Урок-подорож "В гості до бабусі" ставить за мету на основі практичних дій з предметами, розкрити утворення числа 6 з попереднього числа додаванням до нього 1; навчити дітей писати цифру шість; розвивати мислення; виховувати уважність.
КРИВОРІЗЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №52
МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ
КОНСПЕКТ УРОКУ З МАТЕМАТИКИ
«Число і цифра 6. Утворення числа прилічуванням 1. Поняття «шостий». «Сусіди» числа. Склад числа 6. Написання цифри 6»
Підготувала
вчитель 1-А класу
Борисенко Г.В.
Кривий Ріг, 2017
Тема. Число і цифра 6. Утворення числа прилічуванням 1. Поняття «шостий». «Сусіди» числа. Склад числа 6. Написання цифри 6
Мета. На основі практичних дій з предметами, розкрити утворення числа 6 з попереднього числа додаванням до нього 1. Навчити дітей писати цифру шість. Розвивати мислення; виховувати уважність.
Обладнання. Індивідуальний матеріал, предметні малюнки; картка з каліграфічним написом цифри 6, презентація до уроку.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І. Організація класу (Слайд 1)
Встаньте рівненько,
Посміхніться гарненько.
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
Фізхвилинка (слайд 6)
ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом
Знизу круг – вгорі гачок.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
А) А зараз, погляньте на екран. (Слайд 10) Подивіться, як пишеться рукописна цифра 6.
- Цифра 6 Складається з великого лівого та малого правого півовалів. Починають писати цифру трохи нижче за верхній правий кут клітини. У правому верхньому кутку роблять заокруглення, пишуть великий лівий півовал, торкаються середини нижньої сторони клітини, ведуть лінію вгору, заокруглюючи її ліворуч, трохи вище за середину клітини.
2. Написання цифри
а) Написання в повітрі
б) Написання носом
в) Обведення в зошиті (Слайд 11)
г) Написання цифри в зошиті (Слайд 12)
3. Робота в зошиті
А)- Наступне завдання (Слайд 13)
- Складіть вираз на додавання. Скільки зелених яблук? Скільки червоних? Скільки яблук разом?
- Як утворилось число 6?
- Запишіть вираз
Б) Порівняння чисел (Слайд 14)
- Подумайте, які числа будуть меншими за шість?
- Доповніть нерівності.
Фізхвилинка (Слайд 15)
В) Доповнення числового ряду при прямому і оберненому порядку.
(Слайд 16)
Г) Склад числа 6 (Слайд 17)
Ґ) Розв'язання задачі (Слайд 18)
- Бабусі дуже сподобалось, як ви їй допомагали і тому зварила вам вареники та й поклала на тарілки вистигати. На одну тарілку вона поклала 2 вареники, а на другу – 4. Скільки вареників стигнуть на тарілках?
- Молодці. Підкріпились варениками та й вийдемо на вулицю.
4. Задача від Їжака. (Слайд 19)
По дорозі їжак біг
Ніс шість яблук на пиріг
Одне впало, покотилось.
Скільки яблук залишилось? (6 – 1 = 5)
5.Задача від пташок (Слайд 20)
На гілці в садочку дві пташки сиділи.
До них ще чотири прилетіли.
І питання до малят:
Скільки стало пташенят? (2 + 4 =6)
6. Робота з геометричним матеріалом
- Влаштовуйтесь зручненько, поїхали.
- Поки будемо їхати, назвіть, на які геометричні фігури схожі предмети, які ми будемо зустрічати. (Слайди 22-34)
V. Підсумок уроку Вправа «Мікрофон»
- З яким числом познайомились?
- Що найбільше запам'яталось з уроку?