Конспект уроку математика 1 клас "Лічба предметів. Розміщення предметів на площині. Поняття «зліва - справа». Число і цифра 3. Написання цифри 3."

Про матеріал

Учні знайомляться з написанням цифри 3, з попереднім і наступним числом;

вчаться визначати розміщення предметів на площині (зліва – справа); розвивають графічні навички, логічне мислення.

Перегляд файлу

Тема: Лічба предметів. Розміщення предметів на площині. Поняття «зліва - справа». Число і цифра 3. Написання цифри 3.

Мета:

Навчальна: ознайомити учнів з написанням цифри 3, з попереднім і наступним числом; формувати поняття «лічба предметів»;

вміння визначати розміщення предметів на площині (зліва – справа);

Розвивальна: розвивати графічні навички учнів, логічне мислення;

Виховна: виховувати старанність.

Очікувані результати:

Після уроку учні зможуть:

- розрізняти та писати цифру 3;

- зіставляти число та цифру 3;

- розуміти поняття «зліва - справа»

Обладнання. Зразок рукописної та друкованої цифри 3; таблиці, предметні малюнки, ілюстративний матеріал.

 

Хід уроку

 

  1. Організаційний момент 

Лялька прийшла сьогодні в клас,

Щоб послухати всіх нас.

Тільки лялька у нас незвична,

Лялька в нас – математична!

(Вчитель показує ляльку)

  • Вона запрошує Вас продовжити подорож у країну Математики.

 

II. Актуалізація знань

  1. Лічба предметів

-Лялька пропонує порахувати предмети.

- Скільки троянд посадила вона на клумбі?

 C:\Users\Ан\Desktop\foto_risunok_s_cvetami.jpgC:\Users\Ан\Desktop\foto_risunok_s_cvetami.jpgC:\Users\Ан\Desktop\foto_risunok_s_cvetami.jpgC:\Users\Ан\Desktop\foto_risunok_s_cvetami.jpgC:\Users\Ан\Desktop\foto_risunok_s_cvetami.jpgC:\Users\Ан\Desktop\foto_risunok_s_cvetami.jpg

- Скільки грибочків знайшла в лісі?

C:\Users\Ан\Desktop\518.jpgC:\Users\Ан\Desktop\518.jpgC:\Users\Ан\Desktop\518.jpgC:\Users\Ан\Desktop\518.jpgC:\Users\Ан\Desktop\518.jpgC:\Users\Ан\Desktop\518.jpgC:\Users\Ан\Desktop\518.jpgC:\Users\Ан\Desktop\518.jpgC:\Users\Ан\Desktop\518.jpgC:\Users\Ан\Desktop\518.jpg

  •  - Скільки хмаринок побачила на небі?
  • C:\Users\Ан\Desktop\mini_8 (2).jpgC:\Users\Ан\Desktop\mini_8 (2).jpgC:\Users\Ан\Desktop\mini_8 (2).jpgC:\Users\Ан\Desktop\mini_8 (2).jpgC:\Users\Ан\Desktop\mini_8 (2).jpgC:\Users\Ан\Desktop\mini_8 (2).jpgC:\Users\Ан\Desktop\mini_8 (2).jpgC:\Users\Ан\Desktop\mini_8 (2).jpg
  •  
  1. Гра «Не позіхай — продовжуй»

(Учні рахують по черзі)

Лічба від 1 до 9; від 2 до 10; від 6 до 1; від 9 до 3.

  1. Гра «Хто швидше?»

(Робота в парах)

  •  Розставити числа від 1 до 3 в порядку зростання.
  •  Розставити числа від 1 до 3 в порядку спадання.

 

C:\Users\Ан\Desktop\d0b4d0b5d0bdd18c-d0bdd0b0d180d0bed0b4d0b6.gif

  1. Робота з числовим рядом
  • Розгляньте числовий потяг. Яка цифра сіла у вагон, наступний за 2?
  • Назвіть «сусідів» числа 2. Яке число наступне за числом 2? Яке передує числу 2? А числу 3?

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1. Орієнтування в просторі.

- Підніміть догори праву руку; ліву. Доторкніться лівим ліктем парти, потім правим.

- Встаньте і поверніться праворуч, потім ліворуч.

- Назвіть предмети, які є у нашому класі праворуч, ліворуч.

2. Орієнтування на площині.

Робота в парі.

Учитель контролює виконання.

- Із конверта візьміть одне яблуко. Перемістіть його у правий верхній кут парти; у лівий верхній кут; у правий нижній; у лівий нижній.

- Покладіть яблуко на середину парти. Візьміть одну тарілочку.

- Покладіть її зліва від яблука, потім справа від яблука.

- Перемістіть її вгору над яблуком; вниз під яблуком.

 

  1. Дослідження «На що схожа цифра три?»

Діти розглядають запропоновані зразки і пропонують власний.

C:\Users\Ан\Desktop\cifra_3_7-500x500.jpgC:\Users\Ан\Desktop\pr_01_18120_min.jpgC:\Users\Ан\Desktop\kak_narisovat_babochku_3.pngC:\Users\Ан\Desktop\111997663_large_3.png

 

 

Три – щаслива цифра дуже.
Але трохи вона тужить:
- Буква «Зе» на мене схожа - 
Переплутати нас можуть!


4. Асоціативний кущ.  

  • Де ми зустрічаємо цифру 3?   

  C:\Users\Ан\Desktop\cifra_3_stihi_4-386x500.jpg               C:\Users\Ан\Desktop\cifra_3_2-500x497.jpg                      

  Цифра три – то чарівниця,
Невеличка й круглолиця.
Яку казку не візьмеш,
Цифру три завжди знайдеш.

  • Пригадайте казки, де зустрічаємо цифру три?

Цифра три —
Два півкільця, 
Скріплені, здається. 
Подивися, цифра ця, 
Наче змійка в'ється.

 

Раз гачок і два гачок,
А між ними - язичок.
Цифра нас зачарувала.
Трійка, ми тебе впізнали.

 

«Казка про Трійку»

Трійка дуже пишається тим, що схожа на велику букву «зе» або на два місяці, які з`єдналися ріжками. Верхній менший півовал завжди катається на нижньому – більшому. І погукає : «Тр – тр – тр !» Якось третього дня тижня пішла Трійка до лісу по гриби. Недовго блукала лісовими стежками – а кошик уже повний. Лежать у ньому три боровики, три лисички, три опеньки, три сироїжки, три підберезники. Бачила трійка три мухомори та брати не стала, бо знала, що вони отруйні. Але для деяких лісових мешканців мухомори – звичайна їжа.

 

Фізкультхвилинка

Приступаємо до гри:

М`яч один, а нас аж три.

Грав я сам, і грали вдвох,

А тепер пограєм втрьох.

Раз, два, три – приступаємо до гри.

 

5.  Написання цифри 3

 

C:\Users\Ан\Desktop\durthumb-lip2a63.gif

 

Пояснення вчителя.

— Цифра 3 складається з верхнього і нижнього малих півовалів. Починають писати цифру трохи вище за центр клітини (приблизно у тій самій частині клітини, що і цифру 2). Початок написання першого елементу цифри 3 дуже схожий на перший елемент цифри 2. Верхній півовал доводять майже до центра клітини і, не відриваючи ручки від паперу, пишуть нижній півовал. Нижній півовал трохи більше за верхній.

 

— А зараз напишемо цифру в повітрі. Письмо цифри 3 в повітрі за рухомим зразком. (https://www.youtube.com/watch?v=yddd3lSfyvo&t=33s)

Написання цифри 3 у зошиті.

  • Пишемо 1 рядок цифри… (звернути увагу на написання, демонструю)

 

  1. Зорова вправа.

Ця цікава Варвара.

Гляне вліво, гляне вправо.

Вгору очі підіймає,

На підлозі щось шукає.

Ви погляньте лиш, малята,

Наче дзиґа оченята.

Гляне прямо – не моргне,

Научила і мене.

 

 

ІV. Закріплення вивченого матеріалу

 

  1. Гра «Знайди цифру 3»

 

C:\Users\Ан\Desktop\p1463_2.jpg                                                        

 

 

  1. Розфарбуйка

C:\Users\Ан\Desktop\number_3_coloring_1-500x389.jpgC:\Users\Ан\Desktop\cifra_3_zagadki_7-353x500.jpg

 

C:\Users\Ан\Desktop\cifra_3_zagadki_4-392x500.jpg

 

 

 

V. Рефлексія

— Яку цифру писали? Розкажіть про неї.



Середня оцінка розробки
Структурованість
3.0
Оригінальність викладу
3.5
Відповідність темі
4.0
Загальна:
3.5
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Жорняк Олена Василівна
    Загальна:
    3.0
    Структурованість
    3.0
    Оригінальність викладу
    3.0
    Відповідність темі
    3.0
  2. Кононенко Ольга Іванівна
    дякую велике за розробу
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    3.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
20 травня 2018
Переглядів
2840
Оцінка розробки
3.5 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку