Розробка конспекта уроку фізики в 7 класі з теми "Розв`язування задач з теми: Тиск твердих тіл, рідин і газів. Закон Паскаля." Відповідно навчальній програмі дана тема передбачена в розділі ІІІ "Взаємодія тіл. Сила."
Тема: Розв’язування задач з теми «Тиск твердих тіл, рідин і газів. Закон Паскаля».
Мета уроку:
Навчальна:
Розвиваюча:
Виховна:
Обладнання: дидактичний матеріал, дерев’яні бруски, лінійки.
Тип уроку: урок закріплення знань
Хід уроку:
І. Організаційий момент
Привітання учнів, налаштування на продуктивну роботу, організація уваги.
ІІ. Перевірка домашнего завдання
Один учень біля дошки розв’язує домашню задачу.
На яку глибину треба занурити в море батискаф, щоб тиск води на його поверхню дорівнював 6190 кПа?).
Всі інші отримують листки тест-контролю.
Варіант 1.
Завдання 1. Вибери одну правильну відповідь.
Тиск води у посудинах
А. зменшується зі збільшенням глибини;
Б. однаковий у всіх точках;
В. зростає зі збільшенням глибини;
Г. різний у точках, які лежать на одній висоті
Завдання 2.Вибери всі вірні твердження.
Тиск газів зменшується за умовою
А. зменшення об’єму
Б. збільшення температури;
В. зменшення маси газу при незмінному об’ємі;
Г. зменшення температури
Завдання 3. Доповни речення.
За законом Паскаля тиск, створений на поверхні нерухомої рідини, передається…
Завдання 4. Доповни формул для визначення тиску твердих тіл, розпиши величини та одиниці виміру.
р = --------
Завдання 5. Доповни схему. Наведи приклади застосування збільшення тиску.
Варіант 2.
Завдання 1. Вибери одну правильну відповідь.
Тиск води у посудинах:
А. не залежить від густини рідини;
Б. не залежить від глибини занурення тіла;
В. залежить від об’єму рідини;
Г. збільшується при збільшенні глибини занурення тіла.
Завдання 2.Вибери всі вірні твердження.
Тиск газів збільшується за умовою:
А. збільшення температури;
Б. зменшення об’єму газу при незмінній масі;
В. збільшення густини газу;
Г. зменшення температури.
Завдання 3. Доповни речення.
Тиск рідини на дно посудини прямо пропорційний …
Завдання 4. Доповни формулу для визначення рідини, розпиши величини та одиниці виміру.
р =
Завдання 5. Доповни схему. Наведи приклади застосування зменшення тиску.
Зібрати листки тест-контролю, перевірити розв’язок задачі біля дошки.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
Тема нашого сьогоднішнього уроку: «Розв’язування задач з теми: Тиск твердих тіл, рідин і газів. Закон Паскаля».
ІV. Актуалізація опорних знань
Питання до класу:
V. розвязування задач
Якісні задачі:
Розрахункові задачі:
Експериментальне завдання:
Визначити найбільший та най менший тиск, який чинить дерев’яний брусок на парту.
Обладнання: дерев’яний брусок, лінійка, динамометр.
Оформити в робочому зошиті, по можливості, зробити малюнки положення бруска при найменшому та найбільшому тиску.
Приклад можливого малюнку
VІ. Підсумок уроку .
Аналіз та оцінювання роботи учнів на уроці.
Домашнє завдання
На цьому наш урок закінчено. До побачення.