УЛРК №1
Тема. Надія Гуменюк. «Небокрилка»
Мета.
-
Познайомити учнів із постаттю Надії Гуменюк (її життям та творчістю); формувати інтерес до її творчого доробку; поглиблювати знання учнів про історію рідного краю, опрацювати зміст твору, розкрити його ідейно-тематичне спрямування;
-
формувати в учнів уміння вдумливо читати, фантазувати над життям персонажів, усвідомлювати важливість читання як чинника саморозвитку впродовж життя;
-
виховувати ціннісне ставлення до літературних надбань письменників Волині.
Тип уроку. Урок літератури рідного краю
Перебіг уроку
І. Організаційний момент.
Доброго дня, діти! Сьогодні у нас урок літератури рідного краю.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.
-
Що це за урок літератури рідного краю? Що він передбачає?
-
Чи знайомилися ви раніше із творчістю нашої землячки і талановитої письменниці Надії Гуменюк?
ІІІ. Засвоєння нового матеріалу
Слово вчителя. На сьогоднішньому уроці ми розглянемо казку «Небокрилка». Можливо, хтось читав її раніше?
Перед тим, як ми перейдемо до вивчення казки, спочатку познайомимося із біографією письменниці.
На минулому уроці дівчата отримали випереджувальне завдання. Підготувати від перешої особи переказ автобіографії Надії Гуменюк.
-
Запрошую до слова Ганну Герасим’як.
Відповідь 1-ї учениці.
(Вчитель продовжує розповідати аж до слів 2-ї учениці).
Питання за змістом почутого
-
Коли народилася письменниця?
-
Де народилася Надія Гуменюк?
-
У перші роки життя письменниця думала, що її приніс…?
-
Хто був найкращою товаришкою Надії?
-
Відповідь другої учениці
(Продовження розповіді вчителем)
Питання за змістом почутого
-
Хто були літературними вчителями Надії Гуменюк? (книги)
-
Як звали подругу письменниці?
-
Які дитячі пригоди двох подруг ви запам’ятали?
-
А чи були у вашому житті якісь цікаві пригоди?
-
Відповідь третьої учениці
Питання за змістом почутого
-
Де друкували найперші вірші письменниці? (у волинській читанці «Стежина».
-
Де відбулася перша зустріч із юними читачами? (в обласній бібліотеці)
-
Як відбувався перехід письменниці від поезії до прози?
-
Один із бажаючих учнів повністю розповідає біографію.
-
Розповідь вчителя про збірку Шуршик В. та інші казки з Яринчиного саду.
-
Знайомство із казкою. Читання її вчителем, а потім продовжують читати учні.
ІV. Підсумок уроку
Бесіда.
-
Чи сподобалась вам казка?
-
Що найбільше запам’яталося із біографії письменниці?
V.Домашнє завдання
Намалювати ілюстрації до казки.