Конспект уроку математики "Число і цифра 8"

Про матеріал

Мета: Розглянути спосіб утворення чисел за допомогою додавання і віднімання одиниці. навчити писати цифру 8. Вчити розпізнавати геометричний матеріал. Стимулювати пізнавальну активність, розвивати увагу, пам’ять, мовлення.

Перегляд файлу

Тема: Число і цифра 8. Утворення наступного і попереднього числа.

           Написання цифри 8. Послідовність чисел у межах 8.

Мета: Розглянути спосіб утворення чисел за допомогою додавання

           і віднімання одиниці. навчити писати цифру 8. Вчити

          розпізнавати   геометричний матеріал. Стимулювати пізнава-

          ну активність, розвивати увагу, пам”ять, мовлення.

Обладнання: малюнки казкових персонажів, таблиці, геометричний матеріал, магнітофонний запис.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

 

Ви любите розгадувати загадки? Ану, спробуйте відгадати

кругом вода, а пити не можна. (море)

Звичайно, море. Уявіть, ви зараз на морі, тепле сонечко пригріває. ви побігли по м”якому пісочку і пірнули в море. Пливемо глибше і глибше. Аж ось ми потрапили до казки.

 

На дошці казкові персонажі з мультфільму „Русалочка”.

 

В морському царстві живе прекрасна Русалонька зі своїми друзями. Але одного разу Зла Чаклунка перетворила Русалоньку на морську піну, а розчаклувати зможуть її друзі. Але їм треба вирішити математичні завдання. Допоможемо Фомлі та Себастіану?

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 

  1. Усний рахунок

 

Щоб надати впевненості Фомлі та Себастіану треба показати, як ви вмієте рахувати

 

   а) „ланцюжком”,

   б) Називати числа по порядку: від 3 до 8; від 9 до 2; від 3 до 10.

   в) робота з числовою прямою

         Яке число йде першим? останнім?

         Яке число слідує за 6, 3, 5, 2.

         Яке число передує 8, 6, 4, 1.

  1. Гра „Веселий рахунок”

 

Таблиця з числами від 1 до 10, не по порядку. Один учень. Виграє той, хто першим назве всі числа по порядку.

 

Молодці, діти. Друзі Русалоньки вірять, що ми зможемо допомогти.

 

  1. Зоровий диктант ( картки Нікітіна)

 

Фомлі потрібно написати таємне послання для Русалоньки. Допоможемо?

 

 Гра „Увага”

                                       (Один учень за дошкою)

 

 

ІІІ. Новий матеріал

 

  1. Робота з віялами

 

 Сильний шторм перепутав всі морські зірки. Покажіть за допомогою віяла, скільки синіх (6), зелених (7) та червоних (8) зірочок? ( На дошці малюнок з різнокольоровими зірочками)

 

    Як отримати наступне число? ( Додати одиницю)

    Як отримати попереднє число? (Відняти одиницю)

 

Фізкультхвилинка

 

  1. Гра „Число загубилось”

 

Шторм довго бушував, маленькі рибки загубили свої числа

( На дошці малюнки рибок з числами, деякі картки перевернуті)

1      2    ___    5   ___   7  ___

  Як дізнатися, яке число загубили рибки? (Додати одиницю до попереднього числа)

 

  1. Робота за підручником.

 

Наша Русалонька залишила намистинки, щоб вказати своїм друзям шлях .

 

Давайте позбираємо намистинки. (впр. 1, ст. 27)

 Фомлі зібрав 7 рожевих перлинок, а Себастіан знайшов ще одну білу.

                                         7 + 1 = 8

 

Поясніть, як утворилося число 8?

 

  1. Подивіться, хто прийшов на допомогу Фомлі та Себастіану:

На дошці малюнок рибок (8) і восьминіжок (6).

Кого більше? Порівняй числа.

 

ІІІ. Закріплення нового матеріалу

 

  1. Робота з таблицями – малюнками.

Скільки було рибок?(7)

 Скільки було черепашок? (1)

Складіть приклад на додавання.

7 + 1 = 8

Як утворилося число 8?

 

Скільки було Восьминіжок? (8)

Скільки восьминіжок відстало? (1)

Складіть приклад на віднімання.

8 – 1 = 7

Як утворилося число 7?

 

Молодці все розпутали, все пояснили!

 

  1. Робота в зошиті

 

Прийшов час допомогти Восьминіжку. Йому треба навчитися писати цифру. Яку, здогадайтесь?

Кільця в ножиці сплелись,

Що за цифра, подивись?

Чому Восьминіжка так назвали? (8 ніг).

 

Показ і пояснення написання цифри 8.

Тренувальні вправи в зошиті.

 

  1. Гра „Фантазія”
  2.  

У кожного картка з цифрою 8. Потрібно домалювати (сніговика, вишні, велосипед ...)

На що схожа цифра 8?

 

Пальчикова гімнастика

 

  1. Самостійна робота

 

5 + __ = 6                  8 __ 1 = 7               7 – 1 = __

6 - __ = 5                   4 __  1 = 5              3 + 1 = __

4 + __ = 5                   7 __ 1 = 8               5 + 1 = __

 

 

  1. Робота з геометричним матеріалом ( в парах)

Із геометричних фігур викласти рибку, кораблик, морську зірку.

 

Фомлі попав у геометричний лабіринт, щоб він зміг вибратися звідти, назвіть, які фігури ви використали у себе для виконання завдання?

 

V. Підсумок уроку

1. Знайди 5 відмінностей

 

2. Відкритий мікрофон

     Як можна утворити числа? ( + 1, - 1)

 

Прислухайтесь! Ви нічого не чуєте? Русалонька з друзями вам дякують!

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
30 січня 2019
Переглядів
1030
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку