Урок - казка. Пробудить інтерес до математики, допоможе розвивати комунікативні вміння, мислення і увагу. метою уроку є познайомити учнів з таблицею додавання і віднімання числа 1, продовжити роботу над формуванням в учнів вміння розв'язувати приклади і задачі на знаходження суми й остачі
Математика 1 клас
Тема. Таблиці додавання і віднімання числа 1. Задачі на знаходження суми і різниці
Мета: познайомити учнів з таблицею додавання і віднімання числа 1, продовжити роботу над формуванням в учнів вміння розв'язувати приклади і задачі на знаходження суми й остачі; вдосконалювати навички усної лічби, розвивати логічне мислення та увагу в учнів.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Рівно стали, підрівнялись,
Радісно всі привітались.
Уже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо.
Роботу швидше починаймо.
- Повідомлення теми уроку.
II. Актуалізація опорних знань учнів.
Учитель. Діти, сьогодні до нас на урок завітав гість, а який ви дізнаєтеся, коли розв’яжете приклади.
За частинками слайду - приклади
1. Як називаються числа при додаванні?
2. Як називаються числа при відніманні?
Мовчанка» (на дошці).
1. Написати 1 рядок цифри «1» (звернути увагу на написання, вчитель демонструє).
2. Обмін зошитами.
3. Вибір Красуні і Попелюшки.
4. Скільки Красунь? Скільки Попелюшок?
- Ми не даремно повторили написання цифри 1. Адже одиниця сьогодні найголовніша. Це її ми будемо вчитися додавати і віднімати.
Математичний диктант.
Учитель.
А тепер уже пора взятися і до пера.
Числа швидше записати,
Чому навчились, — показати.
1. Запишіть число, що передує числу 5.
2. Запишіть число, що слідує за числом 7.
3. Число 4 збільшити на 1.
4. Число 10 зменшити на 1.
5. 1 + 5, 2 + 3 — запишіть суму.
6. Зменшуване 7, від'ємник 1, запишіть різницю.
7. Запишіть сусідів числа 8
- Перевіримо написання диктанту. ( 4, 8, 5, 9, 6, 5, 7, 9)
– В кого загорілися вогники? Вогник сигналізує, що треба бути уважнішими, добре слухати завдання.
ІІІ. Робота за темою уроку.
Мама Коза кожного ранку проводила з козенятами заняття.
Ось послухайте, що вона їм казала:
Щоб додати та відняти,
Треба нам таблицю знати.
- Давайте і ми спробуємо скласти таку таблицю.
( Вчитель разом із учнями складає і записує на дошці таблицю додавання і віднімання числа один, учні записують в зошитах. Діти обводять таблицю червоною рамочкою).
Запис таблиць в звичайних зошитах
Робота за підручником (с. 57).
- Розгляд таблиць додавання та віднімання числа 1
- Розв’язування прикладів за числовим проміжком
- Розв’язування прикладів за сюжетними малюнками
5 + 1 = 6 3 + 1 = 4
6 – 1 = 5 9 – 1 = 8
Фізкультхвилинка.
IV. Закріплення вивченого матеріалу
Учитель.
Робота в зошитах із друкованою основою (с. 28).
• Самостійна робота .
«Часу не марнуємо, самостійно працюємо».
Динамічна пауза
Розв’язування задач
- Складання задачі за малюнком та запис розв’язку в зошиті.
Цікаві задачі.
1. П'ять берізок, дві смерічки
Зеленіють над потічком,
Біля них одна ожина...
Скільки всіх дерев, скажи-но? (7).
2. На дубі 3 гілки, на кожній гілці по 6 яблук. Скільки всього яблук? (0).
3. В хорі — п'ятеро сорок. Соловейко, щука, рак.
Чебурашка, колобок, Розтуляють всі роти.
Два метелики, їжак. Хто тут справжні співаки? (6).
4. Біля школи росте 3 ялинки. Посадили ще 2 дубки й 1 ялинку. Скільки ялинок стало рости біля школи? (4).
5. На подвір'ї сиділи 6 горобців. До них прилетіли ще 2. Кіт підкрався і схопив 1 горобчика. Скільки горобців залишилося? (0).
6. Сердиті 2 індики 7. 6 берізок і 4 клени
Взули нові черевики. Змалювала вмить Олена.
Рипу-рипу — черевики, І спитала: «Скільки в мене
Всього скільки черевиків? (4). Тут усіх дерев зелених?» (10).
Робота з геометричним матеріалом.
ІУ. Підсумок уроку.
Учитель.
Молодці, мої малятка,
Любі хлопчики й дівчатка.
Усі завдання розв'язали —
Казочку ми нагадали!
Вчитель. Діти, пригадайте, що ми робили на уроці?
— Яке завдання найбільше вам сподобалось?
— Чия відповідь вам запам'яталась?
— А що найбільше нам допомогло у вирішенні завдань?