ОКРУГЛЕННЯ ДЕСЯТКОВИХ ДРОБІВ
Цілі:
сприяти розвитку математичного мовлення учнів.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок.
Обладнання для уроку: мультимедійний проектор, роздатковий матеріал для самостійної роботи.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
ІІ. Перевірка д/з (фронтально).
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
ІУ. План вивчення нової теми.
У. Засвоєння нових знань і умінь.
УІ. Підбиття підсумків уроку.
ІІ. Перевірка д/з
1. УСНИЙ РАХУНОК:
1. Прочитайте вираз і знайдіть його значення:
1). 45 – 18 ; 3). 918 : 9 ;
2). 23 ◦ 4 ; 4). 56 + 37.
2. Придумайте два числа, одне з яких:
1). на 27 більше за друге;
2). на 15 менше від другого;
3). у 7 разів менше від другого;
4). у 3 рази більше за друге.
3. Годинник почав поспішати на ⅟2 год. і зараз показує 10 год. Котра година насправді?
4. Годинник почав відставати на 2∕3 год. і зараз показує час 16 1∕3 год. Котра година насправді?
2. Самостійна робота.
1. Який з десяткових дробів найменший?
а). 18,72; б). 18,7222; в). 18,688; г). 18,691.
2. Котре з чисел задовільняє дану нерівність
0,8 < х < 0,9.
а).0,78; б). 0,81; в). 0,09; г). 0,799.
3. Скільки існує натуральних чисел, менших від 149,98 ?
а). 148; б). 149; в). 150; г). безліч.
4. Між якими натуральними числами знаходиться дріб 2,925 ?
а). 2 і 3; б). 3 і 4; в). 1 і 2; г). 1 і 3
Вказати найменше значення Х, при якому виконується нерівність:
Х + 5 ˃ 7,24:
а). 2; б). 1; в). 0; г). 3.
І ВАРІАНТ ІІ ВАРІАНТ
1. Порівняйте дроби:
2,4 ˂ 4,2 3,6 ˂ 6,3
2. Запишіть коротше:
3,7600 = 3,76 5,7400 = 5,74
3. Запишіть у порядку зростання:
0,4; 2,0007; 5,71; 10,23 0,15; 0,2; 6,2; 9,0003
4. Розв’яжіть нерівність у натуральних числах:
І варіант ІІ варіант
3; 4; 5; 6 4; 5; 6; 7
5.Яким числам відповідають точки А, В, С, D координатного променя?
А (0,2) В (0,9) С (1,3) D (2,1)
6. Замініть * цифрами так, щоб нерівність була правильною:
І варіант ІІ варіант
3,069 ˂ 3,158 6,194 ˃ 6,183
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
ВИКОНАННЯ УСНИХ ВПРАВ
1. Яка цифра стоїть у розряді тисячних у запису числа:
а). 0,1597 б). 132,5769 в). 1,32
2. Серед наведених укажіть числа, у розряді сотих яких стоїть цифра 0:
а). 0,01 б). 3,18 в) 10,001 г). 3,1504
3. Наведіть приклади чисел, у розряді десятих яких стоїть:
а). цифра 7 б). цифра 0
4. У яких з наведених чисел перша цифра , що стоїть після розряду сотих, більша від 4:
а). 35,154 б). 0,015 в). 9,351 г). 75,149
ІV. Мотивація навчальної діяльності ( на основі прикладу про вимірювання відстані від дому до школи).
V.Пояснення.
Округлюючи числа, дотримуватимемося таких правил:
V. Закріплення.
VI. Підсумок уроку:
Гра «Так», «Ні»
Які з даних величин можуть бути точними, а які наближеними?
1. У шкільній бібліотеці 6000 книг.
2. У класі 36 учнів.
3. Відстань від Харкова до Києва 500 км.
4. У коробці 18 олівців.
Тестові завдання.
1. Округліть:
1). До десятих - 17,25 2). До сотих - 4, 0128 3). До десятків - 568
2. Замініть * цифрами та визначте, до якого розряду виконано округлення:
1). 418,5 * = 418,6 2). 43,0 * = 43,0
3). 879,93 * = 879,93 4). 12,3 * = 12,4
А |
Б |
В |
Г |
одиниць |
десятих |
сотих |
тисячних |
2. Округліть число 7, 648 до десятих
А |
Б |
В |
Г |
7,7 |
7,6 |
7,65 |
8 |
3. До якого розряду виконано округлення:
А |
Б |
В |
Г |
одиниць |
десятих |
сотих |
тисячних |
4. Округліть число 3,873 до сотих.
А |
Б |
В |
Г |
3,87 |
3,9 |
3,88 |
4 |