Тема уроку. Досліджуємо склад числа 7.
Цілі уроку:
1) формувати уявлення дітей про ціле число та його частини, з’ясувати склад числа 7 шляхом дослідження, застосовуючи знання складу числа, записувати і розв’язувати приклади на додавання.
2) розвивати спостережливість, кмітливість, формувати уміння і навички самонавчання.
3) виховувати культуру математичного мовлення, інтерес до уроків математики, бажання робити добрі справи;
4)створити позитивний психологічний мікроклімат ,комфортне освітнє середовище.
Завдання :
Компетентності, що формуються на уроці:
Компетенції, що формуються на уроці:
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Стимулювання та мотивація навчальної діяльності.
1.Організаційна хвилинка
Пролунав уже дзвінок, починаємо урок.
Працюємо старанно, щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі діти-просто молодці!
ІІ. Цілепокладання.
1. Складання плану уроку
- Які завдання на нас можуть чекати на цьому уроці?
- Пропоную працювати за таким планом:
(На дошці план уроку)
1.Знаю,вмію
2.Дізнаюся-навчуся.
3.Ура!Успіх
.
ІІІ. Активізація опорних знань та життєвого досвіду учнів.
(При диктуванні вчитель називає цифру та її цифрообраз)
2(ластівка), 6(чайник), 5 ( яблуко),1 (олівець), сім (молоток ).
3.2 Каліграфічна хвилинка
- Пропишіть рядочок цифри 7.
Пам’ятайте!Красиво писати – себе поважати.
3.3 Гра «Знайди пару»
- З’єднайте цифри з відповідними цифрообразами
1 6 5 2 3 7 4
3.4 Гра «Яке число сховалося?»
4 5
3 4
5 6
- Ми виконали перший пункт нашого плану: повторили те, що знаємо.
3.5 Фізкультхвилинка
«Числова зарядка»
Нуль ,один,два,(Діти плескають в долоні)
Є цікава гра.(Діти тупотять ніжками)
Три,чотири, п’ять, ,(Діти плескають в долоні)
Цифри ще не сплять.(Діти хитають головою)
Шість,а потім сім, ,(Діти плескають в долоні)
В цифри є свій дім.(Діти руками зображають дах будинку)
Вісім і дев’ятка, ,(Діти плескають в долоні)
А в кінці десятка.(Діти показують на руках десять пальців)
ІV. Сприймання, усвідомлення і засвоєння нового матеріалу
4.1. Слухання мнемоказки «Майстер -молоток»
У казковій країні живе Молоток – майстер на всі руки. Щоранку відкриває він свою майстерню на зеленому лузі. Одного дня до Молотка прийшли друзі по допомогу.
Олівець поросив полагодити чайник. «Ввечері до мене прийдуть гості на чай, допоможи, будь ласка» – попросив він.
Ластівка з яблучком гралися та поламали хвостик яблучку. Вони просять майстра полагодити зламаний хвостик.
А лисичка принесла до майстра свій зламаний будиночок.
Всім допоможе майстер Молоток!
4.2 Дослідження складу числа 7.
7= 1+6 або 6+1
7= 2+5 або 5+2
7=3+4 або 4+3
V. Первинне закріплення вивченого матеріалу.
5.1 Робота в парах
7= 6+ □ 7= 5+□ 7=□+□
5. 2 Самостійна робота
- Виконай тільки ті приклади відповіддю яких є число 7.
1+5 = 2+4= 6+1= 4+3= 5+2=
Чудово! Майстер Молоток вітає вас з тим,що ви вмієте з частинок складати чило 7.Отже,ви виконали другий пункт плану уроку!
VI. Підсумок уроку.
6.1. Робота з картками
-Розфарбуйте малюнок. Назвіть, які числа утворюють число 7.
6.2.Рефлексія.
Чи справдились ваші сподівання, які були на початку уроку?