Конспект уроку музичного мистецтва 7 класу

Про матеріал
Сформувати уявлення учнів про шансон як жанр сучасної музики, ознайомити із поняттям «шансон», його особливостями, історією розвитку та провідними виконавцями.
Перегляд файлу

 

 КЗ «Христофорівська гімназія»

 

 

 

Дистанційний урок

музичного мистецтва

Шансон

C:\Users\HP_i7\Desktop\Джо Дассен.jpg

C:\Users\HP_i7\Desktop\Шарль Азнавур.jpeg

 

 

Вчитель музичного мистецтва         Чечун Н.В.

 

Урок музики 7 клас

Тема. Шансон

Мета:

* сформувати уявлення учнів про шансон як жанр сучасної музики, ознайомити із поняттям «шансон», його особливостями, історією розвитку та провідними виконавцями;

*розвивати вміння учнів сприймати та аналізувати музичні твори

*прищеплювати учням естетичний смак

Музичний матеріал: Ш.Азнавур, Мірей Матьє «Вічне кохання», Е.Піаф «Ні, я ні про що не жалкую», Джо Дассен «Якби не було тебе», «Пісня про рушник» П.Майбороди, А.Малишка

Хід уроку

Теоретичний матеріал для засвоєння. Розповідь про шансон: історію виникнення, характерні особливості.

Шансон як жанр народився у Франції. Цей стиль можна охарактеризувати як музику кабаре. У перекладі з французької термін «шансон» означає «пісня із життя». Це сюжетні пісні, які колись виконували вуличні співці. Акомпанував шансоньє зазвичай акордеон. Головне, що відрізняє шансон від інших стилів-це життєвість віршів: вони не вигадані, а складені самим життям, у них постає доля людини, її труднощі, радощі.

Завдання для учнів

Перегляньте презентацію «Видатні шансоньє Франції» та виконайте завдання:

  1.    випишіть головних представників французького шансону.
  2.    що цікавого ви дізналися про кожного з них?

 

 

Рубрика «Це цікаво!»

З історії дебюту Мірей Матьє

«Мені було 4 роки, коли я вперше співала для публіки». Це була нічна літургія.

Часто слухаючи спів великих артистів по радіо й телебаченню, Мірей також мріяла стати відомою співачкою. Вона мріяла про аудиторію, ширшу за коло її родини чи друзів. Її ідолом, зразком для наслідування була Едіт Піаф. Ще у школі, під час уроків шиття, друзі часто просили її заспівати «La vie en rose».

Коли її було прийнято навчатися співу, Мірей постійно чула від свого викладача вокалу Лор Кольєр, що у професії співака набагато більше покликаних, ніж дійсно вибраних. «Знай: щоб бути співачкою, ти мусиш бути сильною — і фізично, і морально. У тебе набагато більше шансів зрештою опинитися в копиці сіна, ніж на сидінні Роллз-Ройса». «Не сумніваюся», — відповідала Мірей,  «але ж той, хто не ризикує, ніколи не перемагає, правда?»

Вона дебютувала в 1962-му на пісенному конкурсі Авіньйону «У моєму кварталі співають», але невдало — довелося задовольнятися другим місцем. Через рік Мірей пробує знову і… нова невдача. Але вона не здається, і її третя спроба нарешті увінчалася успіхом — після перемоги вона одержує запрошення виступити в телепередачі «Теле-Діманш» у Парижі.

21-е листопада 1965-го року маленька тендітна дівчинка з'являється на французьких телеекранах. Не проходить і року, як її ім'я стає відомим в кожному куточку країни. А незабаром про неї дізнається цілий світ.

Через день після тріумфу Мірей на телебаченні її майбутній імпресаріо Джонні Старк підписує контракт із її батьком, і всього через чотири тижні вона з'являється на сцені Олімпії, найпрестижнішого концертного залу Франції.

 

 

 

Завдання для самоконтролю

Виконайте тести

  1. У перекладі з французької «шансон» означає:

А) жартівлива пісня

Б) пісня з життя

В) пісня про кохання

2. Шансон виконували під супровід:

     А) баяну

     Б) акордеону

     В) фортепіано

3. Батьківщиною шансону є:

     А) Німеччина

     Б) Франція

     В) Польща

4. Шансоньє-це:

     А) музичний інструмент

     Б) диригент

     В) французький естрадний співак

5. Прізвище французького шансоньє, автора понад 1000 пісень:

     А) Шарль Азнавур

     Б) Джо Дассен

     В) Едіт Піаф

6. Псевдонім цієї співачки – «горобчик»:

     А) Патріція Каас

     Б) Мірей Матьє

     В) Едіт Піаф

 

Завдання для учнів:

  1.    Перегляньте відеоматеріал та ознайомтеся з «музичними портретами» відомих шансоньє, а також, користуючись підручником Л.О.Хлєбнікова с.85-88, виконайте

 

 

Завдання для самоконтролю

 

Установіть відповідність

  1. Шарль Азнавур                  а) «Ні, я ні про що не жалкую»
  2. Едіт Піаф                              б) «Якби не було тебе»
  3. Джо Дассен                        в) «Вічне кохання»

 

Запитання до учнів

  1. Чиє виконання вам найбільше сподобалося? Чому?
  2. Які емоції та почуття викликали у вас виконання кожного з шансоньє?

 

Дидактична гра «Розпізнай за фото»

 

 

C:\Users\HP_i7\Desktop\Джо Дассен.jpg1.

                                                              2.

              C:\Users\HP_i7\Desktop\Шарль Азнавур.jpeg

 

 

 

 

 

3.  4.

C:\Users\HP_i7\Desktop\Едіт Піаф.jpg

C:\Users\HP_i7\Desktop\Патріція Каас.jpg

5.
 


C:\Users\HP_i7\Desktop\Мірей Матьє.jpg 

 

А) Едіт Піаф

Б) Мірей Матьє

В) Шарль Азнавур

Г) Джо Дассен

Д) Патріція Каас

Завдання для домашнього опрацювання

  1. Як вплинуло мистецтво французького шансону на сучасну музичну культуру?
  2. У чому головна особливість творчості видатних французьких шансоньє?
  3. Підготуйте доповідь на тему «Кумири європейського шансону».
  4. Вивчіть «Пісню про рушник» П.Майбороди

 

Корисні посилання

  1. https://www.youtube.com/watch?v=nm2BY3Os7kk
  2.  https://www.youtube.com/watch?v=L3K2tRbdkXk
  3. https://www.youtube.com/watch?v=NHl-piDm0bg
  4. https://www.youtube.com/watch?v=sZWOq2mleBY
  5. https://www.youtube.com/watch?v=R1Nr7SIcnE8
  6. https://ppt-online.org/90042 
docx
Додано
4 листопада 2023
Переглядів
251
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку