Конспект уроку інформатики для 2 класу 1 урок "Правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики. Поняття про інформацію. Зміст та завдання курсу «Інформатика».

Про матеріал

Конспект уроку інформатики для 2 класу 1 урок "Правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики. Поняття про інформацію. Зміст та завдання курсу «Інформатика».

Перегляд файлу

 

Урок №1 Правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики. Поняття про інформацію. Зміст та завдання курсу «Інформатика».

 2 клас

 

Урок 1.

Правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики. Поняття про інформацію. Зміст та завдання курсу «Інформатика».

Мета :

  • навчальна: сформувати розуміння понять «інформатика», «комп’ютер», «техніка безпеки»; ознайомити з правилами безпечної роботи з комп’ютером; ознайомити з клавішею пропуск.
  • розвивальна: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; формувати вміння сприймати розповідь учителя;
  • виховна: виховувати розуміння необхідності роботи з комп’ютером, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки;  уважність та спостережливість; інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: інтерактивна дошка , проектор , комп’ютери, підручники, презентація, інструктивна картка «Правила роботи за комп’ютером», інструктивна картка «Вправи для очей»

Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Повідомлення теми і мети уроку

 

 

 

 

 

 

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  •                   Ви сьогодні прийшли перший раз у незвичайний кабінет.
  •                   Що тут незвичайного?
  •                   На уроках інформатики ми  будемо навчатися в  комп’ютерному кабінеті, працювати з  чудовим пристроєм — комп’ютером.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя

  • На що схоже слово інформатика?
  • Як ви думаєте, що ми будемо вивчати на уроках інформатики?
  • Як ви думаєте, за допомогою чого ми вивчатимемо інформатику?
  • А як ви думаєте, для чого нам потрібен комп’ютер?
  • Можливо він нам не потрібен?
  • Де ви зустрічали комп’ютери?
  • Молодці!

 

  • Як ви думаєте, що не можна робити на уроках інформатики?
  • Як потрібно заходити в кабінет інформатики?
  • Чому не можна їсти в кабінеті інформатики?
  • Чому не можна чіпати дротів в кабінеті інформатики?
  • Скільки потрібно працювати за комп’ютером?
  • Як ви думаєте, чому не можна нічого класти на клавіатуру?

Робота з підручником: § 1.

IV. Усвідомлення набутих знань

Інтерактивна гра «Правила поведінки в кабінеті інформатики»

Вчитель запитує учнів , до якої категорії віднести правило. Діти пояснюють свій вибір.

 

 

 

 

Вчитель запитує учнів , до якої категорії віднести правило. Діти пояснюють свій вибір.

 

V. Фізкультхвилинка

Віконце ми відкрили,

Повітря запросили

До нашої кімнати

У гості завітати.

Всі руки піднімемо,

та глибоко вдихнемо.

Раз – два, раз – два,

дружніше

Легені тренувати.


VІ. Формування вмінь та навичок

Розповідь учителя

Сьогодні ми познайомимося з клавіатурою. Вона нам допоможе працювати з комп’ютером.

Нам потрібно запам’ятати ось цю велику клавішу. Вона називається ПРОПУСК або ПРОБІЛ. З її допомогою ми гратимемо в гру «Правила безпечної роботи з комп’ютером» та «Де використовують комп’ютер».

Коли я скажу «натиснути пропуск», ви повинні натиснути.

Практична робота

Учні працюють з програмним комплексом «Сходинки до інформатики».

Гра «Як поводитися з комп’ютером. Правила безпечної роботи.»

Гра « Де використовують комп’ютер?»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Релаксація

Гімнастика для очей

Результат пошуку зображень за запитом "вправи для очей"

 

VІІ. Підбиття Підсумків уроку

Гра «мікрофон»

Закінчіть речення:

— Я тепер знаю…

— Я тепер умію…

— Я буду пам’ятати…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мартинюк Н.М.                                                          1                                             Клесівська ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Щербина Оксана Анатоліївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Богданюк Олена Віталіївна
    Дякую за гарний матеріал!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
25 серпня 2018
Переглядів
8551
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку