Урок геометрії на тему «Нерівність трикутника». 7-й клас
Лисенко Валентина Вікторівна, вчитель математики
Розділи: Математика
Клас: 7
Ключові слова: геометрія , теорема про нерівність трикутника
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Мета:
Освітня:
задач
Розвивальна:
Виховна :
Обладнання та наочність:
Методи навчання на уроці:
Хід уроку
Вчитель вітає учнів, налаштовує на робочий лад.
а )Усне опитування.
б )У трикутнику АВС, де АВ=13см, ВС=4 см, АС=5 см, менший кут лежить проти сторони ВС.
Відповідь на останнє запитання не вірна і я вам це доведу трохи пізніше( трикутник з такими сторонами не існує)
3.Практична робота
А зараз ми займемося практичною роботою : візьміть шматочки смужок зеленого кольору і складіть на парті з них трикутник, а потім складіть трикутник із червоних смужок. Що скажіть ( з червоних не виходить), а чому?
Виникає питання:
-А Чи завжди існує трикутник?
Сьогодні на уроці ми розв´яжемо цю проблему.
Пропоную виконати
таке завдання: велосипедист повинен із міста A доїхати до міста B . Йому потрібно вибрати найкоротший шлях. У велосипедиста 2 можливі маршрути: або поїхати по шосе до міста С , а потім до міста В, або ... прямою лісовою доріжкою.
Ну, а що це за фігура?
І який висновок можна зробити?
Повернімося до нашого питання. Відповіді на запитання немає, а ви відповіли так ( такого трикутника, з такими сторонами не існує).
А коли він існує?
Повернімося до нашого завдання з велосипедистом. Як називаються вирази, в яких є знаки менше, більше? І в якій фігурі? Це наша тема уроку. Запишіть у зошит число та тему "Нерівність трикутника".
Перевіримо вашу гіпотезу. Відкрийте підручник і знайдіть теорему на с. 136 параграф 20
Теорема: Кожна сторона трикутника менша від суми двох інших його сторін.
Як перевірити правильність будь-якого висловлювання чи затвердження. Довести!
Дано: ∆АВС
Довести: АВ<АС+ВС
Доведення:
Розглянемо довільний трикутник ABC та доведемо, що AB < AC + CB . Відкладемо на продовженні сторони AC відрізок CD , що дорівнює стороні CB . У рівнобедреному трикутнику BCD , а в трикутнику ABD
.
Так як у трикутнику проти більшого кута лежить більша сторона, то AB < AD . Але AD=AC+CD=AC+CB тому AB<AC+CB.
Теорему доведено.
Наслідок
Для будь-яких трьох точок A , B і C , які не лежать на одній прямій, справедливі нерівності: AB < AC + CB , AC < AB + BC , BC < BA + BC .
Кожна з цих нерівностей називається нерівністю трикутника.
Напрошується питання: чи для всіх сторін потрібно перевіряти нерівність трикутника?
Ні. Достатньо перевірити виконання нерівності для більшої сторони.
6. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
7. Розв´язування завдань на закріплення нових знань
Робота у парах. Перевірка за зразком. Виставлення оцінок.
Варіант 1
___________________________________ ПІБ учня ___________________________________ ПІБ перевіряючого учня
docx
Оцінка розробки
![]() ![]() Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки Щоб отримати, додайте розробку
Додати розробку |