Тема. Сучасні українські письменники. Саша Кочубей «Володарка лісу».
Мета. Ознайомити учнів з творчістю С. Кочубей.
Формувати свідоме виразне читання, читання в особах.
Розвивати критичне мислення, вміння ставити запитання до прочитаного.
Виховувати любов до ближнього, бажання прийти їм на допомогу.
Обладнання: портрет С. Кочубей, презентація «Чорнобиль», Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 3, 4 класах серії «Шкільна бібліотека».
Очікування:
- розвиток мовлення учнів;
- формування уміння створювати власні висловлювання за змістом прочитаного
Хід уроку
I. Організаційна частина.
– Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи, швидше в клас.
Біля парти станем чемно –
Хай мине час недаремно.
Будемо уважні і старанні всі.
Сядем на місця свої
II. Актуалізація опорних знань.
- Назвіть сучасних українських письменників.
- Які їх твори ми читали?
III. Тема і мета уроку. Мотивація навчальної діяльності.
1.Біографія С Кочубей.
- Саша Кочубей писала: «А тут ви прочитаєте мою трошки сумну історію».
2. Читання мовчки оповідання «Володарка лісу».
3. Робота в парах.
(Запитання до прочитаного .)
4. Вибіркове читання.
( Робота в групах.)
А. - Де живе прабабуся дівчинки?
Б. - О котрій годині бабуня вечеряє?
В. - Хто є сусідами прабабуні?
5. Читання ланцюжком.
6. Перегляд презентації «Чорнобиль».
IV. Фізкультхвилинка (вправи для очей.)
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота над тестами.
1. Де живе прабабуся дівчинки?
А. в Києві
Б. в Заліссі
В. в Запоріжжі
2. Скільки разів на рік можна було відвідувати прабабусю родичам?
А. один раз на рік
Б. три рази на рік
В. два рази
2. Робота з лепбуком «Сучасні українські письменники».
3. Вікторина «Відгадай»
VI. Підсумок уроку.
- Що нового ви дізналися про Чорнобиль?
VII. Домашнє завдання.
I група – читати і переказувати оповідання «Володар лісу».
II група – розповідь про Чорнобиль.
III група – малюнок до оповідання.