.

        Сформулюйте правило віднімання двох десяткових дробів.

-         З чого складається десятковий дріб?

-         Як порівнюють десяткові дроби?

-         Чи зміниться значення десяткового дробу, якщо справа дописати нулі?

-         Як знайти невідомий доданок?

-         Як знайти невідоме зменшуване?

-         Як знайти невідомий від’ємник?

«Колективні вправи»

Пропоную вам виконати онлайн вправу і дізнатися, наскільки добре ви вмієте використовувати правила до розв’язування прикладів.

https://learningapps.org/display?v=pbr0bm9aj01

 

ІV. Закріплення знань та вироблення вмінь

Згадайте правила розв'язування рівнянь.

   

 

«Спільна робота біля дошки»

Задача 1

У процесі росту сосна ввібрала з повітря 1,84 т вуглекислоти, із землі 0,55 т води і 0,03 т мінеральних речовин, а виділила у повітря 1,42 т кисню. На скільки збільшилася маса сосни? (Відповідь: 1 т)

Задача 2

Довжина морських границь Чорного моря  — 1056,5 км,  Азовського моря— 249,5 км, Керченського проливу — 49 км. Знайти загальну довжину морських границь України.  (Відповідь: 1355 км)

V. Самостійна робота

Виконати завдання онлайн тесту https://vseosvita.ua/test/start/itv732

     VІ. Домашнє завдання. Підсумок уроку.

       Повторити: теоретичний матеріал з теми «Додавання і  віднімання десяткових дробів» § 43, Розв’язати №1405 №1409

Підручник: http://surl.li/kmvsm

 «Рефлексивний екран»

Висловіть свою думку про урок, вибираючи початок фрази з рефлексивного екрану.

Сьогодні на уроці я дізнався…

Було цікаво…

Було важко…

Я зрозумів, що…

 Я навчився…

Більше всього мені сподобалось…

 

Дякую усім за гарну роботу!

docx
Додано
4 січня
Переглядів
384
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку