Конспект уроку на тему "Використання енергії вітру".

Про матеріал

Конспект уроку у третьому класі з природознавства до підручника Гільберг Т.Г.,

Сак Т.В на тему "Використання енергії вітру".

Мета уроку:- розширити уявлення учнів про використання енергії вітру людиною; формувати вміння встановлювати причинно – наслідкові зв'язки;

- розвивати уяву, логічне мислення, пізнавальну активність учнів;

-виховувати бажання відповідально ставитися до природи, її багатств;

-формувати природознавчу компетентність.

Перегляд файлу

Тема: Використання енергії вітру.

Мета:

- розширити уявлення учнів про використання енергії вітру людиною; формувати вміння встановлювати причинно – наслідкові зв’язки;

- розвивати уяву, логічне мислення, пізнавальну активність учнів;

-виховувати бажання відповідально ставитися до природи, її багатств;

-формувати природознавчу компетентність.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі( можна оформити як девіз уроку):

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

  1. Актуалізація опорних знань
  1. Фенологічні спостереження
  • Яка зараз пора року? Який місяць?
  • Які зміни відбулися у неживій природі?
  • Яка температура повітря сьогодні?
  • Що можна сказати про стан неба?
  • Чи є сьогодні вітер?
  1. Бесіда

— Чому Сонце називають найпотужнішим джерелом енергії?

— Як сонячна енергія перетворюється на інші види енергії?

— Чому сонячна енергія може стати найважливішим джерелом енергії?

— Чи є в Україні сонячні електростанції? Спробуйте віднайти їх на карті атласу.

— У чому полягають недоліки спалювання горючих корисних копалин для отримання електроенергії?

— Назвіть переваги використання сонячної енергії.

— Поміркуйте, чому наймогутніша сонячна електростанція побудована у Криму.

Картинки по запросу вітер3. Робота над загадками

  Сам не бачить і не чує,
Ходить, бродить, свище, виє.
Хто назустріч попадає —
Все б'є та обнімає. (Вітер)

 

Картинки по запросу вітряк 

 

 

 

Хоч не літак, а крилатий,

Без крил не може працювати. (Вітряк)

 

 

 

 

 

 

Картинки по запросу вітер Ð¾ÑÑ–Ð½ÑŒВін шепоче: «Шу-шу-шу...

Листя обірвать спішу.

З ним я у осіннім гаї

У таночку покружляю». (Вітер)

 

 

 

 

 

 

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про використання людиною енергії вітру.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 65–67)

— Пригадайте, що таке вітер. Який буває вітер?

— Поміркуйте! Як сонячна енергія перетворюється на енергію вітру?

— Запам’ятайте! Сонце спричиняє виникнення вітру на Землі.

— Розгляньте малюнки на с. 66 та розкажіть, як людина може використати енергію вітру для власних цілей.

— Пригадайте, до якого виду енергії відносять вітер.

— Сьогодні люди навчилися перетворювати енергію вітру на електричну, не забруднюючи довкілля.

— Чому вітри найчастіше дмуть на узбережжі морів, у горах і степах?

— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих»?

Висновки

- Енергію вітру створює Сонце.

- Люди здавна використовують енергію вітру.

- У наш час поширення набувають вітрові електростанції.

2. Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти. 
Треба трохи відпочити. 
Руки вгору, руки вниз. 
На сусіда подивись. 
Руки вгору, руки в боки. 
Вище руки підніміть. 
А тепер їх опустіть. 
Плигніть, діти, кілька раз. 
За роботу, все гаразд. 

V. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Робота в групах

— Проаналізуйте свої записи спостережень за погодою, щоб установити орієнтовну кількість вітряних днів у році. Зробіть висновок: чи доцільно встановлювати вітрові установки у вашій місцевості.

2. Робота в парах

— Уявіть, що ви — спеціалісти, яким доручили будівництво вітрової електростанції. Що ви врахуєте, обираючи місце для її спорудження?

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

3. Цікаве про вітер.

https://nbu4kids.files.wordpress.com/2012/07/d0b2d0b5d182d0b5d180-3.jpeg?w=500https://nbu4kids.files.wordpress.com/2012/07/d0b2d196d182d0b5d1802.jpeg?w=500Відомо, що наша планета оточена океаном повітря, яке має вагу і тисне на Землю. Десь повітря більше, тобто тиск дужчий, а десь трохи менше. Так-от: повітряна течія під назвою вітер завжди виникає там, де більший атмосферний тиск, а тече туди, де він менший, наче згори в низину. А від цього залежить виникнення чи відсутність вітру.

Вітер – це невидима річка або струмок, де замість води –  повітря.

https://nbu4kids.files.wordpress.com/2012/07/d0b2d196d182d0b5d1803.jpeg?w=500Вітри бувають різними. Крім добрих вітрів, існують і злі. От, наприклад, шквал – раптовий, нетривалий, але страшний вітер. Він виникає перед грозою. Бора –дуже холодний вітер, що дме взимку із суші на море. Торнадо – вітровий вихор, що найчастіше виникає на півдні Америки.

https://nbu4kids.files.wordpress.com/2012/07/d0b2d196d182d0b5d1804.jpeg?w=500Урагани – вітри надзвичайної сили, втричі сильніші за шквали. Саме вони викликають жахливі морські шторми. Морські вітри – мусони   двічі на рік змінюють напрямок: дмуть то з моря на сушу, то навпаки. Мешканець пустель та степів – вітер «афганець». Він ніби спалює все навколо своїм сухим гарячим диханням.

 

— Прочитайте висновки на с. 67.

— Чому енергія вітру ніколи не вичерпується?

— Де найкраще будувати вітрові електростанції?

— Доведіть переваги отримання електроенергії за допомогою вітру.

— Поясніть, чому вітрові електростанції називають енергією майбутнього.

VІІ . Домашнє завдання

С. 65–67.

 

docx
Додано
30 липня 2018
Переглядів
3676
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку