Підготувала:
вчитель початкових класів
Криворізької загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів № 48
Литвиненко Наталія Григорівна
Тема: Склад числа 7. Складання прикладів на додавання. Дні тижня. Написання цифр.
Мета: Продовжити вивчати особливості натурального ряду чисел, закріплювати вміння порівнювати числа, розглянути всі варіанти складу числа 7; вчити складати приклади на додавання в межах 7; розвивати увагу і мислення, математичну мову; виховувати спостережливість, охайність, культуру мовлення.
Обладнання: таблиці, геометричний матеріал, каса цифр; зображення персонажів казки "Колобок".
Тип уроку: закріплення знань і вмінь учнів.
Форма проведення: урок-гра.
Методи навчання: словесні (бесіда);
наочні (метод ілюстрації);
метод пізнавальної гри.
Форми навчання: індивідуальні, колективні.
Хід уроку
Мотивація навчальної діяльності.
Уже дзвінок нам дав сигнал,
І на урок він нас покликав,
А отже, часу не витрачаймо
Роботу швидше починаймо.
Відгадайте назву цієї казки.
– Я по засіку метений,
Я на яйцях запечений,
Я від баби втік,
Я від діда втік.
("Колобок")
(Вчитель вивішує малюнок колобка)
– Допоможіть Колобочкові хороше котитися. Вставте пропущені числа.
1 |
|
3 |
|
5 |
|
7 |
|
|
2 |
3 |
4 |
|
|
7 |
|
1 |
2 |
|
4 |
|
6 |
|
Запис на дошці:
1 + 3 5 + 1 4 + 1
4 + 1 6 + 1 5 + 2
(Виходять діти до дошки і розв'язують приклади)
– Відпустив Зайчик Колобочка і покотився далі.
Фіз.пауза. Поглядає наліво, направо, вгору, вниз. Крутиться наліво, направо, все навкруги поглядає.
(Діти виконують вправи, запропоновані вчителем)
3 * 5 7 * 7 4 * 6
6 * 7 7 * 5 3 * 3
(Учні по-одному виходять до дошки, вставляють знаки)
– Подякував Вовк Колобкові і відпустив. Але Колобок втомився і вирішив відпочити. Давайте йому допоможемо і покажемо нашу фіз.хвилинку.
Фіз.хвилинка. Щось не хочеться сидіти,
треба трохи відпочити.
Руки – вгору, руки – вниз,
на сусіда подивись.
Руки – вгору, руки – вбоки,
зробимо чотири кроки.
Вище руки підніміть,
а тепер їх опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз,
до роботи! Все гаразд!
(Вивішую ведмедя, малюнок вуликів)
– Діти, відкрийте зошити, можливо нам це також знадобиться.
– Почав Колобок рахувати квіточки і допомагав Ведмедеві. А ви, дітки, знайдіть у великому вулику в зошитах віконечка з такими числами і напишіть, які пропущені.
– Поласував Ведмедик медком, подякував Колобкові та й відпустив.
(Вивішую табличку – Лисичка із геометричних фігур)
Знайди і полічи фігури:
– Скільки Δ ? (2)
– Скільки ? (2)
– Скільки О ? (2)
1