Конспект уроку "Обчислення значень виразів. Розв'язання задач"

Про матеріал

Конспект уроку з використанням здоров'язберігаючих технологій.

Під час виконання різноманітних математичних завдань учні дізнаються про "таємниці" здоров'я.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Математика 1 клас

Тема: Обчислення значень виразів. Розв’язання задач.

Мета:

Навчальна:  узагальнити  і  закріпити  знання  учнів  з  вивченої  теми,  вдосконалювати  навички  усної   лічби,  вміння  розв’язувати  приклади  і  задачі  на  знаходження  суми  і  різниці.

Розвивальна:   розвивати логічне і творче мислення, пізнавальний інтерес до предмета.

Виховна: виховувати  вміння  працювати  колективно та в парі, дисциплінованості.

Здоров’язберігаюча: забезпечити школяреві можливість збереження здоров’я за період навчання, дати йому необхідні знання та навички щодо здорового способу життя, навчити використовувати отримані знання в повсякденному житті.

 

Здоров’ язберігаючі технології (ЗЗТ): доброзичливий емоційний настрій, гімнастика для очей, самомасаж вух, фізкультхвилинка, сольові мішечки для корекції постави.

 

Хід уроку

 

І. Організація класу до уроку

Емоційне налаштування на урок (ЗЗТ)

— У нас сьогодні ніби свято:

Гостей зібралося багато.

А ну ж, — на мене подивіться

 І веселенько усміхніться.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.

  •    Сьогодні на нашому уроці ми з вами будемо закріплювати наші вміння обчислювати приклади на додавання і віднімання, повторимо каліграфічне написання цифр та назви геометричних фігур, продовжимо роботу над задачами.

А ще ми з вами поговоримо про здоров’я.

Зрозуміло, всім відомо,

Що приємно буть здоровим,

Тільки треба знати,

Як здоровим стати.

   На дошці ви бачите девіз нашого уроку, прочитаємо його разом:

  

                                                     Я вмію думати, я вмію міркувати,

     Що корисно для здоров’я, те і буду обирати!

 

-Ось перед вами  Сонце. Сонце - це наше здоров’я. Щоб воно засяяло   яскраво-яскраво, нам необхідно відкрити « секретики» промінчиків Здоров’я.

и готові? (Так)

-Тоді проголосимо чарівні слова:

 

                                       Завдання уроку  виконуємо,

                                      Секрети  здоров’я   відкриваємо!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ІІІ. Актуалізація знань учнів

  1. Каліграфічна хвилинка
  1.        Відгадування загадки про цифру 5

Ось ця цифра жартівлива,

Діток всіх розвеселила.

Як на хвостик повернеться,

В цифру два враз обернеться. (П’ять )

 

1.2. Написання цифри 5.

  •    Давайте пригадаємо з якого боку клітинки, з якого місця ми починаємо писати цю цифру (до дошки виходить учень, який пояснює й показує указкою по зразку порядок написання цифри)

[5] П'ять складається з короткої прямої похилої лінії, правого півовалу та дугоподібної лінії. Пишеться коротка, пряма, похила лінія від середини верхньої сторони клітинки вниз трохи праворуч на половину клітинки. Далі, не відриваючи руки, пишеться так, щоб він не торкався правої сторони клітинки і заокруглюється ліворуч ближче до нижнього лівого кута. Вгорі від першого елемента пи­шеться дугоподібна лінія до верхнього правого кута.

 

- Сьогодні конкурс  краси для цифри «п’ять».

Давайте напишемо носом у повітрі її 3 рази.  (Вправа  для шиї-ЗЗТ).

- А теперь напишемо велику «п’ять» повільно вказівним пальчиком правої руки у повітрі, очима слідкуємо за пальцем (Вправа для очей – ЗЗТ)

 

Учні відкривають зошити (де вчитель заздалегідь прописав зразки цифри), при цьому повторюють правила роботи у зошитах.

Зошит свій я відкриваю,

Навскоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю.

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я писати вправно,

До роботи я берусь.

(Під час  каліграфічної хвилинки діти користуються мішечками з сіллю для корекції постави - ЗЗТ)

-Пропишіть у зошиті рядок, уважно дивлячись на зразки  написання.

5  55  555   5555 55555

- Дати математичну характеристику числа 5. (Одноцифрове, непарне, …)

- Ось і ожило наше сонечко, усміхнулось. Радіє вашим успіхам.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. .Усна лічба.

Дидактична гра «Мовчанка» (робота з віялом цифр)

- Покажіть найбільше одноцифрове число.

- Покажіть найменше двоцифрове число.

- Покажіть наступне число до числа 7.

- Покажіть попереднє число до числа 5.

- Чому дорівнює сума чисел 3 і 4.

- Зменшуване-9, від’ємник – 5. Знайдіть різницю.

 

-Розминку ми завершили. Тепер ми можемо відкрити  « секрет»

1-го промінчика, але для цього треба зробити вибір.

 

 

           Дотримувати                           Чистота - не

                                                                     головне!

                чистоту!

 

 

- Який ваш вибір?

- Чому? (Треба обов’язково тримати в чистоті своє тіло, одежу, житло. Бо там, де бруд –там інфекції, віруси, мікроби, хвороба. Здоровий спосіб життя починається з чистоти! Недарма серед людей ходить вислів: «Здоровя в чистоті міцніє»)

-Ось ви й відкрили перший секретик. І  промінчик на нашому сонечку здоров’я тепер яскраво сяє.

 (Вчитель  відкриває  1-й промінчик- секрет здоров’я)

 

 

 

 

 

 

 

ІV. Організація тренувальних вправ на вдосконалення практичних навичок та вмінь учнів (тренінг)

1. Обчислення прикладів на знаходження невідомого доданка.

На дошці записані приклади.

 7 +      = 9                   4 +      = 9

 

    + 5  = 6                       + 3 = 7

 

3 +       = 8                 2 +      = 5

 

-Що спільного у всіх цих прикладах? (Приклади на додавання, невідомий доданок)

-Яке правило треба пригадати, щоб виконати це завдання? (Щоб доданок знайти невідомий, треба від суми відняти відомий)

- Дівчата записують у зошит перший стовпчик, хлопці -  другий стовпчик. (По черзі обрані вчителем учні виходять до дошки, знаходять невідомий доданок,  розподіляють запропоновані картинки із зображенням  продуктів харчування по группах)

 

   руйнують  здоровя

 

      зміцнюють  здоровя

 

 

 

(пепсі-кола, чупа-чупс, чіпси)                          (овочі, фрукти, молоко)

 

- Чому  молоко, фрукти й овочі зміцнюють здоров’я?

 ( Ці продукти багаті   вітамінами, корисними та необхідними для людини речовинами. Вони сприяють зміцненню здоровя, нормальному росту і розвитку організму)

- Чому газовані солодкі напої, цукерки, чіпси руйнують здоровя?

- Отже, це завдання ми виконали, хто здогадався про  «секретик» 2-го промінчика?

 

 

 

 

 

3. Самомасаж вух.

Нумо, друзі, усміхнемось

і за вуха всі візьмемось.

Вниз потягнем свої вуха,

Щоби добре могли слухать.

Тепер в гору потягнемо –

Аж до неба доростемо!

Вуха в сторони потягнем –

Ніби Чебурашки, станем.

Вперед вуха закрутимо

І назад їх покрутимо,

Розітремо, посміхнемось,

До роботи повернемось.

 

 

4. Робота над задачами.

4.1. Віршовані задачі. (Робота з віялами цифр)

Важливі для здоровя друзі-вітаміни!

І малину їсть неодмінно  Марина.

Було у Марини

7 ягід малини.

6 ягідок зїла.

А скільки лишила? (1 ягода)

 

Якщо робиш ти зарядку,

то і здоровя  у порядку.

На ранковій, на зарядці

Всі стрибали ніби зайці.

5 стрибків на лівій ніжці,

3-на правій по доріжці.

Хто вже швидко полічив,

Скільки зроблено стрибків? (8 стрибків)

 

Ваня любить вітаміни.

Він купив 3 апельсина,

Яблук-5 та 2 банана.

Скільки фруктів у Івана?  (10 фруктів)

 

 

 

 

Ні шкідливим                         Людині

   звичкам!                             можна все!

 

 

- Які звички називають шкідливими? (…паління, вживання алкоголю і наркотиків)

- Чому вони шкідливі?

- Я відкриваю 3-й промінчик, а там напис. Читаємо хором:

 

 

 

 

 

 

 

4.2. Складання задачі  за малюнком.

Нам відомо - це чудово,

Коли ти і ми здорові.

Тільки треба знати,

Як здоровим стати.

Є один рецепт у світі –

Він усім підходить дітям :

Якщо будем спорт любити,

Зможем років сто прожити !

- Складіть  за малюнком задачу про дітей, які дружать з фізкультурою.

                    

На уроці фізкультури було 3 хлопчика та 2 дівчинки. Скільки всього дітей було на уроці фізкультури?

- Що нам відомо у задачі?

- Про що треба дізнатися? (Короткий запис умови та запитання задачі у зошитах та на дошці)

- Яку математичну дію оберемо, щоб відповісти на запитання задачі? Чому?

- Який приклад складемо?  3+2=5

- Дайте відповідь на запитання задачі.

 

- Переходимо до вибору на користь здоров’я.

- Що оберемо із запропонованих висловів?

 

 

Рухайся більше-                            Без спорту

проживеш довше                     можна прожити 

 

 

- Що означає вираз «багато рухатися»? (Робити зарядку, грати у рухливі ігри, займатися фізкультурою, спортом, загартовуватися)

-У народі кажуть «Рух-це життя».

-Засяяв ще один промінчик на нашому сонечку!

 

 

 

ІV. Фізкультхвилинка

Швидко  стали  по  порядку,

Розпочнем  мерщій  зарядку.

Покрутили  головою,

Стали  всі,  немов  до  бою,

Крила  в  боки  розвели

Й  полетіли,  попливли.

Ліва,  права,  ліва,  права 

Роблять  ніжки  наші  вправи.

Не  лінуйтесь,  присідайте,

Ви  здоров’ячко  зміцняйте,

Щоб  хвороби  оминали,

Смутку  й  слабкості  не  знали.

 

5.  Розвиток логічного мислення.

5.1. Літературна пауза з елементами бесіди.

C:\Documents and Settings\user\Мои документы\учсеник за партой.jpeg-Познайомтеся з учнями, у яких вранці уже немає настрою. Подумайте, чому так сталося.(Вчитель показує малюнок)
В кого настрою зранку немає?

Хто весь час на ходу засинає?

В кого сонні злипаються очі,

Бо дивився кіно до півночі?

Хто три двійки сьогодні приніс?

І бурмоче сердито під ніс:

«Ой, не було б тієї мороки,

Щоб ходити мені на уроки!

Може, хтось цього учня впізнає,

Сплюх у школі багато буває.

  • Що треба змінити учням,  щоб залишатися бадьорим протягом усього дня? (Вчитись правильно розподіляти час.)
  • Цим дітям треба скласти режим дня і дотримуватись його.

Що ж таке розпорядок  або режим  дня? Це – розумний  розподіл часу протягом дня, при якому правильно чергуються праця і відпочинок.

5.2. Добір арифметичних дій до прикладів.

 

6 ? 2 = 4          9 ? 5 = 4

3 ? 4 = 6          4 ? 4 = 8

- Молодці, ви правильно виконали завдання! А тепер ще раз уважно подивіться на приклади. Я помітила, що … замінили число у прикладі, знайдіть приклад з помилкою. Як же правильно записати цей приклад? 3+3=6

- Хто відкрив «секрет» 5 –го промінчика?

 

 

 

 

 

6. Гімнастика для очей.

                                    

7. Робота з геометричним матеріалом. Робота в парі.

-Скільки треба використати паличок, щоб скласти трикутник? (3) А для 2 трикутників? (6)Це дуже просто. Спробуйте скласти 2 трикутника з 5 паличок.

- Нам залишилося зробити ще один вибір на користь здоровя?   

  

      Гарний                               

  настрій

       життя                        

 продовження                               

 

 

 

- Чому обрали гарний настрій?

Життєрадісна людина швидше долає труднощі . Сміх та гарний настрій можуть навіть лікувати деякі хвороби.

-  Яким чином можна створювати гарний настрій?

(Перш за все, позитивні емоції треба отримувати у сімейному крузі:

походи в кіно, відпочинок на природі, говорити добрі, ласкаві слова,

дивитися більше дитячих передач, а не бойовиків або жахів, перетворити свою кімнату в кімнату гарного настрою, частіше посміхатися, бути впевненим у собі).

 

-У вас на партах картинки із зображенням веселого та сумного чоловічка.

-Зараз ми дізнаємося, який у вас настрій. (Діти піднімають вгору карточки).

- Я бажаю, щоб завжди у вас був гарний настрій, більше посміхалися один одному, смійтеся. Адже недаремно говорять «Сміх подовжує життя».

 

-Подивіться, від ваших посмішок наше сонечко засяяло яскраво-яскраво!

 

                                   Я буду здоровим, якщо я буду…

 

VI. Підсумок уроку.

- Які математичні завдання виконували?

- Закінчить речення:

 Я буду здоровим, якщо  я буду… ( ще раз читають секрети здоровя на промінчиках)

VIІ. Рефлексія. «Все у твоїх руках»

На аркуші паперу контур долоні. Кожен палецьце певна позиція, за якою треба висловити свою думку, розфарбувавши пальчик відповідним кольором. Якщо певна т позиція вас не зацікавила – не розфарбовуйте.

 

червоний

Великий  – для мене тема була ціковою та важливою.

 

жовтий

Вказівний  дізнався багато нового.

 

зелений

 Середній –                                   я постараюсь виконувати всі поради, щоб бути здоровим

синій

 Безіменний–                                       мені було нецікаво, ця тема для мене не важлива.

фіолетовий

 

Мізинецьобов’язково розкажу батькам, як зберегти здоровя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
22 липня 2018
Переглядів
7739
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку