Конспект уроку НУШ "Динаміка образу Скруджа, причини духовного переродження"

Про матеріал
Конспект уроку НУШ "Динаміка образу Скруджа, причини духовного переродження" за твором Чарльза Діккенса "Різдвяна пісня у прозі"
Перегляд файлу

Тема. Динаміка образу Скруджа, причини духовного переродження.

Мета. формувати компетентності: -  простежити динаміку образу Скруджа, визначити причини його переродження;

розвивати вміння: - висловлювати свою думку з приводу прочитаного;

  •          характеризувати образ головного героя;
  •          розвивати творчі здібності учнів;

розвивати в учнів:

  •          розуміння того, що гроші – не найголовніше у житті людини;
  •          прагнення шанувати традиції та звичаї;
  •          спонукати здобувачів освіти замислитись над проблемами людського буття.

Обладнання:  виставка малюнків учнів, презентація Power Point.

Очікувані результати. Опрацювання ГР1, ГР2, ГР3.

 

Хід уроку

…Не гроші роблять людину щасливою,

                      а людяність.

Ч. Діккенс

 

Рефлексія. Передайте виразом обличчя «Який у вас настрій?» Усміхніться, поділіться гарним настроєм зі мною та однокласниками.

І. Оголошення теми, мети і завдань уроку

ІІ. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу

  1. Вступне слово вчителя. Перегляд презентації.
  2. Запитання і завдання. ГР1
  1.     Знайдіть портрет Скруджа. (Строфа І)
  2.     Чому, на вашу думку, герой відкликається на будь - яке ім’я? Що цим підкреслюється?
  3.     Що про нього говорили в місті?
  4.     Доведіть, що Ебізінер – скнара.
  5.     Яке слово для Скруджа було «найлиховіснішим»?
  6.     Які ланцюги скував герой для себе?
  7.     Що зрозумів Марлі і чого не бажає зрозуміти Скрудж?
  8.     Хто винен в тому, що сталося з героєм?
  1. Аналіз першої подорожі. (Строфа ІІ) ГР3

«Гроші найголовніше для Скруджа»

Запитання:

  •          Подумайте, у чому криється причина душевного холоду Скруджа?
  •          Чи любив він кого?
  •          Що завжди було найголовнішим для Скруджа?
  •          Чи принесли гроші йому щастя? Підтвердіть словами з тексту.
  1. Аналіз другої подорожі. (Строфа ІІІ) ГР3

Запитання:

  •          Підтвердіть словами з тексту, що Скрудж був жорстоким і байдужим.
  •          Чи здійснилася його мрія?
  •          Чи став герой щасливим у теперішньому житті?
  •          Прослідкуйте, що призвело героя до самотності?
  •          Який підсумок життя героя у теперішньому?
  1. Колективне складання схеми (письмово) «Ланцюжок помилок Скруджа». ГР2
  2. Аналіз третьої подорожі. (Строфа ІV) ГР3

«Шлях Скруджа до переродження»

Запитання:

  1.     Як ви вважаєте, що сприяло переродженню Скруджа?
  2.     Яким шляхом Скрудж ішов до переродження?
  1. Коментар вчителя.

Очищення від зла, що панувало в Скруджа, відродило серце героя. Скам’яніле від душевного холоду, воно було здатне на вияв лише негативних рис (похмурість, жадібність, жорстокість). Під впливом різдвяної подорожі воно розтало і стало таким, як у нормальної людини, здатним на добро, милосердя, співчуття, щедрість, людяність. І тільки тепер Скрудж відчув себе щасливим.

Ч. Діккенс доходить геніального висновку: «Не гроші роблять людину щасливою, а людяність». Митець вірив у духовне відродження людини і прагнув донести це до свідомості читачів.

8. Складання схеми (письмово) «Шлях Скруджа до щастя». ГР2

9. Запитання.

- Як ви розумієте назву твору?

10. Коментар вчителя.

Твір має поетичну назву – «Різдвяна пісня в прозі». Як відомо, різдвяні пісні відрізняються особливою піднесеністю і святковістю, оскільки відображали велику радість: перемогу світла над пітьмою, добра над злом.

Наше життя занадто прозаїчне. Однак і в ньому є місце диву, що породжується життєдайним очищенням душі від зла, викликаного вадами людського суспільства.

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу

Рефлексія. Прийом «Дерево цілей». Тепер я знаю, що…

ІV. Домашнє завдання

doc
Додано
19 листопада
Переглядів
89
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку