Конспект уроку. Додавання та віднімання десяткових дробів

Про матеріал
Конспект уроку. Додавання та віднімання десяткових дробів. Для учнів 5 класів, розроблений за підручником Мерзляк
Перегляд файлу

Управління освіти Шосткинської міської ради

Шосткинський міський методичний кабінет

 

 

 

Урок на тему:

5 клас

Дата проведення: 23.02.2017 р.

Час проведення: 11 год 25 хв.

 

Підготувала

Вчитель  математики

вищої категорії

ШЗШ І-ІІІ ступенів №7

Небилиця О. В.

 

 

 

 

м. Шостка-2017


Тема:Розв’язування вправ з теми «Додавання і віднімання десяткових дробів»

Мета:

  • удосконалити вміння виконувати додавання і віднімання десяткових дробів при роз’язуванні прикладів, рівнянь, задач;
  • розвивати пізнавальну активність, навички логічного мислення, культуру математичної мови, сприяти розвитку особистості та комунікативної компетентності;
  • виховувати відповідальність, акуратність і самостійність, організованість, уміння спілкуватися;
  • коригувати довгострокову пам’ять, увагу.

Обладнання: комп’ютер, комп’ютерний проектор, презентація, картки з завданнями.

Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок.

Інновація: використання ІКТ, інтерактивних технологій.

Хід уроку

І.Організаційний момент

(формування позитивної установки на діяльність)

Діти!

Щоб урок нам розпочати,

Треба всім нам повторяти:

«Я уважний і серйозний,

Хоч іще малого зросту,

Зараз з силами зберусь,

Я нічого не боюсь».

Сіли рівно, озирниться,

Один одному всміхниться,

Й за роботу дружно всі бериться!(Слайд 1)

  •    Сподіваюсь, що ми сьогодні гарно і продуктивно проведемо час.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Взаємоперевірка з використанням комп’ютерної презентації

Діти обмінюються з сусідами зошитами і перевіряють виконання домашнього завдання за готовими розв’язками. За кожен вірно розв’язаний приклад учень отримає по 1 балу, за задачі — по 3 бали. Максимальна оцінка за домашнє завдання —12 балів. Оцінка виставляється в індивідуальну картку учня.

Перевірка № 871, 884, 866.(Слайд 2)

IIІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

  • Розглянемо подарунки.
  • Яка вага зазначена на етикетці?
  • Яка ціна подарунків?
  • Які числа застосовані для позначення вартості і ваги куплених подарунків?
  • Чи потрібні нам десяткові дроби?

Важко уявити сьогодні життя, маючи в запасі лише цілі числа. (Слайд3)

Чи важливо добре навчитись додавати та віднімати десяткові дроби ?

Повідомлення теми,мети уроку, очікуваних результатів(Слайд4)

Очікувані результати

Після уроку ви зможете: 1)краще додавати і віднімати десяткові дроби;

2)зрозумієте важливість десяткових дробів у житті.

Сьогодні ми проведемо урок-гру «Зимова спартакіада». (Слайд 5)

Діти, ви знаєте, що кожної зими проходять змагання з зимових видів спорту. Але щоб узяти участь у зимовій спартакіаді необхідно показувати гарні результати і бути в добрій формі. Чи бажаєте ви взяти участь в цих змаганнях? А які зимові види спорту ви знаєте?(Слайд 6)

Нехай І група – буде команда по хокею, ІІ група - команда по фігурному катанню, ІІІ група команда по біатлону, IV група команда по ковзанярському спорту, V група – команда по лижному спорту. У нас будуть і командні змагання і індивідуальні за особисту першість. В кінці уроку ми визначимо наших чемпіонів. За правильні відповіді ви будете отримувати бали увигляді фішок (червоних, зелених і синіх).

IV. Актуалізація опорних навичок

Зараз перевіримо готовність команд до змагання.

Інтерактивна вправа «Мозковий штурм».

Запитання до учнів.

1. Як додають і віднімають десяткові дроби?

2. Сформулюйте переставну властивість додавання.

3. Сформулюйте сполучну властивість додавання.

4. Як знайти невідомий доданок?

5. Як знайти невідомий від’ємник ?

6. Як знайти невідоме зменшуване?(Слайд7)

Метод ділової гри «Мікрофон»; «Вірю – не вірю»

Чи вірите ви, що:

  1. У записі десяткового дробу кома відокремлює цілу частину від дробової ?
  2. Число нуль, приписане справа змінює дріб?
  3. Десяткові дроби додаються порозрядно?
  4. Всі числа дробові?
  5. Найпростіший прибор для  виконання арифметичних дій – комп’ютер?
  6. Зріст Дюймовочки в казці Андерсона складає 24,5 годин? (Слайд 8)

Обчислити усно і прочитати «шифровку»  (Успіхів!) (Слайд 9)

1) 7,4+3,2; 2) 18,6+4,2; 3) 7,5 – 0,7; 4) 5,9+0,3;

5) 50,2 – 20,2; 6) 3 – 0,4; 7) 9,5 – 4,3; 8) 4,2+2,06.

Учні відповідають і отримують фішки за правильні відповіді.

V. Формування вмінь та навичок

Діти, змагання з різних видів спорту проходять в різних містах України. Зараз команди поїдуть по містам де будуть проходити змагання. Команда по хокею  поїде до Києва. Команди по фігурному катанню і ковзанярському спорту поїдуть до Дніпра, а команди по біатлону і лижному спорту в Буковель. Команди поїдуть на потязі. Чи всі знаряддя що потрібні для змагання ви взяли? Зараз перевіримо. Для цього виконаємо вправу.

Вибрати правильний запис десяткових дробів і прочитати закодоване слово.(Україна) ( Слайд 10) За правильну відповідь - фішки.

Каса розпочинає розпродаж білетів. Вартість: відповідь на запитання на картках. (Слайд 11,12,13, 14, 15)

Робота в групах.

Обчислити:

1) 2,5-0,-0,3                +4,7               -3,1             -0,9           +1,1

2)             -3,8 +4,2 +2,9           -1,1          +0,3

3) +6,3 -9,8 +4,2 -5,6          +2,9

4)Розвяжіть рівняння:  1) х-2,9 = 3,93;   2) х+3,54 = 8,2.

5) Поставте коми у числах так, щоб утворилися правильні рівності:

1) 32+18 = 5;  2) 736-336 = 4;  3) 42+17 = 212;  4) 63-27 = 603;  5) 57-4 = 17. За правильні розвязки учні отримують фішки.

Потяг рушив на Київ і щоб без перепон ми доїхали нам необхідно розв’язати задачу.

Задача. Дорога складається з 4-х ділянок. Перша має довжину 114, 35км, друга на 3,5 км довша першої, третя довша другої на 1,03 км, четверта на 2,5 км коротша за третю ділянку. Знайти довжину дороги.(Слайд 16)

Технологія «Коло ідей». Кожна група обговорює шлях розв’язання. Та група, яка найшвидше знайшла шлях розвязку пропонує свою ідею. Учень розв’язує задачу біля дошки.

Фізкультхвилинка

Ми наближаємось до зупинки «Спортивна». Перед зустріччю з любителями спорту нам потрібно підготуватись:

  • Щось не хочеться сидіти
  • Треба трохи розімятись.(встати і вийти з-за парти)
  • Наші руки: раз, два, три. (плескання в долоні)
  • Наші ноги: раз, два,три. (притупування ногами)
  • На носок, на каблучок. (піднятись на носки, на каблуки)
  • Руку вправо, руку вліво
  • Ми танцюєм гопачок. (руки вбоки)
  • Раз – присядем, два – присядем.(присідання)
  • Гарний настрій – добре всім. (сісти за парту) (Слайд17)

Команда хокеїстів приступає до змагання. Гра «Виграй нагороду» Обчислити зручним способом:

  1. 0,27+(1,78+5,73);         2) 21,49+3,674+31,51;

3) 37,45-(26,45+7,9);   4) (13,88+8,46)-2,46.

Учні обчислюють на дошці. (Слайд 18)

А ми слідкуємо за подіями на змаганнях біатлоністів і лижників. Хто ж виявиться влучним стрільцем із біатлоністів? Учні самостійно розв’язують приклади.

1)2,31+(7,65+8,69);  2)4,537-(2,237+5,9); 3)(24,302+17,879)-1,302 (Слайд19)

Ав цей час відбуваються змагання із ковзанярського спорту і фігурному катанню. Учні розв’язують задачу самостійно.

Задача. Власна швидкість човна дорівнює 30,5 км/год. Швидкість течії – 2,8 км/год. Знайти швидкість човна за течією і проти течії.(Слайд 20)

Після обчислень прикладів хокеїстами, на дошці записують розв’язання  інші команди. Отримують фішки.

Молодці! Ви добре впоралися із завданням. А зараз ми потрапили до кімнати де перевіряють спортсменів на допінг і перевіримо  як ви вмієте логічно мислити. 

  1. Продовжити  ряд чисел 1) 0,3; 0,5; 0,7; … 2) 3,25; 3,5; 3,75;… .
  2. Задача. Як розділити порівну 7 яблук між 12 друзями, якщо кожне яблуко можна розрізати не більше ніж на 4 частини? Діти отримують фішки за відповіді. (Слайд21)
  3. Вставте замість * пропущені цифри:

**,5               *6,*7*

  0,***             *,0*  

18,548           26,865 (Слайд22)

Підведемо підсумки змагань. Підняли фішки. У якої команди найбільше фішек та команда перемогла. У особистій першості визначаються переможці у кожній команді. Найбільша кількість червоних фішек – золота медаль, зелених фішек – срібла, синіх фішек – бронзова медаль.

VI. Підведення підсумків (рефлексія) (Слайд 23)

Сьогоднішні змагання були не звичайні в усіх розуміннях цього слова.

  •    Це був іспит на вміння працювати з десятковими дробами.
  •    Це були чергові сходинки до успіху.

Давайте проаналізуємо досягнуте.

  • Було цікаво …
  • Було складно …
  • Тепер я можу …
  • Я зрозумів, що …
  • Мені захотілось …

VII. Домашнє завдання

п.33 повторити; №879, 897,912*. (Слайд 24)

docx
Додано
5 лютого 2020
Переглядів
1956
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку