На цьому уроці учні знайомляться із числом і цифрою 8, пояснюють утворення числа 8 додаванням 1 до попереднього числа, вчаться писати цифру 8, вправляються в лічбі на числовому відрізку;
23.10.2017 Математика
Тема. Число і цифра 8. Додавання чисел за допомогою числового променя
Мета : ознайомити учнів із числом і цифрою 8, пояснити утворення числа 8 додаванням 1 до попереднього числа, навчити писати цифру 8; з'ясувати, з яких менших чисел складається число 8, вправляти в лічбі на числовому відрізку;
розвивати логічне мислення, мовлення, пізнавальний інтерес;
виховувати, уважність, акуратність, чіткість в роботі, любов і бережливе ставлення до природи, доброзичливе відношення один до одного.
Обладнання: картки-листочки із завданнями, лічильний матеріал, ілюстративний матеріал, таблиця « Зразки написання цифр», слайди для вивчення числа і цифри 8.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Добрий день!
У добрий час
Радо ми вітаєм вас!
Стали дітки всі рівненько
Посміхнулися гарненько
Настрій на урок взяли
Працювати почали!
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів та мотивація навчальної діяльності.
Гра « Називай не зволікай»
- А всі останні знайдемо до гриба ніжку.
Фізкультхвилинка
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Ти зі мною незнайомий
Я живу на дні морському.
Голова і вісім ніг
От і весь я …. (восьминіг).
Вісім ніг, як вісім рук
Вишиває шовком круг
Називаюсь я … (павук).
ІV. Вивчення нового матеріалу.
У вісімки два кільця
Без початку, без кінця.
Дехто навіть і на носі
Цифру 8 часто носить.
Цифра вісім – як малятко,
Це малятко-невалятко.
Збоку в бік хитається,
Діточкам всміхається.
- Наша цифра 8, яка сьогодні прийшла до нас на урок, складається з двох овалів, маленького і великого.
Ось я зошит відкриваю
І похило покладу.
Сяду рівно, не зігнуся
До роботи я візьмуся.
Цифри пишу рівнесенькі,
Щоб були гарнесенькі,
Щоб залюбки дивився я,
Вчитель наш і вся сім’я.
Написання цифри 8 у повітрі і взошиті.
-Починаємо чаклувати…
Вісімку, як два писати.
Біля нижньої лінії хвостик назад закругляємо
І обидва кінці дуже вправно з’єднаємо.
+ 4 + 1
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота в групах
Гра «Збери грибочки»
Кожна група дітей отримує кошик і картки з грибочками. У кошик треба зібрати ті грибочки на склад числа, що написане на кошику.
Гра «Оживи цифру 8»
- Ця цифра нагадує пісочний годинник, а якщо її розташувати горизонтально, означає нескінченність, це число вісім, яке позначається цифрою 8.
На закінчення хочу запропонувати пограти у гру на уважність.
Скільки лап у двох котів? (8)
Скільки в песика хвостів?(1)
Скільки вух у двох зайців? (4)
Скільки пальців на руці?(5)
Скільки крил є у лисиці?
Скільки жаб літає в небі?
Скільки хвостиків є в тебе?
VІ. Рефлексія діяльності.
Гра «Закінчи речення»
- Сьогодні на уроці я вчився …
- Найбільше мені сподобалося …
- Покажіть смайликами, свій настрій в кінці уроку.
- Дякую за урок! Всі сьогодні молодці!
1