Останній урок з теми :"Множення та ділення десяткових дробів",ппрооведений у вигляді гри-подорожі
Мета уроку:
Конспект уроку – гри з математики у 5 клас
Сирота Любов Іванівна
вчитель математики СЗШ №5 м. Синельникового Дніпропетровської
області
Тема уроку : Множення та ділення десяткових дробів
Мета уроку:
Навчальна:
Розвивальна:
Виховна:
Методи : наочний, словесний, проблемно - пошуковий
Форми роботи: фронтальна, колективна , індивідуальна.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок .
Обладнання: Картки-завдання, комп’ютер, мультимедійний проектор.
Підручник для 5 класу (А .Г. Мерзляк, Математика Харків “Гімназія”2005)
Хід уроку.
Вступне слово вчителя.
Ми з вами закінчуємо вивчати тему: „ Множення та ділення десяткових дробів ”. На попередніх уроках розв’язували задачі та приклади на множення та ділення десяткових дробів. А сьогодні ми узагальнимо наші знання з даної теми. Урок проведемо у вигляді математичного ралі по Країні десяткових дробів і дізнаємось,як вони себе ведуть у випадку множення та ділення.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Тема нашого уроку:
„ Множення та ділення десяткових дробів ” На уроці кожен з вас повинен показати своє уміння виконувати множення та ділення десяткових дробів .
Правила гри.
Клас ділиться на 4 групи, у кожній – бригадир. Учитель кожній бригаді учнів дає завдання . Учні в групах розв’язують задачі. При необхідності вчитель консультує бригадира, а той допомагає товаришам.
. Кожна відповідь оцінюється жетоном:
- Фіолетовий – 1 бал;
- Жовтий - 2 бала;
- Зелений – 3 бала;
- Синій – 4 бала;
- Червоний – 5 балів.
Колір жетона залежить від кількості вірних відповідей.
Учитель дає команду: „ На старт!”
I етап. Заправка.
Щоб вирушити в дорогу,необхідно спочатку заправитись. Для цього дайте відповіді на запитання.
Машини заправлені. Перейдемо до перевірки місцевості.
II етап. Перевірка місцевості.
( усний рахунок. Кожна команда отримує завдання)
0,15 · 0,1 0,16 ·0,01 0,15 · 0,01 0,16 · 0,01
2,15 : 5 2,15 : 0,5 2,15 : 0,05 21,5 : 0,5
1 -0,19 1 – 0,45 1 – 0,34 1- 0,25
12,8 · 100 0,08 ·10 0,4 ·0,1 5,8 · 0,1
8 : 0,0001 12 : 0,001 8,4 : 0,1 9,2 : 0,01
Відповіді
1 екіпаж. |
2 екіпаж.
|
3 екіпаж. |
4 екіпаж. |
0,015
|
0,0016 |
0,0015 |
0,0016 |
0,43
|
4,3
|
43 |
43 |
0,81
|
0,55
|
0,66 |
0,75 |
1280
|
0,8
|
0,04 |
0,58 |
80000
|
12000 |
84 |
920 |
IІІ етап. Скласти карту маршруту.
На екрані записано 6 прикладів . Кожен екіпаж отримує розрізану карту з відповідями.
Завдання. Знайти серед карток з відповідями свою відповідь і скласти карту маршруту.
8 – 2,05 |
12 · 0,05 |
4,5 + 0.005 |
16,2 : 0,02 |
0,09 · 15 |
1 : 4 |
Відповідь
5,5 |
0,6 |
4,505 |
810 |
1,35 |
0,25 |
ІV етап. Гонка по віражах.
Всі екіпажі отримують однакові завдання
Члени кожного екіпажу по черзі розв’язують завдання на дошці і записують відповіді у порожні клітинки.
Розв’язати рівняння:
8,3х + 2,7х = 0,7194 |
|
х = 0,0654 |
10х – 2,5х = 0,267 |
х = 0,0356 |
|
2,54х +х = 0,2301 |
х = 0,065 |
|
5,6х + 1,7х = 0,803 |
х = 0,11 |
(На екрані записані відповіді.)
V етап. Вимушена зупинка – зламався автомобіль.
Для ремонту потрібно виправити помилки в прикладах.
2,8 : 0,14 = 2 2· 0,58 = 11,6 2,4 : 1,2 =0,2 0,62 · 2 = 1,24
4,2 : 2,1 =2 2,6 : 0,13 =20 4,8 : 0,16 = 30 3 ·0,48 =1,44
2 · 0,54 =10,8 8,4 : 4,2 = 20 5,6 :0,28 = 2 4,8 :0,12 = 4
(На моніторі записані правильні відповіді.)
VІ етап. Привал.
Всі втомилися і вирішили прогулятись по галявині та нарвати квітів. Квіти виявились чарівними – на кожній пелюстці записані приклади. Рахувати ланцюжком проти годинникової стрілки.
Відповідь: 5
V етап.
Щоб успішно перетнути фінішну пряму, кожен екіпаж повинен розв’язати приклад.
Відповідь: 1) 3,16; 2) 1,8; 3) 1,64; 4) 0,26.
VI етап. Підведення підсумків. Визначення переможців.
VII етап. Домашнє завдання.
№ 1015, 1018. Підготуватись до контрольної роботи.
Використана література :
Навчальний посібник для 5 класу А .Г. Мерзляк, Математика.
Харків “Гімназія”2005.Предметні неділі в школі. Л.В. Гончарова.м.Волгоград.
Додатки
1 етап. Перевірка місцевості.
1 екіпаж.
0,15 · 0,01
2,15 : 5
1 – 0,1
1 етап. Перевірка місцевості.
2 екіпаж.
0,16 · 0,01
2,15 : 0,5
1 – 0,2
1 етап. Перевірка місцевості.
3 екіпаж.
0,15·0,1
2,15 : 0,05
1 – 0,5
1 етап. Перевірка місцевості.
4 екіпаж.
0,16·0,1
21,5 : 0,5
1 – 0,4
Правильні відповіді:
1 етап. Перевірка місцевості.
1 екіпаж.
0,0015
0,43
0,9
1 етап. Перевірка місцевості.
2 екіпаж.
0,0016
4,3
0,8
Правильні відповіді:
1 етап. Перевірка місцевості.
3 екіпаж.
0,015
43
0,5
Правильні відповіді:
1 етап. Перевірка місцевості.
4 екіпаж.
0,016
43
0,6
2.Скласти карту маршруту
8-0,5 |
5·0,01 |
5:2 |
6:1,2 |
3- 2,5 |
4,5+0,01 |
|
|
|
|
|
|
2.Скласти карту маршруту
8-0,5 |
5·0,01 |
5:2 |
6 :1,2 |
3 – 2,5 |
4,5+ 0,01 |
|
|
|
|
|
|
2.Скласти карту маршруту
8-0,5 |
5·0,01 |
5:2 |
6 :1,2 |
3 – 2,5 |
4,5+ 0,01 |
|
|
|
|
|
|
2.Скласти карту маршруту
8-0,5 |
5·0,01 |
5:2 |
6 :1,2 |
3 – 2,5 |
4,5+ 0,01 |
|
||
|
|
|
|
|
|
2етап. Картки для команд
2етап. Відповідь
5 |
7,5 |
0,5 |
0,05 |
4,51 |
2,5 |
3етап. Вимушена зупинка. 1 екіпаж.
2,8:0,14 = 2
4,2 : 2,1 =20
2·0,54 =10,8
4 етап. Гонка з перешкодами.
8,3х + 2,7х =0,7194
10х – 2,5х = 0,267
2, 5х +7,8х=0,7004
5,6х+ 1,7х =0,803
3етап. Вимушена зупинка. 2 екіпаж.
2·0,58 =11,6
2,6:0,13 = 2
8,4 : 4,2 =20
4 етап. Гонка з перешкодами.
8,3х + 2,7х =0,7194
10х – 2,5х = 0,267
2, 5х +7,8х=0,7004
5,6х+ 1,7х =0,803
3етап. Вимушена зупинка. 3 екіпаж.
2·0,62=1,24
4,8:0,16 =3
5,6 :2,8=20
4 етап .Гонка з перешкодами.
8,3х + 2,7х =0,7194
10х – 2,5х = 0,267
2, 5х +7,8х=0,7004
5,6х+ 1,7х =0,803
3етап. Вимушена зупинка. 4 екіпаж.
3·0,48 =14,4
2,4:1,2 = 20
4,8 :0,12=2
4 етап.Гонка з перешкодами.
8,3х + 2,7х =0,7194
10х – 2,5х = 0,267
2, 5х +7,8х=0,7004
5,6х+ 1,7х =0,803
3етап. Відповіді:
20;2;1,08.
20;2;1,16.
1,24;30;2
1,44;2;20.
4 етап.Привал.
Відповідь :
4 етап.Привал.
1