Фізична культура 1 клас
Тема: Урок-екскурсія (гра) «Спортивна крамниця».
Мета: розширити уявлення про спортивний інвентар та види спорту; навчати працювати в команді; розвивати морально-вольові якості; виховувати почуття дружелюбності у класі, любов до спорту, повагу до професій.
Обладнання: малюнки спортивного інвентаря, зображення спортивного магазину.
Хід уроку
№ |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні рекомендації |
І. |
Підготовча частина
|
9 хв |
|
1. |
Вхід до спортивної зали |
30 с |
Під музичний супровід |
2. |
Шикування в шеренгу по одному |
30 с |
|
3. |
Повідомлення завдань уроку -Діти, чи були ви хоч раз у спортивній крамниці? Що в ній продається? Для чого використовують запропоновні там товари? Які ви знаєте найпопулярніші спортивні інструменти? Сьогодні ми ближче ознайомимося з ними у формі гри. |
30 с |
|
4. |
Вимірювання ЧСС за 10 с |
30 с |
Звернути увагу на учнів з підвищеною ЧСС |
5. |
Організуючі вправи: повороти праворуч, ліворуч, кругом |
1 хв |
Чітке й одночасне виконання |
6. |
Вправи для формування правильної постави та профілактики плоскостопості Ходьба: -звичайна; -на носках; -на п ’ятках; -на зовнішньому боці ступні; -на внутрішньому боці ступні |
2 хв
|
В обхід зали. Темп середній. Дистанція 1 крок. Спину тримати рівно |
7. |
Техніка пересування: Біг та його різновиди: -звичайний; -приставними кроками; -спиною вперед; -з високим підніманням стегна; -з закиданням гомілки назад;
|
3 хв |
Дистанція 3 кроки. Стежити за дотриманням правил ТБ; правильною роботою рук і ніг. |
8. |
Вправи на відновлення дихання |
30 с |
Темп повільний |
9. |
Перешикування |
30 с |
|
ІІ. |
Основна частина
|
22 хв |
|
1. |
Розподіл дітей на 2 групи: «Експерти» (3 учні) та «Допитливі». |
2 хв |
|
2. |
Підготовка та інструктаж (діти займають свої місця, завдання «Експертів» показати без слів, тільки жестами, який інвентар або одяг у них прихований; завдання «Допитливих» відгадати, що це, та назвати вид спорту. За кожен вгаданий елемент «Допитливі» отримують частинку пазлу, а також бал, який вкінці уроку вони зможуть використати). |
1 хв. |
|
3. |
Виконання поставленого завдання.
|
16 хв |
Вчитель стежить за правильним виконанням. |
4. |
Складання пазлу та підрахунок отриманих балів. |
3 хв |
|
ІІІ. |
Заключна частина
|
4 хв |
|
1. |
Шикування. |
30 с |
|
2. |
«Купівля» бонусу на отримані бали: - спільне відвідування розважального центру на канікулах. |
1 хв |
|
3. |
Підбиття підсумків уроку. |
2 хв |
Вербальне оцінювання |
4. |
Організований перехід до класу -Відпочили і пограли, а тепер тихенько в клас. |
30 с |
У колоні по одному |