Конспект уроку математики для 1 класу за підручником Ф. М. Рівкінда та Л. В. Оляницької. Конспект насичений ігровими прийомами, містить творче завдання, що стимулює учнів до творчої продуктивної діяльності.
Конспект уроку математики для 1 класу на тему «Числовий вираз. Складання числових виразів і обчислення їх значення. Розпізнавання геометричних фігур»
Новотарська Л. В.
Вчитель початкових класів
Миколаївської ЗОШ № 40
Миколаївської міської ради
Миколаївської області
Тема. Числовий вираз. Складання числових виразів і обчислення їх значення. Розпізнавання геометричних фігур
Мета: формувати в учнів поняття «числовий вираз», закріплювати вміння читати та записувати двоцифрові числа в межах 20, розрізняти геометричні фігури, розвивати логічне мислення, творчі здібності, увагу, пам’ять; виховувати товариськість, бажання вчити математику
Обладнання: предметні малюнки, нумераційна таблиця, картки для гри «Дешифрувальник», таблиця для гри «Мовчанка», сигналки.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Продзвенів уже дзвінок – починається - … (урок)
З гостями ми привітаємося – бути чемними стараємося.
А тепер усі сідаємо, працювати починаємо.
II Актуалізація опорних знань учнів.
А на який урок ми потрапимо - відгадайте.
Гра «Дешифрувальник».(один учень біля дошки)
Розставте числа у порядку спадання і розшифруйте слово
Т |
И |
М |
А |
А |
Т |
Е |
М |
А |
К |
6 |
3 |
20 |
1 |
8 |
15 |
11 |
9 |
17 |
2 |
(Математика).
Усний рахунок. Гра «Мовчанка».
- З’єднати приклади з відповідями (за рядами-командами. Перевірка-сигнальні картки)
1 + 9 = 10 9 – 6 = 3 12 – 2 = 10
4 + 1 = 5 14 – 4 = 10 7 + 2 = 9
15 – 5 = 10 6 + 3 = 9 8 – 0 = 8
10 + 2 = 12 5 + 10 = 15 19 + 1 = 20
16 – 1 = 15 11 + 1 = 12 10 +1 = 11
Опитування (цифри на дошці)
- Уважно погляньте на результати.
1. Назвіть всі одноцифрові числа (двоцифрові числа).
2. Назвіть найбільше число.
3. Назвіть найменше число.
Хвилинка каліграфії з Білочкою. Пальчикова гімнастика.
1-й рядок - Цифра 6
2-й рядок – одноцифрові числа у порядку зростання. Підкресліть найбільше число (1, 2, 20, 3, 6, 14, 8)
2. 3-й рядок - пропишіть каліграфічно двоцифрові числа у порядку спадання. Підкресліть найменше число (5, 20, 17, 4, 15, 11).
Робота з нумераційною таблицею із Їжачком
Десятки |
Одиниці |
|
3 |
1 |
8 |
1 |
1 |
2 |
0 |
III. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.
IV. Вивчення нового матеріалу.
Робота з геометричним матеріалом. Ознайомлення з числовими виразами.
1. Як ви дізналися, скільки квадратів треба викласти?
2. Для розв'язання цієї задачі потрібно скласти числовий вираз (приклад) 5 + 3 та знайти його значення — 8, (5+3— числовий вираз)
Первинне закріплення вивченого. Робота з підручником
Вправа 2
Фізкультхвилинка («Це не є проблема»)
Здається дощик почав накрапати і діти стали трохи неуважними.
Що робити?
Треба трохи відпочити.
Продовження роботи
Вправа 3 (робота в парах).
5 + 4 = 9 9+1 = 10 6 + 3 = 9 10 + 2 = 12
Перевірка фронтально
V. Закріплення вивченого матеріалу.
3 грибочка
?
6 горішків
Творча робота над задачею
3 грибочка
На ? більше
6 горішків
Завдання: обчислити значення тільки тих числових виразів, у яких є 3 доданки
1 варіант
1 + 5 + 3 2 + 8 10 -2-2 3 + 3 + 4
5 + 5- 7 10-1 1 + 2 + 3 9-5 + 4
2 варіант
8-7 + 6 11-1 8 + 2- 5 7 + 3+1
9+1 + 3 6 + 4 2 + 2 + 4 6 - 5 + 2
- Тітонька Сова вирішила пожартувати.
Вона плете теплі речі своїм онукам. Скільки онуків у бабусі, якщо вона сплела 3 шапочки і доплітає шосту рукавичку?
- Викладіть з геометричних фігур подарунок для того звірятка, чиє завдання вам найбільше сподобалося.
V. Підсумок уроку.
- Що нового дізналися на уроці?
- За допомогою чого розв’язуємо задачі?
- Знайдіть числові вирази: 6 + 1, 9 – 4, 4 + а
Використані джерела: