Конспект уроку з математики у 2 класі за новими Державними стандартами
Тема: таблиця множення числа «3». Знаходження значень виразів на дії різного ступеня. Порівняння виразів. Розв’язування задач.
Мета: формування предметних компетентностей актуалізування знання учнів з теми «Множення та ділення», вчити складати таблицю множення на «3»; навчати дітей застосовувати дію множення і ділення під час розв’язування задач та математичних виразів; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне; формування ключових компетентностей.
Уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес.
Комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням термінів;
Соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату.
Загальнокультурної: виховувати цікавість та любов до української народної символіки і українського народу. Його звичаїв, традицій та оберегів.
Тип уроку: засвоєння та застосування знань, умінь і навичок.
Міжпредметні зв’язки: літературне читання.
Обладнання: малюнок колобка, приклади на множення і ділення, квіти-приклади.
Хід уроку
І. Вступна частина. Вітання.
Станьте діти всі рівненько
Посміхніться всі гарненько
Привітайтесь! Добрий день!
Нехай успішним буде день.
Станьте колом «Один за всіх і всі за одного».
Привітайте один одного.
Добрий день скажи і просто усміхнись
Добрий день скажи і просто усміхнись
Добрий день скажу тобі, добрий день скажи мені
Добрий день і сонце сяє у душі.
Діти висловлюють побажання один одному.
Щоб добре все знати ми будемо міркувати
А також задачі розв’язувати
Свій розум розвивати
Й працювати розпочнемо.
Відгадайте загадку і дізнайтесь, з яким казковим героєм ми будемо вирушати до математичної країни.
Невеличкий і кругленький, він моторний і швидкий
Втік від діда, втік від баби, відгадайте хто такий? (Колобок)
Вчитель виставляє малюнок
ІІ. Актуалізація знань.
а) порахувати двійками;
б) порахувати трійками;
2. Давайте повторимо і перевіримо, як ви знаєте таблицю множення на 2.
а) «Цифри загубилися» – групова робота.
б) Пограємо в гру «Знайди пару» і повернемо грибочки на лісову галявину.
(В одних учнів ніжка від грибочка з виразом, а в інших шапочка з відповіддю).
1.Троє вулицею йдуть
По два саджанці несуть
Скільки ямок треба, діти
Щоб саджанці посадити? (6- І)
2.Чотири індики
Пішли на музики
Танцювали, гупали
Скільки ніжок тупали?(8-Н)
3.Є шість кліток із кролями
Мені Петрик розповів
Скільки є кролів, дізнайтесь
Коли в клітці троє їх. (18-Ч)
4.Дві маленькі сестрички
Заплели по дві косички
Порахуйте любі малята
Скільки косичок мають дівчата?(4-В)
5.Дятел 5 годин літав
Короїдів поїдав
Щогодини троє їв
Скільки знищив шкідників?(15-О)
6.Мишка на зиму запаси робила
По три зернини в комірку носила
В поле сходила вона 7 раз
Скільки у неї зернят про запас?(21-О)
7.Десять робітників ідуть,
По три цеглини несуть.
Скільки всього цеглин
За один раз принесуть?(30-К)
Розмістіть числа в порядку зростання та розшифруйте слово.
4, 6, 8, 15,18, 21, 30. Віночок.
Що означає слово «віночок»? Повідомлення довідкового бюро.
ІІІ. Основна частина
«Коло ідей». Діти висловлюють свої думки.
Три щаслива цифра дуже
Але трохи вона тужить
Буква «Зе» на мене схожа
Переплутати нас можуть.
4.Каліграфічна хвилинка. Письмо цифри 3.
5.Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.
а) Робота за підручником № 168.
Що означає 3 х 2? Ось тут і допоможуть нам гривні.
(Роздаємо двом дітям по три гривні. Далі трьом дітям по три гривні, чотирьом і т. д.)
б) № 629 ( з коментуванням)
в) № 630 С. р.
г)№ 631 Розв’язування задач (усно)
д) Перегляд відеоролика. Пісня-гра «Таблиця множення числа 3»
е) Гра «Відгадай число і підбери вираз». Письмо на спині. Учень-учень.
ІV Узагальнення та систематизація знань.
Що означає слово «віночок»? Повідомлення довідкового бюро.
Якщо ви виконаєте завдання на квітах то ми сплетемо віночок знань.
V. Підсумок уроку
Чого навчилися на уроці?
Що особливо сподобалося?
Чи виконали завдання уроку?
Чи досягли успіху?
Оцінювання діяльності учнів на уроці.