Тема: Графік функції у= √х, її властивості
Мета: домогтися засвоєння учнями змісту основних властивостей функції у=√х; сформувати вміння відтворювати вивчені властивості, а також використовувати їх у розв'язуванні задач.
Тип уроку: засвоєння знань та вмінь
Хід уроку
І Організація класу
Психоформула
Люблю я свій розум,
Увагу та пам'ять.
Працює мій мозок.
І вчусь я старанно.
Сприймаю все нове
І мислю логічно.
Учителя слово
Здійсню я практично…
ІІ Перевірка домашнього завдання
-Отже, почнемо наш урок з перевірки домашнього завдання. На слайді записані відповіді до домашнього завдання (тести)
(самоперевірка, виправлення помилок)
-№
ІІІ Актуалізація опорних знань
-Ви знаєте, що таке функція, вивчили властивості деяких функцій і зараз ми їх пригадаємо за допомогою вправи «Математичний футбол»
( Вчитель задає питання учню і якщо той не знає відповідь, то може передати пас іншому.)
Підсумок .
ІV Мотивація навчальної діяльності
-Наступна вправа «Путанина».У кожного на парті лежать картки на яких побудовані графіки функцій, вказані їх властивості. Ваша задача до кожної з функції дібрати саме її властивості.
( Робота в групах)
-Молодці. А тепер давайте побудуємо карту знань «Графіки».
Властивостей якої функції не вистачає? Так залишилася функція у=√х.
V Оголошення теми, мети уроку
Отже, сьогодні ми розглянемо функцію у=√х, навчимося будувати графік цієї функції, вивчимо її властивості, які будемо застосовувати при розв’язуванні вправ. А епіграфом нашого уроку стануть слова великого математика Костянтина Феофановича Лебединцева: «Немає жодної галузі людського знання, куди не входили б поняття про функції та їх графічне зображення»
В сучасній математиці функції відіграють важливу роль. Їх часто використовують для створення математичних моделей різних процесів, явищ. Коли росте дитина, змінюються її зріст, об'єм, маса; коли злітає літак,
змінюються його швидкість, відстань від поверхні землі, маса пального в баках; коли будують висотний будинок, змінюються його висота, маса, вартість тощо. Усі такі процеси (а їх - мільярди) зручно моделювати за
допомогою функцій. Функція - математична модель реальних процесів.
VІ Вивчення матеріалу
-Розглянемо задачу №1
Площа квадрата дорівнює S см2. Знайдіть сторону квадрата
Задача №2
Площу круга можна обчислити за формулою S= пr 2.Задати формулою залежність r від S.
Отже, а=√s, r=√s/п є функціями, в яких одна змінна залежить від іншої.
Розглянемо функцію у=√х. Встановимо її властивості.
Назвіть залежну змінну (незалежну).
Яких значень може набувати аргумент? (невід’ємних) Чому?
Отже, область визначення функції множина невід’ємних чисел .
Яких значень може набувати функція?
Отже, область значення функції -множина невід’ємних чисел.
При якому значенні х, функція буде дорівнювати 0.
Отже, нуль функції -х=0
Практична робота
-Побудуємо графік функції у=√х
Висновок: графік функції нагадує перевернуту параболу, а точніше її вітку.
Дослідимо ще одну властивість функції : більшому значенню аргументу, відповідає більше значення функції. Тобто функція зростає.
Розв’язування вправ
-Чи проходить графік функції через точку А (25;-5), точку В (144;12)
Самостійно
1.Чи проходить графік функції через т.С (8,1;9), Т.Д (0,0001;0,01)
Хвилинка відпочинку
2. Розв’язати графічно рівняння: √х=х+1 (біля дошки)
VІІ Закріплення вивченого матеріалу
Графічний диктант (якщо відповідь так +, ні -)
2. Графік функції проходить через т. А (1,44;1,2) +
3.Область визначення функції є невід’ємні числа +
4.Область значення функції - множина дійсних чисел -
5. Графіком функції у=√х є пряма. -
-Отже, знаючи всі властивості функції ми можемо закінчити нашу карту знань.
Підсумок. Оцінювання
Домашнє завдання.