Конспект уроку Ірен Роздобудько "Арсен"(сучасна література).

Про матеріал
Ознайомити із життєвим і творчим шляхом сучасної письменниці ; розвивати навички аналізу художнього твору, вміння визначати провідні теми, порушені у творі; виховувати почуття відповідальності, тактовності, толерантності , любові, поваги до родини, батька, матері, друзів.
Перегляд файлу

                                    

 

 

 

 

                                  

                             

                  Конспект

    Уроку української літератури

                     7 клас

 

 

                           

                          

                           Підготувала

                                                      вчителька  української мови

                                                      та літератури Черницької ЗШ I-IIcт.

                                                       Фенюк Катерина Миколаївна

                                                               

 

 

Тема: Ірен Роздобудько « Арсен»

Мета: ознайомити із життєвим і творчим шляхом сучасної письменниці та змістом її твору; розвивати навички аналізу художнього твору , вміння визначати провідні теми, порушені у творі; виховувати почуття відповідальності, тактовності, толерантності , любові, поваги до родини, батька, матері, друзів.

Тип уроку: комбінований урок.

Методи і прийоми: переказ змісту твору, реферат, сенкан, евристична бесіда, інформаційне гроно.

 

                           Перебіг уроку

Забезпечення емоційної готовності

  Повторіть хором вірш – афірмацію:

    Я уважний. Я  налаштований на співпрацю. Міркую, слухаю, навчаюся!

Повідомлення теми і мети уроку

Цілевизначення ( разом з дітьми)

Слово вчителя. Сьогодні ми з вами, дорогі семикласники, познайомимось з творчістю сучасної письменниці та  персонажами  її твору « Арсен»  . Спробуємо доторкнутися струн їхньої душі. Сподіваюсь, почерпнемо хороший життєвий урок.

Ознайомлення із життєвим і творчим шляхом Ірен Роздобудько ( Учень готував реферат, зачитує, діти нотують важливу інформацію у вигляді інформаційного грона.

Перегляд цікавих фактів життя та творчості письменниці у мережі Інтернет).

Переказ змісту твору .

Аналіз твору

 Евристична бесіда

  • Де живе Арсен? З ким ? На що він сподівається?
  • Як навчається хлопець?
  • Яка у нього зовнішність? Чому він обрав саме такий стиль? Як ви вважаєте, чому він так себе поводить?
  • Чи можна йти з дому без дозволу батьків, а їхати на довгий час? Чому?
  • Хто його підвіз до села? Чи привернула вона його увагу?
  • Як зустріли родичі Арсена? Чому Іванюків недолюблювали в селі?
  • Яку мету поставив перед собою хлопець?
  • Чи вдалось це йому? Хто допоміг?
  • Як ви вважаєте, чи були взаємними почуття Арсена та Нійолє? Чи мають вони майбутнє?
  • Що найбільше вразило у творі?

Створіть сенкан до образу Арсена , коли він був у Києві, потім після перебування в селі.

Порівняймо. Чи розкрився цей хлопчина з іншої сторони?

Ми поважаємо його?

Робота в парах

(Визначення проблем, порушених у творі).

Проблеми підліткового віку.

Складність життя мами-одиначки.

Стосунки між мамою та сином.

Стосунки між нерідними по мамах дітей.

Проблема честі роду.

Стосунки між молодими людьми.

Тестові завдання

Де жив Арсен?

 

  А) У Києві.

  Б) В Одесі.

 

  В) У Харкові.

 

  Г) У Рівному.

 

Запитання 2

З ким жив хлопець?

 

А) З татом.

Б) Сам.

 

В) З мамою.

 

 Г) З бабусею.

 

Запитання 3

Як звали маму хлопчика?

 

 А) Ольга.

 

 Б) Олена. В) Юля.   Г) Марія.

Запитання 4

Де збирався провести літо Арсен?

 

А) У місті.

 Б) У селі.

 

В) На морі.

 

 Г) За кордоном.

 

Запитання 5

Хлопчик не хотів, щоб у класі знали...

 

А) Про його минуле.

 Б) Про розлучення його батьків.

 

В) Про його кохану.

 

 Г) Про його друга.

Запитання 6

Кого із жителів села Арсен зустрів першим?

 

А) Дідуся.

Б)Федора.

 

В) Айрес.

 

Г) Бабусю.

Запитання 7

Яка легенда жила у селі?

 

А) Про привида.

Б) Про походження села.

 

В)Про Білу Даму.

Запитання 8

Як звали зведену сестру Арсена?

 А) Ніка. Б)Ніна. В) Нійолє. Г) Ната.

Запитання 9

Ярема - це...

 

А) Рідний син Макара та Марії.

Б) Рідний брат Арсена старшого.

 

В) Прийомний син Марії та Макара.

 

Г) Сусід.

Запитання 10

Яку мету поставив перед собою Арсен молодший?

 

А) Відпочити. Б) Дізнатися таємницю свого роду.

 В) Прогулятися.

 

Г) Знайти нових друзів.

Запитання 11

За що люди не любили дружину Арсена старшого?

 

А) За її вроду.

Б) За пихатість.

 

В) За жадібність.

 

 Г) За егоїзм.

Запитання 12

Чи вдалося Арсенові розкрити таємницю роду?

А) Ні.

 

Б) Так.

 

Перевірка результатів тестування

 

Підсумок уроку

На уроці я зрозумів(ла)…

Я зробив висновок…

Я дізналась(вся)…

Домашнє завдання

Написати міні- твір  на одну із запропонованих тем «Бережи честь змолоду», « Справи людей живуть у віках», « Яким повинен бути справжній чоловік?» , « Якби я був персонажем твору « Арсен».

 

 

 

 

 

 

 

 

                     

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Ткаченко Павла Петрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
4 травня 2020
Переглядів
6817
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку