Конспект уроку "Людські чесноти" + презентація

Про матеріал
Розробка уроку "Людські чесноти. Людина має творити добро" + презентація Мета. Формувати поняття про людські чесноти як гарні риси характеру, які можна розвивати, вдосконалювати вміння аналізувати свою поведінку, розвивати мовлення учнів, мислення, виховувати прагнення робити добрі справи.
Перегляд файлу

1

 

Презентація - https://docs.google.com/presentation/d/1IPsB6BYksWCzhhZZ_FN7ZFsjE1GbowHL/edit?usp=sharing&ouid=101664976301578241997&rtpof=true&sd=true

Тема. Людські чесноти. Людина має творити добро

Мета. Формувати поняття про людські чесноти як гарні риси характеру, які можна розвивати, вдосконалювати вміння аналізувати свою поведінку, розвивати мовлення учнів, мислення, виховувати прагнення робити добрі справи.  

Обладнання:  картки для роботи в групах, презентація, відеоролики, паперові серця, поробки дітей «Годинники добра», картки «Тайнописи».

 

Хід уроку:

 

І. Організаційна частина

Привітання   (Слайд)


Дзвоник пролунав, він урок почав.

А іще до нас сонце завітало в клас.

Щоб навчились ми лиш добро творить.

З щирим серденьком у цьому світі жить.

(Привітання до гостей)

  • Отож, беремо гарний настрій, посміхаємось один одному, мені, гостям і до справи.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

* Поділись своїми думками (Слайд)

- Прочитайте слова й доберіть до них антоніми.

- Що називають цими словами?  (Риси характеру)

- Які риси характеру із запропонованих вам найбільше подобаються?

*Вправа-енергізатор «Я вважаю себе…» (Слайд)

(Мета: сприяти самопізнанню та взаємопізнанню учасників)

  • Я прошу підняти праву руку тих, хто працьовитий.
  • Я прошу підняти ліву руку тих, хто чемний.
  • Я прошу нахилити голівку вперед тих, хто жадібний.
  • Я прошу нахилити голівку вправо тих, хто чуйний.
  • Я прошу підняти дві руки вгору тих, хто сміливий.
  • Я прошу встати тих, хто «лінивий».
  • Я прошу посміхнутися тих, хто щедрий.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

 * Вправа «Магічний квадрат»     (Слайд)

- Позитивні риси характеру ще мають іншу назву. Прочитайте букви в «магічному квадраті» і складіть з них слово.    (Чесноти)

* Проблемне запитання

- Як ви можете пояснити значення слова чесноти?

- Звернемось до словничка.     (Слайд)

(Чеснота – це позитивна моральна риса в характері людини; доброчесність.)

ІV. Повідомлення теми й мети уроку

*Розгадування ребуса (Слайд)

 

 

 

 

 * Квітка асоціацій

  • А що приходить на думку вам, коли ви чуєте слово доброта, добро?

(З відповіде й дітей вчитель викладає квітку.)

  • Дорогі діти! Сьогодні ми будемо говорити про добро, вчитися розрізняти, що таке «добре», що таке «погано», аналізувати свої вчинки. Ми маємо довести собі і нашим шановним гостям, що вчимося жити добрими людьми.

V. Робота над темою уроку

*Вправа «Коло добра»

(Мета:. створити позитивну психологічну атмосферу в групі. )

 

- Добро – це, насамперед, щастя усіх людей.  Здавна на землі цінували праведне життя – життя чесне, щире, відкрите. Треба утримуватися від поганих вчинків, лихих намірів. Зло, як відомо довго не забувається і продовжує зло. А от добро помножує добро. Не давайте злу перебороти добро! Щоб люди вас поважали, приязно ставились до вас, ніколи не забувайте і завжди дотримуйтеся золотого правила вихованості: стався до людей так, як би хотів, щоб люди ставилися до тебе.

Милосердя, доброта завжди були відмінною якістю нашого народу. Давайте візьмемось за руки в групах, відчуємо тепло долонь, добро, яке випромінює кожен із нас. Побажаємо один одному добра, щастя, здоров′я.

*Слухання та обговорення легенди «Завжди перемагає той вовк, якого ти годуєш»

 Колись давно старець відкрив своєму онукові одну життєву істину:

- В кожній людині йде боротьба, дуже схожа на боротьбу двох вовків.

Один вовк представляє зло: заздрість, злість, ревнощі, жаль, егоїзм, амбіції, брехню.

Інший вовк представляє добро: мир, любов, надію, істину, доброту і вірність.

 

Онук, зворушений до глибини душі словами діда, задумався, а потім запитав:

- А який вовк в кінці перемагає?

 

Старий усміхнувся і відповів:

- Завжди перемагає той вовк, якого ти годуєш.

 

(Мета: розвивати уміння висловлювати свої почуття, судження; виховувати бажання робити добрі справи.)

Метод «Прес»

 

Я вважаю…

Тому що…

Наприклад …

Отже …

 

*Вправа «Добра людина повинна…» (Мета: збагачувати розуміння суті «добра людина».)

Умови гри. Якщо людина повинна робити те, що називає вчитель, діти плескають в долоні, якщо ні, то нічого не роблять.

- Робити комусь зле, якщо цього ніхто не бачить.

- Шанувати працю інших людей.

- Галасувати, якщо хтось відпочиває.

- Сваритися.

- Поступатися місцем в транспорті.

- Вихвалятися.

- Допомагати батькам.

- Співчувати другові, якщо в нього щось трапилось.

- Захищати слабшого.

- Рушити мурашник в лісі.

- Радіти успіхам інших.

 

*Фізкультхвилинка.

VІ. Узагальнення й систематизація знань

  1.Робота в парах  

З’єднайте стрілочками близькі за значенням  назви людських чеснот.

2.Робота з підручником.

3. Робота в зошиті.

4.Робота в групах.

 

І група - «Магічний квадрат»

Знайти у клітинках кросворда назви кращих людських рис.

Д

О

Б

Р

Щ

Е

Д

В

А

Т

О

О

В

Р

В

Ь

Ч

 

Ь

И

І

І

Т

Е

Ц

Т

С

Ч

С

С

Ь

А

І

Т

Л

І

Н

Т

Р

С

Ь

И

В

І

С

П

Т

Ь

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Доброта, ввічливість, щедрість, працьовитість, чесність.)

 

ІІ група - «Знайди слово»

Виконати дії і відгадати одну з рис доброї людини .

 Мо – о + ил +оде – д – е +сеж – ж + ру – у + дю – ю + ді – і + я. (Милосердя)

 

ІІІ група –«Вузлики»

Щоб прочитати зашифроване слово, необхідно в кожному горизонтальному рядку закреслити однакові літери.

 

 

(Любов)

Обговорення

  • Чи легко було працювати разом?
  • Що допомогло вам у спільній праці?

 *Вправа-енергізатор «Подарунок» (Мета: розвивати здатність виявляти почуття приязні в стосунках з однокласниками, друзями, впевненість у собі.)

 Учитель просить подумати, з яким кольором у дітей асоціюється добро, і пропонує обрати необхідного кольору серце. Діти у колі своєї групи  дарують одне одному свої «серця», промовляючи хороші, добрі слова, побажання.

Обговорення

  • Що ви відчуваєте після виконання вправи?
  • Який у вас настрій?

 VII. Підсумок уроку.

- Діти, що ми сьогодні намагалися довести собі і нашим гостям? (Вчимося жити добрими людьми і робити добрі справи.)

- Які риси характеру відносяться до чеснот? (Доброзичливі риси характеру)

*Складання вірша про те, яким треба бути в житті      (Слайди)

(Мета: акцентувати увагу дітей на чеснотах; розвивати почуття рими, збагачувати словниковий запас; завершити урок на позитивній емоційній ноті.)

- А зараз давайте ми разом складемо вірш про те, яким треба бути в житті, бо ж всі ми з вами прийшли у цей світ для добра.

Щедро ллє проміння сонце

У твоє й моє ………..(віконце).

Щоб в теплі ми виростали

Й світло людям…….(дарували).

                 Й де б ми в світі не були,

                 Щоб завжди любов ……..(несли).

Щастя, радість і тепло,

Щоб чудово всім………( було).

               В світ прийшли ми: я і ти –

               Для любові й …….(доброти).

Будь привітним і прихильним,

Добрим, лагідним і………..(сильним).

             Вчися правдою прожити,

             Теплим словом вмій………(зігріти).

Вчись завжди допомагати

І людині………(співчувати).

              І старайся так прожити,

              Щоб, як сонечко,………(світити).

І в душі завжди неси .Теплий промінь……(доброти)!


 

doc
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
20 січня 2023
Переглядів
856
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку