Конспект уроку "Ознаки подільності на 2, 5, 10". 5 клас НУШ

Про матеріал
Розробка уроку з математики для 5 кл. НУШ (підручник О.Істер «Математика» 5 кл. Київ «Генеза» 2022). Підготувала вчитель: Пущина Лариса
Перегляд файлу

Розробка уроку з математики для 5 кл. НУШ

(підручник О.Істер «Математика» 5 кл. Київ «Генеза» 2022).

 

Підготувала вчитель: Пущина Лариса

 

Тема: Ознаки подільності на 2, 5 і 10.

 

Мета: домогтися засвоєння ознак подільності на 2, 5 і 10;

сформувати вміння використовувати властивості при виконанні вправ та розв’язування задач;

розвивати навички усного рахунку, пам'ять;

виховувати уважність, спостережливість, працьовитість.

 

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Привітання з учнями, контроль відвідування, перевірка готовності до уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Перевіряється наявність домашнього завдання, вибірково зачитуються відповіді, розв’язок найбільш складного завдання один учень записує на дошці.

Тим часом повторення попередньої теми за допомогою усного опитування.

1) дільник числа це - ...

2) 7 – дільник числа 28?

3) 14 – дільник числа 7?

4) кратне числу це –...

5) 14 – кратне числу 7?

6) 20 – кратне 5 і 4?

7) найменше кратне числу а?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Завжди одне число ділиться на інше без остачі?
  • Чи обов’язково виконувати ділення, щоб з’ясувати це? (ні інколи ми за певними ознаками бачимо, що наприклад 288:2; 170:10; 100:5).

IV. Засвоєння знань.

Усні вправи:

- назвіть числа, які діляться на 2.

  (2,4,6,8,10,12,14…)

 - які не діляться на 2 ?

  (3,5,7,9,11…)

 - як називаються числа першого ряду?

  (якими цифрами вони закінчуються?)

Учні вже зможуть самостійно формувати ознаку подільності на 2. Вчитель корегує їх відповідь.

Аналогічно підводимо до ознаки подільності на 5 і 10. Вчитель підсумовує висновки учнів і наголошує, що ми «звертаємо увагу» тільки на останню цифру.

Зауважимо, що деякі числа одночасно діляться на кілька з названих чисел (на 2 і 5, на 2 і 10, на 5 і 10).

V. Формування вмінь і навичок.

1) Виконання усних вправ.

№ 949, № 950.

2) Виконання письмових вправ.

№ 951, № 953, № 956.

 Звертаємо увагу на № 958 з рубрики «Україна – це ми».

3) Індивідуальна робота за картками.

 

Картка № 1 (низький, середній рівень).

1. Запишіть по три числа, які діляться

1) на 2;

2) на 5;

3) на 10.

2. Заміни «зірочку» в числі 153* такою цифрою, щоб отримане число ділилося 1) на 2; 2) на 5; 3) на 10.

 

Картка № 2 (достатній, високий рівень).

1. Чи можна, використовуючи тільки цифри 9 і 5 записати:

1) число, що кратне 10;

2) непарне число;

3) парне число;

4) число, що ділиться на 5?

2. За умови, що цифри в числі не повторюються записати найбільше:

1) чотирицифрове число, яке кратне числу 2;

2) п’ятицифрове число, яке кратне числу 5;

3) шестицифрове число, яке кратне числу 10.

 

VI. Підсумок уроку.

1. Повторення ознак подільності на 2, 5 і 10.

2. Бліц опитування:

1) число 584 ділиться на 2, тому що _________________________________.

2) число 187 не ділиться на 2, тому що ______________________________.

3) число 325 ділиться на 5, тому що _________________________________.

4) число 926 не ділиться на 5, тому що ______________________________.

5) число 370 ділиться на 10, тому що ________________________________.

6) число 929 не ділиться на 10, тому що _____________________________.

 

VII. Домашнє завдання.

Опрацювати § 27. Виконати № 954, № 959. На повторення № 378 (степінь числа).

docx
Додав(-ла)
Пущина Лариса
Додано
8 березня 2023
Переглядів
1605
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку