Тема. Переставна властивість додавання. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10.
Мета. Ознайомити учнів з переставною властивістю додавання, вдосконалювати навички додавання та віднімання в межах 10.
Розвивати мислення, увагу, пам'ять учнів.
Виховувати інтерес до математики, працьовитість, бережливе ставлення до робочого часу.
Обладнання: підручник, малюнки звірів: лисички, ведмедя, зайчика, котика, мишки, картки для самостійної роботи, картки для гри «Хто перший?».
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Вчитель: Діти! У наш клас завітали гості щирі
Тема. Переставна властивість додавання. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10.
Мета. Ознайомити учнів з переставною властивістю додавання, вдосконалювати навички додавання та віднімання в межах 10.
Розвивати мислення, увагу, пам'ять учнів.
Виховувати інтерес до математики, працьовитість, бережливе ставлення до робочого часу.
Обладнання: підручник, малюнки звірів: лисички, ведмедя, зайчика, котика, мишки, картки для самостійної роботи, картки для гри «Хто перший?».
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Вчитель: Діти! У наш клас
Завітали гості щирі
Привітайте в добрий час
Гостей усмішкою й миром!
Ви почули всі дзвінок
Він покликав на урок!
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчатка
А за ними і хлоп’ятка.
ІІ. До нас на урок завітали гості – звірі. Ану відгадайте, хто ж це перша гостя. Вона про себе говорить так:
Я руда, низького росту,
Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа,
В них таке смачненьке м'ясо.
Вовку – брату я сестриця
А зовуть мене …. (лисиця).
Лисичка приготувала для вас усний рахунок:
3+5; 4+3; 10-3; 2+7; 9-0; 1+6; 6-4; 0+8.
ІІІ. А слідом за лисичкою хто ж слідуючий прийшов до нас на урок?
І маленький, і вухастий,
Попелястий, волохатий,
І стрибаю, і тікаю,
Дуже куций хвостик маю.
(Зайчик).
А зайчик попросив, щоб я з вами провела складений ним математичний диктант:
- 7 збільшити на 2;
- 5 зменшити на 1;
- знайти суму чисел 4 і 3;
- від 6 відняти 6;
- до 9 додати 0.
- Три веселі киці
Грались на травиці.
Враз одна сховалась.
Скільки киць зосталось?
IV. А ось слідуючий гість дізнався про тему сьогоднішнього уроку і дуже хотів дізнатися про переставний закон додавання.
Цей гість – ходить лісом дід кошлатий
Любить влітку полювати,
А зимою в лігві спати.
Як зачує він весну
Прокидається від сну
(Ведмідь)
Отже, ми і познайомимося з переставним законом додавання. В чому він полягає?
3 яблука + 2 лимона=5, або
2 лимона + 3 яблука=5.
Що ви помітили?
Запишемо приклади. Пригадаємо, як ми зошити відкриваємо:
Діти: Зошит свій я відкриваю:
Навскоси його кладу.
Ручку я отак тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь,
Буду я писати вправно
До роботи я берусь.
3+2= 6+3= 9+0=
2+3= 3+6= 0+9=
Діти, якщо ми числа при додаванні переставимо, то сума зміниться? (Ні)
Отже, запам’ятайте, що додавати числа можна в будь-якому порядку.
Зробимо висновок:
Доданки місцями міняй хоч сто раз,
Та сума від цього не зміниться в нас.
Фізхвилинки:
Вище-вище підтягнулись.
Нумо плечі розпряміть. Підніміть. Опустіть
Вправо. Вліво поверніться.
Рук колінами торкніться.
Сіли. Встали. Сіли. Встали.
І на місці дружно стали.
Треба добре відпочити.
Руки вгору. Руки вниз
На сусіда подивись.
Руки вгору. Руки в боки.
Вище руки підніміть,
А тепер їх опустіть,
Пострибайте кілька раз,
За роботу, все гаразд.
Ведмідь пропонує нам розглянути в підручнику вивчений закон.
V. Робота з підручником:
№ 1 4+3=7
3+4=7
№3 усне виконання;
Фізхвилинка для очей.
VI. Котику ще подобаються змагання.
- А ви любите змагатися?
Ось зараз ми позмагаємося, провівши гру. «Хто перший?»
6 7 8
VIII. Самостійна робота вам котиком приготовлена по картках.
І варіант ІІ варіант
3+4= 7-0= 1+7= 9-1=
5+2= 10-3= 3+5= 4+4=
8-1= 1+6= 2+6= 8+0=
7+0= 8-0=
ІХ. Разом з котиком завітала до нас і мишка. Вона хоче перевірити, чи знаєте ви геометричні фігури.
Х. Задача на кмітливість:
Бабуся зв’язала 4 рукавички. Скільки онуків зможуть їх носити?
ХІ. Підсумок уроку.
Ось і закінчується наш урок.