МАТЕМАТИКА 2 КЛАС
Тема. Складання таблиці множення числа 3. Обчислення довжини ламаної лінії. Розв’язування задач.
Мета: формування предметних компетентностей актуалізування знання учнів з теми «Множення та ділення», вчити складати таблицю множення на «3»; навчати дітей застосовувати дію множення під час розв’язування задач та математичних виразів; вдосконалювати вміння обчислювати довжину ламаної; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне; формування ключових компетентностей.
Уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес.
Комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням термінів;
Соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату.
Тип уроку: засвоєння та застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання: мультимедійний комплект, презентація до уроку,картки «Множення числа 3», цеглинки лего, сорбонки, математичний планшет, танграм.
Хід уроку
І. Вступна частина. Вітання.
Ось дзвінок сигнал нам дав,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок швидше починаймо.
Уважні
Розумні
Організовані
Кмітливі
ІІ. Контроль та корекція знань і вмінь учнів.
1. Перевірка домашнього завдання.(№ 569, 570)
- Зачитайте приклад, у якому вийшов найменший результат.
- Зачитайте приклад, у якому вийшов найбільший результат.
- Прочитайте відповіді прикладів у порядку зростання.
- Про що дізналися у першій дії задачі?
- Про що дізналися у другій дії задачі?
- Зачитайте відповідь до задачі.
2. Фронтальне опитування. Гра «Мікрофон». (Один учень веде опитування)
- Які математичні дії ви знаєте?
- Що таке множення?
- Як називаються числа при множенні?
- Що показує перший множник?
- Що показує другий множник?
Слайд 3:
- Прочитайте на синіх цеглинках числа, які є першими множниками, на червоних - другі множники, на зелених – обчисліть добутки.
3. Усний рахунок.
- Працюємо із сорбонками (картки для перевірки знання таблиці множення
числа 2).
- Обчисліть приклади та побудуйте «кольорову вежу» із цеглинок лего.
2х4 Код: синій - 20
2х10 жовтий - 16
2х2 червоний - 12
2х8 блакитний - 8
6х2 зелений - 4
2х1 оранжевий – 2
Перевірка: блакитний – 8
синій – 20
зелений – 4
жовтий – 16
червоний – 12
оранжевий – 2
4. Усний рахунок з цеглинками лего (відео)
ІІІ. Основна частина
«Коло ідей». Діти висловлюють свої думки.
Три щаслива цифра дуже
Але трохи вона тужить
Буква «Зе» на мене схожа
Переплутати нас можуть.
4.Каліграфічна хвилинка. Письмо цифри 3.
Хвилинка відпочинку (зарядка для очей, пальчикова гімнастика).
5.Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу. № 571
(На дошці плакат. Діти вписують потрібні числа, пояснюючи, як складають таблицю множення числа 3.)
3 3х1=__
3+3=__ 3х__=__
3+3+3=__ 3х__=__
3+3+3+3=__ 3х__=__
3+3+3+3+3=__ 3х__=__
3+3+3+3+3+3=__ 3х__=__
3+3+3+3+3+3+3=__ 3х__=__
3+3+3+3+3+3+3+3=__ 3х__=__
3+3+3+3+3+3+3+3+3=__ 3х__=__
3+3+3+3+3+3+3+3+3+3=__ 3х__=__
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Читання таблиці учнями (мовчки, ланцюжком).
2. Робота в парі.
(Учні працюють з картками на закріплення таблиці множення числа 3.
Завдання:
3.Обчисли добутки. № 572.
4.Спрости вирази й обчисли їх значення.№574.
- Якщо у прикладі є кілька однакових доданків, а також інші дії, то доцільно спочатку замінити суму однакових доданків дією моження. У таких прикладах спочатку виконується дія множення, а потім дія додавання чи віднімання.
Фізкультхвилинка. (Руханка)
5.Розвязування задачі. № 574. (Слайд 5)
6. Склади вираз за малюнком. № 575
7. Робота з геометричним матеріалом.
Знайти довжину ламаної.
- Як називаються частини ламаної? (Слайд 6)
- Скільки ланок має ламана на екрані?
- А у підручнику? (№ 576)
- Як знайти довжину ламаної?
- Перший ряд вимірює довжину першої ланки, другий ряд – другої, третій – третьої, четвертий – четвертої.
3+3+3+3+3=3х4=12(см)
Хвилинка відпочинку. Квадрат – присідаємо, трикутник –піднімаємо руки вгору, круг – руки на пояс. Вчитель називає фігури, а учні виконують відповідні вправи.
*Додаткове завдання (Танграм. Викласти фігуру, яку бачите на екрані.)
V. Підсумок уроку.
VІ. Домашнє завдання.
Вивчити таблицю множення числа 3, виконати № 577, 578.