НУШ Розробка уроку для 1 клас за темою: "Апостроф. Вимова і написання слів з апострофом". НУШ

Про матеріал

Розробка уроку з навчання грамоти (читання) для учнів 1 класу "Вивчення апострофа" за підручником Вашуленко М.С., Васильківська Н.А., Дубовик С.Г. НУШ

Перегляд файлу

Навчання грамоти (читання) 1 клас Вашуленко

Тема уроку: Апостроф. Вимова і написання слів з апострофом

Мета: ознайомити учнів зі знаком «апостроф»; навчати  читати і вимовляти слова з апострофом; виробляти уміння складати звукові моделі; розвивати пізнавальну активність школярів, мовлення, мислення, уміння порівнювати; виховувати уважність, спостережливість, інтерес до читання.

Обладнання:  таблиці складів, наочність з теми «Апостроф», асоціативний кущ.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

 

 

 Хід уроку

 

І. Організаційний момент

 

Дзвоник всім нам дав наказ

До роботи швидше, клас!

Попрацюємо  старанно,

Щоб сказати у кінці.

Що у нашім дружнім класі,

Діти, просто,  молодці!

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

 

1. Розчитування (читання з дошки раніше вивчених складів хором та індивідуально).

 

2. Гра «Пригости друга».

Треба назвати  страви у назві яких є звук [р] – риба,морозиво,торт,варення,сир ;  [м], [к].

 

3.Читання скоромовки.

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося не з буквою, а знаком, який допомагає правильно читати слова з літерами я, ю, є, ї.

  Пан Апостроф

-         Він, як м’ячик, коли потрапляє у слово, то ми читаємо його, неначе перестрибуючи перешкоду. Цікаво, правда ж, дітки!

-         Діти читаємо слова з дошки, намагаючись перестрибнути м’ячик.

 

 

-         Молодці, перешкоду подолали, слова з апострофом прочитали!

 

-         Отже, сьогодні ми знайомимось з апострофом.

 

 

-         Знайдіть на малюнку слова з апострофом.

Описание: Урок "Правила вживання апострофа" (урок для 5 класу)

IV. Вивчення нового матеріалу

 

1.  Читання слів з апострофом (ст.72 у Букварі).

- Зверніть увагу, після яких букв стоїть апостроф та перед якими.

 

 

 

2.Робота над текстом.

- Послухайте текст. Про що в ньому розповідається? (Дмитро Чередніченко «П’ятеро» Буквар Вашуленко 2 ч.- ст.72)

1) Слухання тексту.

2)Бесіда:

- Про яких братів йдеться у вірші?

-Чому їх саме п’ять?

- Що вони можуть виконувати?

    Асоціативний кущ «Пальці».

 

                                        

3. Гра «Впіймай слово».

Учні плескають у долоні, почувши слово з апострофом.

Ім’я,м’яч, буряк, п’ять, б’ють, буря, пір’я, п’є, хом’як, муха, м’ята.

 

4. Звуковий аналіз слів м’яч, хом’як (діти відгадують загадки і складають звукові моделі слів-відгадок).

    Загадки:

Б’ють мене старі й малі,

І в повітрі, й на землі.

Та від цього не вмираю.

Тільки весело стрибаю.(м’яч)

 

Чи то миша, чи то ні –
Щоки чимось напхані,
Поза щоки зерна так
Напихає звір ….. .(Хом’як)

— Назвіть приголосні, що стоять перед апострофом.

— Які звуки позначають букви я, ю, є?

 

5. Робота над віршем  «Маю десять пальців я» Наталя Гуркіна (ст.72 у Букварі).

    1)Читання вірша вчителем.

    2)Бесіда за прочитаним.

    3)Вивчення вірша хором.

    4)Конкурс на найкращого читця.

 

Фізкультхвилинка

 

V. Закріплення вивченого матеріалу

 

1. Робота за Букварем (с. 73).

- Підніміть вгору свої долоньки , що ви можете сказати про свої пальці? Чи помітили ви , що розмір пальчиків різний?

1) Читання вірша «Пальчики».

- Які  імена мають  пальчики?Давайте назвемо їх (називають ім’я кожного пальчика і загинають його).

2.Повторення за вчителем складів, на порівняння: з апострофом і без нього .

 

VІ. Підведення підсумків уроку

1.Творче завдання.

- Дітки , я вам пропоную вдома зробити відбиток своєї долоньки, для цього намастіть її фарбами,можна кожен пальчик різним кольором,  потім зробіть відбиток на чистому аркуші паперу. Після того як фарба висохне , підпишіть кожен пальчик.

2.Підсумкова бесіда.

-         З яким знаком ви ознайомилися?

-         На що він схожий?

-         Що ви про нього дізналися?

 

doc
Додано
8 жовтня 2023
Переглядів
542
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку