Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань учнів
Форма проведення уроку: урок-подорож
Урок проводила на семінарі вчителів початкових класів.
Відділ освіти Снігурівської райдержадміністрації
районний методичний кабінет
Євгенівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів
Вчитель: Полянська С.О.
2013 рік
Тема: Закріплення вивченого матеріалу. Складання рівностей за малюнками. Обчислення виразів на додавання
Мета: - закріплювати знання нумерації чисел у межах 10;
- продовжувати роботу над формуванням вміння складати
й розв'язувати приклади на додавання;
- удосконалювати швидкі та точні обчислювальні навички;
- розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, кмітливість,
спостережливість, навички каліграфічного письма;
- виховувати інтерес до вивчення математики, почуття
доброзичливості, бажання допомагати один одному.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань учнів
Форма проведення уроку: урок-подорож
Обладнання: потяг з 10 вагонами, набір геометричних фігур,
квитки на потяг,макети квітів, картки з прикладами,
екрани, малюнок Кота, проектор, мікрофон
Хід уроку
І. Організація класу
Вчитель: Любі діти, у наш клас завітали гості щирі.
Привітаймо в добрий час гостей посмішкою й миром.
Діти: Ми вам раді, люди добрі, ми вітаємо щиро Вас.
І запрошуємо ласкаво на урок математики у 1 клас!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів
«Закріплення вивченого матеріалу. Складання рівностей за малюнками. Обчислення виразів на додавання.»
Отож, вирушаємо в путь, до міста Знань!
ІІІ. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу
2.Лічба
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.
10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.
Добре вмієте рахувати до 10.
Ну що ж вирушаємо у путь, нас цікаві речі ждуть.
3.Робота в групах
- Діти, а хто веде потяг? (машиніст)
- Хочете дізнатися, хто машиніст цього чарівного потяга?
Для цього вам потрібно об'єднатися в групи і скласти зображення машиніста із геометричних фігур, які лежать у вас у конвертах. Пригадаємо правила роботи в групі:
Тож до роботи!
Гарні вийшли котики. Які геометричні фігури використали, щоб скласти котика? (слайд)
4.Усне опитування
(Учні відповідають на запитання і отримують квиток)
- Назвіть одиницю вимірювання довжини.
- Скільки днів у тижні?
- А який сьогодні день?
- Назвіть третій день тижня.
- Як називаються числа при додаванні?
- Порівняйте числа 6 і 7.
- Молодці! Усі придбали квитки. Погляньте на них уважно, що зображено? (обличчя)
- А чого не вистачає? (ротика)
- Ротик ви домалюєте наприкінці уроку. Якщо урок вам сподобається, намалюєте усмішку, якщо ні – то сумний вираз обличчя.
- Отже, квитки у нас є, потяг є, і ми можемо сміливо вирушати в подорож.
5. Казкова галявина
- Увага! Увага! З першої колії відходить потяг з села Євгенівки до міста Знань. Просимо пасажирів сісти на свої місця (звучить гудок і стукіт коліс, на екрані зображення потяга (слайд)).
- Ми прибули на зупинку «Казкова» (слайд). А чи любите ви казки?
- Послухайте уважно уривок із казки і скажіть, які числа згадують у казці?
Жили собі дід і баба поблизу синього моря. Вони жили в землянці цілих тридцять і дев'ять років. Баба пряла, а дід ловив рибу. Коли одного разу дід закинув у море вудку – зловилася рибка, але не проста, а золота.
Які числа згадувалися у казці? ( 30 і 9)
6.Хвилинка каліграфії
- З числом 30 ми ще не знайомі, не вміємо його писати, тому пропишемо каліграфічно рядок цифри 9. (Один учень біля дошки показує зразок)
- Розгорніть зошити на с. 30 і напишіть цифру 9.
7.Математичний диктант
- Як називається казка, яку ви щойно слухали?
Так, «Золота рибка» і саме вона приготувала наступне завдання. Якщо ми його виконаємо, то продовжимо подорож.
( «Один палець», «Дві кізочки», «Троє поросят», Чотири рясні дощі», «П'ять бажань», «Про змія, у якого шість голів», «Сім козаків, і восьмий, який був отаманом», «Дев'ять братів і десята сестра Галя»)
8. Квіткова галявина
- Молодці! Ви справились із завданням. І ми можемо вирушати до наступної зупинки. А як вона називається ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадки:
1) Хто з вас, діти, нас не знає?
Ми у лісі проживаєм, дзвоном сонце зустрічаєм,
Маєм гарні сині очки, називаємось…(Дзвіночки) (слайд)
2) Наче сонце, - серединка, пелюстки біля хустинки.
Знає бджілка і мурашка, що звуть квіточку…(Ромашка) (слайд)
Молодці! Ви дуже гарно попрацювали, і ми можемо вирушати далі. Але нам потрібно трішки відпочити.
Фізкультхвилинка (танцювальні рухи під музичний супровід) (слайд)
9. Зупинка «Обчислювальна»
- З усіма числами, якими ми ще не зустрілись, зустрінемось на зупинці «Обчислювальна» (слайд)
- Якщо правильно впораємось із завданнями в підручнику і в зошиті, то зможемо продовжити подорож.
Робота з підручником (с.42)
а) Допоможіть вертольотам правильно розмістити суми.
б) Складіть рівності. Скільки всього копійок на кожному малюнку? ( 5+5=10, 5+1+2=8, 2+1+2=5)
в) Гра «Заповни віконечко»
Гімнастика для очей
Робота в зошиті (с.30)
а) Складання прикладу за малюнком ( в парах)
б) Самостійна робота. Розв'язування прикладів
І ряд – верхній рядок
ІІ ряд – нижній рядок
(Перевірка)
10. Зупинка «Кмітливих» (слайд)
Проявіть кмітливість і розв'яжіть цікаві завдання:
- Скільки вух у трьох мишей? (6)
- Скільки лап у двох ведмежат? (8)
ІV. Підсумок уроку