Конспект уроку на тему "Розв"язування прикладів і задач на застосування вивчених таблиць множення і ділення"

Про матеріал
Конспект відкритого уроку математики в 2 класі на тему ""Розв"язування прикладів і задач на застосування вивчених таблиць множення і ділення"
Перегляд файлу

Тема. Розв’язування прикладів і задач на  на застосування вивчених таблиць множення і ділення

Мета:

навчати дітей застосовувати дію множення і ділення під час розв’язування задач та математичних виразів;

формувати уміння знаходити значення виразів  на множення і ділення;

розвивати математичне мовлення, продуктивно працювати в парі, проявляти елементи театралізації;

розвивати вміння організовувати своє робоче місце;

оцінювати свою роботу та діяльність однокласників;

виховувати наполегливість, вміння висловлювати власну думку.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань

 Форма проведення: урок-подорож казкою.

Обладнання:  презентація уроку, фішки настрою, цеглинки лего,  картки з прикладами і буквами для гри «Шифрувальники», картки для роботи в парі, малюнки казкових героїв.

    

Хід уроку

І. Організація класу. Вітання.    

-  Станьте, діти, всі рівненько,

Усміхніться всі гарненько.

Гості в класі в нас зібрались,

З ними дружно привітайтесь.

Діти: -Доброго дня! – травам росистим.

-Доброго дня! – квітам барвистим.

-Доброго дня! – сонечку ясному.

-Людям усім і всьому прекрасному!

-Поділіться з друзями теплом своїх долоньок.

Тепло своїх долоньок

Я друзям віддаю

Урок новий цікавий

Я з радістю почну!

Вчитель: Сіли всі зручненько,

Усміхнулися гарненько.

Не дрімати, не лежати,

Лише думати, міркувати,

Старанно і  творчо

Математику вивчати.

 

На уроці ми будемо:

  • У – уважні, усміхнені
  • Р – розумні, результативні
  • О – організовані, обережні
  • К – кмітливі, корисні.
  • А з яким настроєм починаєте урок? (показують цеглинки).
  • Що б ви хотіли навчитися сьогодні на уроці? Що чекаєте від уроку? (відповідають).

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.                                                

 - Сьогодні у нас незвичайний урок;

У казку народну ми зробимо крок

І з казкою ми вже стрічались не раз

І знову вона завітала до нас.

 

  • А щоб дізнатися, з якою казкою ми помандруємо, давайте швиденько знайдемо і значення виразів і зберемо слово.

 Гра «Шифрувальник»(Вийшло слово «колобок»)                             

 2*3   5*6   4*3   5*5  3*3   2*9   4*4

К         о       л       о       б      о       к

ІІІ. Актуалізація знань учнів.  Повідомлення теми і мети уроку 

  • Діти, а яка це казка - народна чи літературна? Чим відрізняється народна казка від літературної?
  • А як закінчується казочка?
  • Чи хотіли б ви змінити кінець цієї казки?
  • Яким би ви хотіли щоб він був?
  • Можливо, щоб колобок з усіма потоваришував?
  • Хочу вам сказати, що ми можемо сьогодні це зробити, якщо будемо старанно працювати і  виконаємо всі завдання, які постануть перед нами, щоб їх виконати, ми повинні пригадати таблиці множення і ділення, що вже вивчили, показати свої вміння розв’язувати приклади і задачі використовуючи  ці таблиці.

IV. Розвито математичних знань і вмінь

  1. Фронтальне опитування
  • А щоб легше було працювати, давайте пригадаємо  те, що ми знаємо:
  • Як називаються компоненти дії множення?
  • Як називаються компоненти дії ділення?
  • Як називаються компоненти при дії додавання?
  • Якщо число зменшити (збільшити) у 2 рази, то яку дію ми повинні виконати?

 

Отже, щоб всі звірі стали друзями для нашого колобка, ми  повинні пригадати казку і виконати всі завдання.

  1. Каліграфічна хвилинка

Отож, хто спік колобка?

А баба з дідом пропонують нам написати в зошитах число, кл.робота і каліграфічну хвилинку.

Запишіть добутки чисел:

2 і 6    2  і  8    2  і  2

 

 2  і  9     2  і  3    2  і   4

2 і 5       2 і 7

 

  1. Робота з цеглинками лего

Кого ж першого зустрів колобок? (зайчика)

Він нам пропонує попрацювати з цеглинками лего, приготуйте їх.

- Молодці! Із зайчиком подружився наш Колобок

4.Робота над задачею

 - Кого ж  наступного  зустрів  Колобок? (вовка)

- Спробуємо з вовчиком   подружити  нашого  колобка?

- А вовк підготував для нас задачі.

Задача. Їжачок по лісу йшов.

На обід гриби знайшов.

Під березою 4,

в три рази більше під дубком.

Скільки їх було разом?

  1. 4•3=12 (гр.)

2) 12+4=16 (гр.)

Відповідь: разом було 16 грибів.

  • Записали задачу в зошитах.  І  тепер вовк теж  є другом колобка.

5.(Робота в парах)

Хто ж наступний зустрівся  колобочку? (ведмідь)

 Завдання ведмедика таке: Гра «Допоможемо ведмедику»
10:2+5=

(17-9):2=

12-2•3=

25:5-5=

(4•9)+4=

36:6+5=

- Розв’язали  приклади , тепер перевірте.

6.  Робота в группах

Останньою  зустрлілася  лисичка. Тут треба дуже добре потрудитися разом, щоб вони теж лишилися друзями.

ЇЇ завдання в групах

 

- Заповнити таблицю кожній групі.

1) Геометричне завдання з танграмами

- Хто зображений? (лисичка)

-з яких фігур?

- Попрацюйте з танграмами і складіть лисичку.

- Молодці! Справилися з  завданням лисички і змінили казочку.

Ось і казочці кінець!

V. Підсумок уроку.

 Так щасливо закінчилась наша казка про Колобка. Він залишився живий, бо ви йому допомагали боротися зі всіма перешкодами. Ось казка закінчилась. Працювали ви всі гарно, знання свої показали, багато чому навчились. А для чого вам ці знання? (щоб вміти рахувати, розв’язувати задачі).

 Рефлексія                                                                                      

Я дізналася …

Я дізнався …

Я повторив …

Я запам’ятав …

                                                            

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
2 квітня 2021
Переглядів
689
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку