План – конспект
на урока ЛФК для 5Р класу
на тему: «Ігри»
Вчитель: Демиденко Тетяна Олексіївна
Мета: - розвивати фізичні здібності дітей за допомогою фізичних вправ;
- корекція постави та профілактика плоскостопості;
- виховувати свідоме ставлення до занять фізичною культурою.
Завдання: 1) Розучити гру для розвитку швидкості «Рухома мішень».
Повторити гру« Ну, постривай! ».
2) Повторити загально - розвивальні вправи з предметом (Помпонами ). 3) Зміцнювати м’язи гомілко ступних суглобів.
4) Розвивати швидкісно-силові якості та координацію рухів. 5) Прищепити дітям бажання бути здоровими та інтересу до занять фізичною культурою.
Дата проведення: 2020-2021 н.р.
Обладнання: мішечки з сіллю, помпони, фітболи, лавочки , доріжка для корекції стопи, палиці гімнастичні, тренажери.
Хід уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
І. Підготовча частина |
15 хв. |
|
Шикування – Рівняйсь! Струнко! Добрий день! |
30с. |
В одну шеренгу |
Повідомлення теми і завдань уроку
|
30с. |
Чітке повідомлення завдань уроку |
Ходьба з мішечком на голові - на носках - на п‘ятках - навприсядки Гра « Красива хода» Гравці шикуються в шеренгу на лінії старту. Кожен з учнів має пройти з мішечком на голові, не притримуючи його руками, до лінії фінішу: -передача під ногою, -мішечок покласти на спину . |
5хв |
Спину тримати рівно,підборіддя при підняти. Стежити за дистанцією Коліно піднімати вище Стежити за поставою. Перемагає найбільш спритний |
Біг приставним кроком правим боком , лівим боком. |
30 с. |
Повільний темп |
Загально-розвиваючі вправи з помпонами. 1.В. п. — стоячи, руки на пояс.
2-Носочок лівої ноги вперед.
2.В.п.- о.с. руки зігнуті в ліктях 1-4-Переміщення з поворотами стоп праворуч . 5-8 – Переміщення з поворотами стоп ліворуч 3.В. п. — о.с. . Кругові оберти правою, лівою п’яткою.
4. В. п. — о.с. Кругові оберти правим , лівим носком.
5.В. п. — ногу на п’явочку ставити, руки вперед
6.В.п .- Праву ногу праворуч на носок ,руки вгору, ліву ногу ліворуч на носок руки вгору.
7.В.п.-стоячи ноги нарізно . Права рука зігнута з переду , ліва з заді . На кожний рахунок змінювати положення рук.
8.- В.п.- Ноги роблять « гусеницю» праворуч ,ліворуч.
9.В.п.- Ходьба праворуч приставним кроком,руки зігнуті в ліктях.
10.В.п.- . Ходьба праворуч з високо піднятою стопою, ліворуч.
11. В. п. — Ходьба праворуч з п’явочки на носочок
12. В. п. — о.с. Ходьба з махом правої ноги назад ,Махом лівої назад.
13. В. п. — о. с. Стрибки: . — на правій нозі, — на лівій,. — на двох ногах. . Відновлення дихання. В. п. — о. с. 1 — руки вгору, вдих; 2 — руки вниз, видих. |
5хв
6-8раз
6-8р
6-8раз
6-8раз
6-8раз
6-8раз
6-8раз
6-8раз
6-8раз
6-8раз
6-8раз
6-8раз
6-8 раз
30с
|
Увага на вчителя
Чітке виконання
Нога на носку
Нога стоїть на п’яті
Руки в ліктях прямі
Вдихаємо через ніс видихаємо ротом.
Руки в ліктях зігнути
Ноги не на ширині пліч
Не широкий крок
Високо піднімати коліно.
Ставити ногу з п’явочки
П’явочкою доторкнутись до сідничної мишци.
Дихання повільне |
Загально-розвиваючі вправи на підлозі |
3хв |
|
1).В.п.- сидячи з опором . Розігнути і зігнути стопу ( носок до себе,від себе) |
6-8раз |
Потягнути носок максимально |
2) В.п.- .- сидячи з опором . Розігнути і зігнути стопу ( носок праворуч,ліворуч) |
6 -8 раз |
Потягнути носок максимально |
3)В.п.-сидячи. Намалювати ступнями коло. |
8 -10 раз |
Невелике коло |
4)В.п - покласти литку однієї ноги на коліно іншої, зробити кругові рухи стопою за годинниковою стрілкою і проти. |
5-6 раз
|
Робити круг ногою
|
5)В.п.- лежачи на спині ,ноги вгорі. 1-4 кругові оберти ногами , як на велосипеді . |
5-6раз |
Повільний темп |
6)В.п.- лежачи на спині. Ноги зігнуті в колінах та розведені , стопи торкаються одна одної підошвами . Відведення та приведення п’ят з опорою на пальці стоп. |
6-8 раз |
Руки за голову. |
7) В.п.- лежачи на спині. Покласти зігнуту ногу на коліно другої, напівзігнутої ноги. Колові рухи стопи в різні сторони. Теж саме змінивши положення ніг. |
6-8 раз |
На коліно. |
8)В.п.- сидячи , упор по заду себе. Ковзаючи рухи стопи по гомілці другої ноги, обіймаючи гомілку. |
6-8 раз
|
Середина стопи ковзає
|
9) В.п.- сидячи в упорі. Розвести коліна та підтягнути стопи до торкання підошвами. |
6-8 раз
|
|
10) В.п. – лежачи на спині. Розслабитись і подумати про приємне.
|
|
Дихання повільне |
ІІ Основна частина |
20хв |
|
Гра « Рухома мішень» . Гравці стають у коло на відстані витягнутих рук. Обирають одного ведучого, який знаходиться в центрі кола. Гравці починають перекидати волейбольний м’яч крізь коло, намагаючись влучити ним у ведучого. Ведучий ухиляється від м’яча, не виходячи з кола. Гравець, якому вдалося влучити в ведучого, міняється з ним місцями.
|
5хв. |
Влучати дозволено в тулуб , руки, ноги. В обличчя недозволено цілити |
Гра «Ну постривай» Учні стоять в колі тримаючись за руки. Заєць в колі, вовк за колом. Вовк повинен наздогнати зайця. Учні ті ,що стоять у колі ,не повинні пропускати вовка . |
5 хв. |
Доторкнутися вовку до зайця рукою. Діти повинні допомагати вовку наздогнати зайця. |
Колове тренування на снарядах.
|
6хв. |
Перехід проти часової стрілки. |
Переміщення по гімнастичній лавці, сидячи ноги на ширині плечей. На в.п. повертатись ходьба по гімнастичній палиці.( з лівого боку) |
2 хв. |
Руки вгорі
Руки на поясі |
Переміщення лежачи на животі. На в.п. повертатись з правого боку по корекційному килимку .
|
2 хв. |
Підтягуватись руками. Руки на поясі |
ІІІ. Заключна частина |
5 хв |
|
1) шикування класу |
|
В одну шеренгу |
2)вправи, які приводять організм в стан відносного спокою: закрити очі і доторкнутись до кінчика носа правою рукою, а потім лівою. |
3 хв. |
В повільному темпі |
3) підсумок уроку Який я(яка я)красивий(а) і здоровий(а). |
2 хв |
|
|
|
|
Організований вихід з уроку |
|
|