Тема: Усне та письмове обчислення в навчальних і життєвих ситуаціях:
дії з числами, вимірювання величин, перетворення величин.
Мета: Повторити та закріпити навички усних та письмових обчислень в
навчальних та життєвих ситуаціях. Поглибити знання дітей про
справедливість.Розвивати мислення, пам’ять, практичні навички
вимірювання довжини предметів. Виховувати вміння та бажання бути
справедливим.
Обладнання: гра-презентація «Покажи правильну відповідь», цеглинки
lego, картки для розшифровки слова, відео музичних
фізкультхвилинок.
Хід уроку
Вже урок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо!
Під час усного рахунку діти розшифровують слово «справедливість».
(Думки дітей)
- Учні 3 класу брали участь у вікторині. Розгляньте діаграму і скажіть хто набрав найменшу кількість балів? Хто найбільшу? Хто набрав однакову кількість? Як ви думаєте, хто переміг у вікторині і отримав приз? Чи справедливо це?
– Нещодавно ми вчили ще одну моральну цінність, властивість людини «пунктуальність». Що вона означає? Який прилад треба мати, щоб стати пунктуальним? Розв’яжіть життєві задачі з часом.
Розв’яжіть задачі
(https://vseosvita.ua/library/rozvazuvanna-zadac-na-cas-55089.html)
5 ⸱ 5 – 5 = 25 50 – 3 ⸱ 3 = 41 2 ⸱ 4 + 14 : 7 = 20
6 ⸱ 7 – 22 =20 54 : 6 ⸱ 4 = 40 18 : 2 : 9 = 1
1м 26 см = □ см 260 к. = □ грн. □ к.
3 м 6 дм = □ дм 6 грн. 30 к. = □ к.
Столярики-молодці
Тешуть столики й стільці.
Пилочками чики-чики,
Молотками туки-туки,
В нас до праці вправні руки.
- Хто такі столярі? Що вони роблять?
(Учні вибирають фото за смаком.)
Навесні діти допомагали мамі садити розсаду капусти. Даринка посадила 32 капустини, Оксанка – на 12 капустин менше, ніж Даринка, а Сергійко – у 2 рази менше, ніж Оксанка. Скільки капустин посадив Сергійко?
2)
Виміряти периметр свого письмового стола у дециметрах.