Конспект уроку навчання грамоти

Про матеріал
Конспект інтегрованого уроку навчання грамоти на закріплення звукового значення букви "З". урок включає подорож до зимового лісу, виконання завдань від мешканців лісу, слухання музики, відгадування загадок.
Перегляд файлу

Тема. Закріплення звукових значень букви «зе». Читання слів. Опрацювання тексту «У зимовому лісі»

Мета. Закріпити набуті знання про букву з; її звукове значення;

формувати в учнів уміння читати слова з буквою з; удосконалювати вміння робити звуковий та звуко-складовий аналіз слів; розвивати уяву, навички виразного читання, увагу, мислення, фонематичний слух, пізнавальний інтерес, спостережливість; виховувати любов до читання, шанобливе та бережливе ставлення до природи, тварин, бажання працювати.

Обладнання: предметні малюнки, слайди, фішки для звукового аналізу слів.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Всі почули ви дзвінок –

Він покликав на урок,

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався,

Тож і ми часу не гаймо,

Урок читання розпочинаймо.

 Пригадаймо девіз наших уроків читання.

Девіз уроку

До того ж наші  очі будуть … дивитися і все бачити.

 Вуха… слухати і все чути.

Ротик… буде працювати і чітко звуки, слова , речення вимовляти. 

ІІ. Мовленнєва розминка

Наш урок ми розпочнемо із мовленнєвої розминки. І спочатку трішки пограємось.

  1. Гра «Дружні букви»

 Треба гарно працювати,

щоб ці склади прочитати.

Букви дружать між собою. Беруться за ручки і утворюють склади.

        А             О           У         И        І         Е

З              З              З          З         З        З

  1. Гра «Зникла літера»

Зі мною грайте,

Себе перевіряйте.

На дворі зима. А зимою часто дують холодні вітри. Діти, подув вітер, і літера «Зе» зникла зі слів. Спробуйте прочитати ці слова.

. ал                  . ір                    лі.                     ві.

. ірка             ка. ка           кор. ина          . амок

Ридають літери у кожному рядочку:

Від речень залишились шматочки.

Кінець їм треба підібрати,

щоб речення усі нам врятувати.

  1. Веселі читаночки

Ма-ма-ма- вже до нас  прийшла зима.

Ем – ем – ем – ми у подорож підем.

Іс- іс- іс – у зимовий ліс.

Чик-чик-чик – плаче бідний зайчик.

Уха -уха – уха – в нього змерзли вуха

ок- ок- ок – від морозу виє вовк.

Лі- лі – лі – білочка сидить в дуплі.

Иця – иця – иця – а в норі лисиця.

IІІ.   Актуалізація опорних знань

Мікрофон до рук візьму

Все що знаю розкажу

  • З чого складається мовлення?    ( речень)
  • З чого складається речення?        (слів)
  • З чого складаються слова?             (складів)
  • З чого складаються склади? (звуків)
  • Якими бувають звуки?  (голосні і приголосні)
  • Продовжіть речення : Звуки ми …    чуємо і вимовляємо.
  • Чим позначаються звуки на письмі?   (буквами)
  • Якими бувають букви? (великі і малі, писані і друковані)
  • Продовжіть речення : Букви ми … пишемо і бачимо.
  • Які звуки позначає буква «ЗЕ»?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

У нас сьогодні надзвичайний урок, до нас у гості завітала Зима. Погляньте у вікно. Зима – чудова й улюблена пора року не тільки дітей, а й дорослих. А який чудовий зимовий ліс!

1. Релаксація. Слухання  музики.

Заплющимо очі. І уявимо себе в зимовому лісі. Розкрили очі.

Отже, сьогодні на уроці читання ми здійснимо мандрівку до зимового лісу. Пригадайте зимові слова, предмети, образи – ті, що вимальовуються у вашій уяві, характеризують зимовий ліс і можуть зустрітися тільки взимку.

2. Мозкова атака.

Учні називають слова, які характеризують дану тему.

 (Ліс, мороз, іній, завірюха, ковзани, санчата, лижі, звірі, птахи, валянки, рукавички, Снігова баба, лід, ожеледиця, Дід  Мороз …) (музика завірюха).

Можливо ми нікуди не помандруємо.? Ну що ж в дорогу.

Оскільки, зараз зима, то змерзнути ми ще встигнемо у лісі. Правда, я вам не сказала, що ліс, в який ми помандруємо буде незвичайний – чарівний, тому знаходиться він дуже далеко за широкими степами, за високими горами, за безкрайніми морями і до нього не так просто дістатись. Але хіба це нас зупинить? (слайди з анімаційними малюнками)

  • Спочатку ми поїдемо на автомобілі бр-р-р-р-р-р-р.,
  • Потім пересядимо на поїзд чух-чух –чух…,
  • А зараз полетимо літаком аж до моря у-у-у-у-у.,
  • По морю попливемо на кораблі ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш
  • І на кінець до самого лісу поїдемо кіньми цок-цок-цок.

ІV. Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати букву з («зе»), щоб краще читати буквосполучення, слова зі цією буквою.

V.  Робота над матеріалом уроку.

Зранку я отримала листа від жителів лісу, у якому знаходяться завдання. Виконавши їх, ми тільки тоді зможемо повернутись додому.

А от хто надіслав мені ці завдання ви дізнаєтесь, відгадавши загадки.

1. Робота над загадками (супроводжується демонструванням предметних малюнків)

 Він із казки, він із пісні,

В нього зубки, як залізні.

Капустину він гризе

Зветься звір на букву «Зе».

(Заєць)

 В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на лісці не сидиться,

А зовуть її … (лисиця)

 Ходить хмуро між деревами

Хижо клацає зубами.

Весь, як є – жорстока лють,

Очі так її і ллють.

Зачаївся ось, примовк

Грізний звір цей, звісно … (вовк)

 Хутряна руденька шуба із сосни стриба на дуба,

Хвіст у неї, як мітла,

А сама на зріст мала.

Очі сяють, як намисто,

Мов дві цяточки вогнисті.

В неї хата гарна, тиха.

Взимку повно там горіхів.

В лісі любить вона жити,

Відгадайте, хто це, діти? (Білка)

2. Завдання від Зайчика.

а)Скласти звукові моделі слів відгадок

б) Упорядкувати текст вірша (текст на дошці)

Зайчик розповів, що він будував будиночок, незвичайний, казковий, віршований. І коли він добудовував дах, подув вітер і все зіпсував. Розсипалися всі рядочки.

 Діти, допоможемо зайчику. Але треба добре потрудитися . І допоможе вам , як зажди, дружба.

   снігом завірюха.                          Сіє, віє, завіва

  змерзли дуже вуха.                     снігом завірюха.

 Сіє, віє, завіва                                 А у зайчика, хоч плач

  А у зайчика, хоч плач                 змерзли дуже вуха.

Щоб зігрітись зайчикові потрібно порухатись. І ми з вами встанемо на фізкультхвилинку. І проведемо її із сніговичками, які з’являються у нас лише взимку.

VI. Фізкультхвилинка. Зимова зарядка

Щось Буквар наш зажурився

Нас чекати він втомився.

Нумо, друзі, танцювати

І його розвеселяти.

 

  1. Завдання від Лисички.

А тепер ми перейдем

До роботи з Букварем

а) Робота над розворотом «Букваря»  (с. 104)

- «Зберіть» слова з променевих таблиць.

б) Читання слів у колонках

- Прочитати спільну частину слів кожної колонки.

- Прочитати частину, яка змінила слово.

VI. Узагальнення і систематизація знань учнів.

4. Завдання від Вовчика.

Учні за кольорами сніжинок об’єднуються у групи.

Робота в групах

а) Читання анаграм Гра «Нумо, прочитай!»

1 група

Мази (зима)

Лосе (село)

2 група

Зідру (друзі)

Сукла (класу)

3 група

Різві (звірі)

Сулі (лісу)

4 група

Розмо (мороз)

Новим (зимно)

б) Робота над віршнм «Зайчикові вуха»

  1. Читання вчителем.
  2. Читання окремими учнями.
  3. Аналіз змісту.

 

5. Завдання від Білочки.

Розвиток зв’язного мовлення

а) Розгляд і аналіз сюжетного малюнка (с. 104)

- Що робить білочка?

- Як поводяться білченята?

б) Читання вчителем тексту (с. 104). Словникова робота: узвар-компот зі сушених фруктів.

в) Повторне читання тексту учнями (ланцюжком).

г) Вибіркове читання тексту

- Прочитати речення, у якому є малюнок «білча», «шкарпетки», «зайчик».

VII. Підсумок уроку.

Ну, що ж подорож наша закінчилась. Потрібно повертатися додому. Це  ми зможемо здійснити, коли дамо відповіді мудрій сові:

  • Яку букву ми закріплювали на сьогоднішньому уроці?
  • Які звуки вона позначає?
  • Що найбільше сподобалося на уроці?
  • Ви задоволені своєю роботою на уроці?
  • Яке завдання сподобалося найбільше виконувати?
  • Яке було виконувати важко?

 (Відповідь дітей)

Білочці дуже сподобався наш клас. За хорошу роботу на уроці вона хоче вам подякувати та пригостити усіх горішками із сюрпризами.

Всі ви діти,  молодці,

Гарно працювали!

Але дзвоник пролунав

Він мені і вам сказав,

Що урок  вже час кінчати,

Треба йти відпочивати.

Сьогодні ви багато працювали на уроці. Дякую вам за гарну роботу! А тепер всі візьміться за руки, відчуйте тепло один одного, посміхніться і всі разом скажемо: Дякуємо за співпрацю.

- Дякую за урок!

 

 

docx
Додано
1 жовтня 2019
Переглядів
947
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку