Конспект уроку на тему: "Тварини - наші друзі" з учнями 1 класу

Про матеріал
Урок на тему: "Тварини - наші друзі" Було проведено 4 жовтня до Всесвітнього дня захисту тварин. Це "IV міжнародний урок доброти". Учні з радістю ознайомилися із історією приручення тварин, правилами догляду за своїми домашніми улюбленцями. Особливо звернута увага на дії дітей при зустрічі з безпритульними тваринами на вулиці, щоб подбати про їх безпеку.
Перегляд файлу

Тема уроку. Тварини наші друзі.

Мета уроку.Ознайомити учнів із історією приручення тварин, з правилами догляду за ними, значенням тварин для людини.

Розвивати мовленнєві вміння, мислення, увагу.

Виховувати любов до тварин, бережливе ставлення до них, бажання піклуватися про домашніх улюбленців.

Обладнання: м'які іграшки, телевізор, аудіоказка, картки для гри.

                       Хід уроку

I. Організація класу.

1.Привітання ( 1 хв) :

 Добрий ранок, вам любі діти!

 

Чи усе гаразд у класі?

 

Ви довкола озирніться,

 

Один одному всміхніться.

 

Щоб ніхто не сумував,

 

З усіма радів і гарно працював.

II. Мотивація навчальної діяльності.

1. Відгадування загадок ( 2 хв):

В хаті він мишей ганяє

 

Вуса ще з дитинства має

 

Лапками шкребе щодня

 

Це пухнасте … (кошеня)

Ніжно лащиться до ніг,

 

Носить повідок від бліх,

 

Довгі вуха, хитрий хвіст,

 

Муркотіти має хист! (кіт).

2. Гра" Правильно чи хибно" ( 2 хв):

- Котики ловлять мишей?

- Собаки вміють плавати?

- Котики  живуть у буді?

- Собаки вірні друзі людец?

- Котики люблять  пити молоко?

III. Основна частина.  Тема і мета уроку.

1. Бесіда на тему: "Історія одомашнення тварин" ( 2 хв)

Собаки були першими тваринами, прирученими людиною

Коти – це домашні улюбленці, які втішають людину, радують її і допомагають боротися з гризунами уже кілька тисячоліть.

 

Історія одомашнення котів почалася близько 10 тисяч років тому,

 людини. За давніх часів людина приручила сірого вовка.

 привчився охороняти дім, захищати, допомагати пасти череду,

собака, став вірним товаришем і помічником людини.

Так приручили дикого кота.

Сьогодні їх люблять за спритність та ловити мишей.

В котика хто дитинча? (кошеня).

А в песика хто? ( щеня).

Собака... - собачка    

пес - песик  

кіт - котик  

цуцик - цуценя.

Цікаві факти ( 1 хв):

                                            

Собаки посміхаються, але не обов'язково з тих самих причин, як і ми.

На думку вченого-ветеринара, доктора Джона Бредшоу, собака посміхнеться, щоб переконати свого власника продемонструвати їм свою любов.

 

Вірші ( 3 хв):

«Котик-муркотик»

 

Ох і любить спать на сонці

 

Котик наш, муркотик,

 

Цілий день він на віконці

 

Гріє свій животик.

 

Та як мишка зашкребоче

 

Котик вже й пильнує

 

Не заплющить доти очі

 

Поки не вполює.

 

Мій собачка – гарний друг.

 

 Я гуляю з ним навкруг.

 

 В м’ячик граю і стрибаю,

 

  Він мене охороняє.

 

 А як в дім заходжу з ним

 

 Миємо лапки я і він.

 

  Командам я його навчаю,

 

  Класного я друга маю.

2. Аудіоказка Зося" ( 3 хв).

3.Читання оповідання В.Сухомлинського «Покинуте кошенгя" та його обговорення ( 5 хв)

4. Руханка ( 2 хв):

Кіт збирався до роботи (потягуються)

Та завадили турботи: (розводять руки в сторони)

Треба висушить хвоста, (показують “хвіст”)

Накрутити вуса,

Почесати живота. (гладять живіт)

І помити писок.

I V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Розв'язування кросворду ( 6 хв):

1. Чим годують немовлят котиків і песиків? ( Молоко).

2..Куди господар прибирає за песиком під час прогулянки ? ( Пакет).

3. яТвердиц смаколик для песика ( Кістка).

4. Річ, яка забезпечує безпеку улюбленця на вулиці? ( Повідок).

5. Найкращий друг людини ? ( Собака).

6. Домашній вугастик, який ловить мишей? ( Кіт )

2. Руханка з Патроном ( 3 хв )

3. Малювання свого улюбленця та усна розповідь про нього.

IV. Рефлексія ( 2 хв)

- Що найбільше вам сподобалось на уроц ?

V. Підсумок уроку ( 3 хв).

Висновок:

     Ми відповідальні за тих, кого приручили.

 

 

 

 

 

docx
Додано
4 жовтня 2023
Переглядів
307
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку