Конспект уроку Перший урок

Про матеріал
Віршований сценарій для 1 уроку в 1 класі з різними іграми, віршами, вправами.
Перегляд файлу

Сценарій першого уроку у першому класі

                            

                                 ( урок з мультимедійною підтримкою)

 

Тема .      1 вересня – День Знань

 

Мета.           Познайомити першокласників із поняттями «школа», «клас»,    

                 «директор». Провести заочну екскурсію по школі, познайомити  

                  з її  устроєм.  

                 Розповісти про правила поведінки учнів у школі, дати перше

                 уявлення про правила  для учнів. Розкрити важливість 

                 дотримання режиму дня для здоров’я  дітей. Сприяти  

                формуванню  у дітей позитивної мотивації  навчання ,

                 учнівської активності, дисциплінованості. Актуалізувати

                 знання, отримані раніше ( знання казок , уміння розгадувати 

                 загадки та виконувати  арифметичні обчислення). Вчити 

                 робити  узагальнення та висновки. Виховувати бажання

                  навчатись, дружити, а також комунікативні якості.

 

Обладнання.  Комп’ютер.

 

Очікувані результати. Розуміння учнями, що вони вже школярі; уміння 

                                      слухати, бути активними. Формування навичок 

                                       рефлексії.

 

                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

  1. Привітання.

СЛАЙД 1

 

Дорогі наші  малятка!  Любі хлопчики й дівчатка!

Дуже рада вас вітати  на сьогоднішньому святі!

 

Учні: 1. Зібрались дружно ми  на свято

       Сьогодні в цей прекрасний час,

              Щоб всім удачі побажати,

       І запросить у перший клас.

 

2.Багато доброго, нового

     Життя відкриє ще для нас.

      Як перша сходинка до нього

     Для всіх нас буде перший клас.

 

3. І тата й мами нам бажають

    Доріг щасливих і дзвінких.

   І школа радо нас вітає –

   Першокласників таких!

 

(Звучить пісня «Школа, школа» 62)

 

  1. Подорож по школі.

СЛАЙД 2

Сьогодні зробим перші кроки з одинадцяти майбутніх років.

І зараз ми у дружнім колі помандруємо по школі.

 

 4.Школа, - вчителька сказала, -

    Це не просто гарний дім.

   І не просто класи, зали –

  Треба знати це усім.

 

5.В школі всіх наук джерела,

   Дбало зібрані людьми!

   За віки міста і села

   Школа вивела з пітьми!

 

СЛАЙД 3

Школа – це великий дім і керувать непросто ним.

Та в школі є така людина, яка працює безупинно.

 

Директор. У школі фігура центральна.

Коли він на місці, то й школа у шані.

 

СЛАЙД 4

Помічника директор має, її ми завучем називаєм.

Вона йому допомагає і про добробут школи дбає.

 

СЛАЙД 5

Рушаймо далі у мандрівку, подивимось шкільну домівку.

Ось наш великий коридор –сюди заходять всі, хто б не прийшов.

 

СЛАЙД 6

Із коридору потрапляємо в їдальню, де нагодують діток смачно й гарно.

 

СЛАЙД 7

Спортивна зала є –не  велика і не мала,

щоби у діток сила й витримка була.

 

СЛАЙД 8

Ну а коли не хочеться стрибати, чи книжечку потрібно прочитати,

У будь-яку погоду – в дощ, чи спеку –зуcтріне  радо вас бібліотека.

 

СЛАЙД 9

Є також в школі медсестра, щоб здоровою була вся дітвора.

 

СЛАЙД 10

І ббліотека, й комп’ютерний клас завжди у школі чекають на вас.

 

СЛАЙД 11

І вчителі, зустрівши вас, заведуть в затишний клас,

Вас навчатимуть віднині , бо ви – майбутнє Батьківщини.

 

 

6.Щоб знання великі мати,

   Треба розум розвивати,

   Гостре око, слух, терпіння, -

   І тоді прийде уміння,

   І про тебе в сам кінець

   Люди скажуть: «Молодець!».

 

3.  Актуалізація знань, набутих в садочку.

 

Та потрібно пам’ятати, що не варто позіхати,

а завжди уважним бути і про навчання не забути.

 

СЛАЙД 12

Я знаю хлопчика одного, і зараз розповім про нього.

А ви послухайте мене – а раптом хто впізна й себе?

 

Перший раз малий Микола

Став збиратися до школи.

Олівця поклав у сумку,

Книги, ручку, зошит, гумку,

М”яч, перо, граблі, подушку,

На обід м”яку пампушку,

Двох ведмедиків, лопату,

Білочку руду хвостату,

Лук, і стріли, і рушницю,

Ще й пухкеньку паляницю,

Ще й стільця, стола і парту,

І географічну карту,

Трактора, машинку, мило –

Вже й надворі звечоріло.

Сів Миколка, дума думку:

“Чи усе поклав у сумку?

 

Уважно слухали весь час? Нема такого серед вас?

СЛАЙД 13

 

Тоді продовжимо урок і зробимо наступний крок.

 

Ну, і щоб не гаять час, запитати хочу вас.

А ви хором промовляйте, «так», чи «ні» відповідайте.

 

Чи веселі йшли до школи?  (Так)

Лінь – дрімоту побороли? (Так)

Чи готові ви дружити – в колективі дружно жити? (Так)

Чи може хочеться поспати? (Ні)

Чи може з друзями пограти? (Ні)

То ви прийшли сюди навчатись? (Так)

А може труднощів боятись? (Ні)

Скажіть, портфелі ви придбали? (Так)

А чи усе туди поклали? (Так)

 

Ой, щось я вірю неохоче! Перевірити вас хочу.

 

Загадаю вам загадки – доберіть – но їм відгадки.

Але прошу не кричати – просто руку піднімати.

І нехай відповідає той, кому я дозволяю!

 

Чи домовились ми з вами? Ви й справді стали школярами…

 

То усі ладком сідайте і кмітливість підключайте.

А екран наш чарівний скаже нам, чи ви праві.

       

  1. Як минає тепле літо, то спішать до неї діти.

Сміх і гам дзвенить довкола –

Відкриває двері  … ( школа )

СЛАЙД 14

 

  1. Буває в лінію й в клітинку,

У ньому пише  кожна дитинка.   ( зошит )

СЛАЙД 15

 

     3)  Язика не має, а всіх грамоти навчає.     ( книга)

СЛАЙД 16

 

4) Спокою вона не знає, дітям креслить помагає.

Різні лінії, фігури, щоб прямими вони були.       ( лінійка)

СЛАЙД 17

 

  1. Виводить букви і слова ота цікава штучка.

В руці виблискує здаля нова , гарненька … ( ручка)

СЛАЙД 18

 

 

  1. Ручки й олівці, щоб знали,

Ми кладемо у ... (пенал).

СЛАЙД 19

 

  1. Букви всі від А до Я

На сторінках ... (показує Буквар).

СЛАЙД 20

 

  1. Довгі палички кругленькі: сині, жовті, червоненькі.

На папері походили, кольори свої лишили.

Звуться палички оці кольорові… ( олівці )

 СЛАЙД 21

 

 

Ой, які ж ви молодці – взяли до школи речі всі.

Усі уважні та кмітливі, тож будьте ви завжди такими.

СЛАЙД 22

 

4. Фізкультхвилинка.

СЛАЙД 23

 

Електронна фізкультхвилинка про кота Леопольда.

 

Дуже добре! Відпочили? Трохи відновили сили?

Тож  робимо наступний крок і продовжуєм  урок.

 

5. Актуалізація знань про казки.

 

Я ще вас трішки поморочу, бо дізнатись дуже хочу,

Чи відомі вам казки?

Дуже добре! А які?      

                         ( Діти називають відомі їм казки )

 

Що ж , прекрасно! Браво! Браво! Ви казки згадали жваво.

А тепер скажіть, готові ви казки згадати знову?

 

Тоді спробуйте, впізнайте, цих героїв пригадайте.

Як кого зовуть , скажіть, і казочку також назвіть.

 

Хто кругленький, наче м’ячик  весело по лісі скаче,

Від діда з бабою утік, попав лисиці на обід?  (колобок)

СЛАЙД 24

 

А тут живе звірят багато – можу вам я їх назвати:

Зайчик – стрибайчик , і мишка – шкрябушка,

Лисичка – сестричка, і жабка – квак ушка,

Ведмідь – набрід ь, і братик – вовчик – всі оселились тут охоче.

                                                                       (рукавичка)

СЛАЙД 25

 

А ось іще малий бичок, має дивний він бочок.

Смолою дід бичка залив, а бичок ведмедя зловив.

                                                                    (солом’яний бичок)

СЛАЙД 26

 

Бідний, добрий і наївний,

Закохався у царівну,

Подружився він із джином,

Зветься хлопець …

    (Аладіном)

СЛАЙД 27

 

Не лякай мене, вовчище,

Заховай свої зубища!

До бабусі поспішаю,

В кошику гостинці маю.

                                     (Червона Шапочка)

СЛАЙД 28

 

В лісі темному блукала,

Бо від мачухи тікала,

Опинилася у домі,

Де жили веселі гноми.

    (Білосніжка)

СЛАЙД 29

 

У кареті гарбузовій

Їду я на бал казковий.

Як дванадцяту проб’є –

Зникне все добро моє.

(Попелюшка)

СЛАЙД 30

 

Народилася я улітку

Не від мами, а із квітки,

Заміж хочуть мене взяти

Жаба, кріт і жук рогатий.

 (Дюйиовочка)

СЛАЙД 31

 

Взувся в чоботи – і вмить

Став господарю служить,

Бідняка, хоч як це дивно,

Одружив на королівні.

   (Кіт у чоботях)

СЛАЙД 32

 

6. Рахунок.

 

Ну що ж , ви знаєте казки,  слухаєте їх залюбки.

Тепер я дуже хочу знати – чи вмієте ви рахувати?

 

Ось хочу я переконатись, що ви не просто вихвалялись.

Вам задачку задаю – дайте відповідь свою.

 

СЛАЙД 33

 

Добрий лікар Айболить склавши руки не сидить.

Черга вже на лікування: « Я за вами! Хто останній?»

Всі приходять: дві пташини, черв’ячок і поранений жучок,

Тигр, лев, їжак, щеня, мишеня і кошеня.

Добрий лікар Айболить хворих вилікує вмить.

Тож кажіть, мерщій, усім, скільки ж тут всього тварин ?

 

Що ж, рахуєте ви класно, і поки що усе прекрасно.

Відповідаєте завзято. А в мене ще завдань багато.

 

Скажіть, а ви уважні діти? Чи не набридло вам сидіти?

Тоді – увага на екран – нове завдання буде там.

 

  1. Гра «Впізнай букву»

Вчитель читає загадку, діти відгадують і називають перший звук

відгадки. 

 Що за дивна непосида                                                                                                                                                                 

 На стежину шишки кида?                                                                                                                                                                   

З гілки скік на гілку...                                                                                                                                                          

 Упізнали, друзі? (білка)

СЛАЙД 34

 

У селі, а чи в містечку                                                                                                                                                                 

Біля житла недалечко                                                                                                                                                          

Цвірінчить і скаче хлопчик,                                                                                                                                            

 Називається ... (горобчик).

СЛАЙД 35

 

Пазурастий він, гривастий,

Як збирається напасти,                                                                                                            

Гаркне, — ох і лютий рев!

Відгадали? Так, це ... (лев).

СЛАЙД 36

 

Аж чотири крильця має,

По квітках собі літає.                                                                                                                            

Ні бджола, ні джмелик —

 Зветься він ... (метелик)

СЛАЙД 37

 

У кубельце фрукти носить.

Стріне вас — ховає носик.

Кожушок із голочок —                                                                                                                                        

Хто, скажіть, це? (їжачок)

                                            СЛАЙД 38

 

  1. Вивчити вірш.

                                            СЛАЙД 39

 

У нас немає ТИ.

У нас немає Я.

Ми - єдиний клас.

Ми - одна сім'я.

 

Що ж, добре ви відповідали, і гарно руки піднімали.

Тепер, скажіть, будь ласка, діти, для чого в школу вам ходити?

 

                           ( Діти відповідають )

 

Що ж, ви добре зрозуміли, для чого в школу ви прийшли.

Тому я  щиро вам бажаю, щоб ви усе це здобули.

 

Вас привели мені тата й мами, бо ви вже стали школярами.

І хоча це перший клас – важливим буде він для вас!

Отож прийміть від нас вітання, і відкиньте свої хвилювання!

 

Виступ першокласників.

  1.               Обіцяєм не лінитись, добросовісно учитись.

Рано з сонечком вставати, щоб у школу не проспати.

2.     Не хвилюйтесь, мамо й тато, будем знати ми багато.

Ми ж бо вас не підведем – в школу з радістю підем!

 

3.    Вчитись будемо сумлінно і поводитись відмінно,

Щоб батьки могли радіти, що такі в них гарні діти.

 

То ж прийміть від нас вітання, і найщиріші побажання

Здоров’я міцного, надії, і щоб збулися ваші мрії!

Але часу не гайте і завдання виконуйте!

 

Батькам (10 чоловік) роздаються листочки, на яких записані початок фрази або її продовження, треба правильно « зібрати» фразу, знайти пару.

 

Заходити до вчителя в школу                                не менше 2 рази на тиждень

Не відкривати зошити і щоденник                            в поганому настрої

Ніколи не робити за дітей                                          домашню роботу

Сварити своїх дітей                                                    тільки в крайньому випадку

Бути на батьківських зборах                                     обов’язково

Молодці! Ви впоралися з завданням, але це були не прості фрази, це клятва батьків.

 

7. Рефлексія.

 

Чи  вам сподобався урок? Тоді наступний буде крок.

Я тепер у вас спитаю що ж ви тут запам’ятали?

 Чим більше кожен пригадає, тим краще сонечко засяє

То що сподобалося вам? Про що розкажете батькам?

 

                   ( Діти відповідають)

 

( Екскурсія по школі, про гуртки, фізхвилинка, Як Микола збирався в школу, Грали в ігри, розгадували загадки, пригадали казки, розв’язували  задачу, приклади, повторили розпорядок дня , вчились бути учнями, гарно відповідати, познайомились .)

 

(За кожну відповідь на дошці вивішується квіточка).

 

От, скільки виростили квітів, бо ви були уважні, діти.

Тож собі поаплодуйте. А тепер тишу налаштуйте.

А хто мене ще не почув , про те, що він школяр – забув?

Нема таких? Почули всі? Ой, які ж ви молодці!

 

8. Підсумок уроку.

 

Школо, школо!

Вулик гомінливий,

Дружний і веселий рідний дім.

Кожен з нас отут щасливий,

Бо живе і вчіться в нім!

 

Перше вересня! Всіх нас

Привели у перший клас.

Будемо вивчати все,

Що нам користь принесе.

 

Щоб виросли з нас люди,

Ми відмінниками будем.

Будуть вчитись малюки,

Щоб пишалися батьки.

 

Школа двері вам відкрила,

бо знання – велика сила.

І закликає вчитись нас.

Тож навчайтесь! В добрий час!

 

  Урок закінчено, малята!

 При цих словах вам треба встати.

Ви гарно так відповідали, що ставлю всім 12 балів!   

 

Ну, а тепер часу не гайте, привітання приймайте,

І на солодощі налягайте!

 

(Солодкий стіл)

1

 

docx
Додано
6 квітня 2023
Переглядів
453
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку