Я Д С ( математика) 1 клас
Тема. Одиниця вимірювання маси – кілограм. Зважування предме-
тів. Запис результатів вимірювання маси.
Мета. Ознайомити дітей з одиницею вимірювання маси – кілогра-
мом; дати дітям уявлення про зважування предметів; навчи-
ти записувати результати вимірювання маси,додавати та
віднімати іменовані числа, виражені в кілограмах; закріп-
лювати вміння школярів застосовувати прийоми обчисле-
ння в межах 100 без переходу через розряд; розвивати мов-
лення; виховувати повагу до професії продавця.
Додатковий та ілюстративний матеріали: аркуші із завданнями для математичної естафети; терези; гирі масою 1 кг,2 кг,
5 кг; пакети з крупами, борошном,цукром масою 1 кг,2 кг,3 кг; ноутбук; малюнки тварин.
Хід уроку
І. Ранкова зустріч.
1.Вітання. Гра «Подаруй посмішку».
Діти з учителем утворюють коло. Учитель бере сонечко і, передаючи його учневі, говорить з посмішкою комплімент. Діти продовжують.
2. Обмін інформацією.
Щоденні новини.
Тема дня «Як живуть тварини влітку?»
( Розповідь вчителя про птахи)
3. Вправа «Крісло автора».
( Учні розповідають цікавинки про тварин)
4. Гра « Учімося любити природу».
Вчитель промовляє твердження, а учні повинні сказати, любить чи не любить природу людина, і пояснити причину.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
1 група 2 група 3 група 4 група 5 група
62+5 57-5 36+3 49-6 83+5
49-3 43+6 79-4 34+5 97-7
28-14 59-12 90-80 65+20 37-17
36+20 46+30 43-31 47-36 68-20
90-70 80-60 53+14 63+12 24+23
54-40 64-50 30+27 40+26 76-16
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми й завдань уроку.
ІV. Опрацювання нового матеріалу.
Учитель показує дітям гирі масою в 1 кг,2 кг,5 кг. Демонструє, як врівноважуються шальки терезів. Діти спостерігають випадки нерівноваги.
( За допомогою терез діти зважують крупи,борошно,цукор)
а) Загадка
Довгі ноги, довгий ніс,
Прилетів, обід приніс:
Смачних жабенят
Для своїх малят. (Журавель)
б) Завдання 1 (с.208)
- Розгляньте малюнки до завдання та поясніть,як журавлик зважив диню.
- Що потрібно було б зробити, якби все одно була б нерівновага?
6. Руханка « Сонячний промінчик».
( Діти виконують рухи)
V. Закріплення й узагальнення знань учнів.
1. Робота з підручником.
а) Завдання 3 (с.209)
- Розгляньте малюнки до завдання 3. Чим вони відрізняються?
- Поясніть,як визначити масу капустини.
б) Завдання 5 (с.209)
- Як перевірити масу першого кавуна? Масу другого і третього кавуна?
в) Завдання 6 (с.209). Колективна робота.
2. Робота в зошиті « ЯДС».
а) Завдання 4 ( с.71)
Австралієць Джек приїхав в Україну. Він вирішив придбати по одному кілограму різних плодів, які збирають у нашій країні влітку.
VІ. Підсумок уроку.
Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності.