конспект уроку з теми "Найпростіші тригонометричні рівняння та їх розвязання". Подана розробка базується на використанні в освітньому процесі інтелект карт для запису інформації
Тема уроку: Найпростіші тригонометричні рівняння та їх розв’язання
Тип уроку: комбінований Час – 45 хв.
Мета уроку:
Дидактична –сформувати поняття найпростіших тригонометричних рівнянь; домогтися засвоєння формули для розв’язання рівняння; сформувати вміння розв’язувати найпростіші тригонометричні рівняння;
Розвивальна – розвивати пам'ять і мислення; розвивати цікавість до математики, прагнення краще вчити предмет; здатність до творчого застосування знань і вдосконалення умінь;
Виховна – виховувати наполегливість і відповідальність, допитливість, уважність, натхнення, любов до навчання та вміння працювати разом, виховувати акуратність при побудові графіків функцій.
Формування компетентностей:
Соціальна компетентність: самостійне розв’язання завдань різними способами і вибір раціональніших, самооцінка і взаємооцінка.
Комунікативна компетентність: стимулювання умінь учнів, коментування розв’язаних завдань, взаємоперевірка вислову власної точки зору.
Інформаційна компетентність: використання додаткової інформації; використання таблиць, схем, опорних конспектів.
Полікультурна компетентність: зв'язок з іншими предметами, життєвими ситуаціями, моделювання.
Продуктивна творча діяльність: використання творчих завдань, складання завдань, питань, алгоритмів.
Тип уроку: комбінований (застосування інтерактивних технологій).
Матеріально-технічне забезпечення та дидактичні засоби: підручник, презентація, роздатковий матеріал
Література:
Шкіль М.І.Алгебра і початки аналізу 10 – 11 кл. – К.,2001.
Нелін Є.П.Алгебра і початки аналізу 10 кл. – Х., 2010
Кравчук В.Алгебра і початки аналізу 10 кл. – Т., 2008
ХІД УРОКУ:
Організаційна частина:
Привітання, перевірка присутності учнів і готовності класу до уроку.
Актуалізація опорних знань учнів:
Кожен учень отримує інтелект-картку для перевірки готовності до уроку (слайд 1).
Після роботи з карткою виконується взаємоперевірка за дошкою (слайд 2).
Мотивація навчальної діяльності:
Розв’язування будь-якого тригонометричного рівняння зводиться до розв’язування найпростіших рівнянь, тому дуже важливо мати навички розв’язування найпростіших тригонометричних рівнянь
Повідомлення теми і мети уроку:
Найпростіші тригонометричні рівняння та їх розв’язання (слайд 3).
5. Повідомлення нових знань за планом та побудова інтелект-карти.
Розв’язування рівнянь виду ;
Розв’язки рівняння
;
розв’язків немає.
Окремі випадки розв’язування рівняння
Розв’язування рівнянь виду;
Розв’язки рівняння
;
розв’язків немає.
Окремі випадки розв’язування рівняння
Розв’язування рівнянь виду;
Розв’язки рівняння
Окремий випадок розв’язування рівняння
Розв’язування рівнянь виду
Розв’язки рівняння
Окремий випадок розв’язування рівняння
(слайд 4).
6. Узагальнення набутих знань:
Виконання вправ на дошці і в зошитах
Розв’яжіть рівняння:
(слайд 5)
7. Домашнє завдання:
[2], §24, № 1-11(усі парні), с.334 (слайд 6)