Конспект уроку " Походи монголів на Русь - Україну "

Про матеріал
Техгологічна карта уроку для дистанційної форми навчання Мета уроку – ознайомити унів з особливостями організації військових походів монголів на Русь у ХІІІ ст.;визначити причини завоювання Русі - України;охарактеризувати сутність управління монгольськими ханами завойованих територій;виявити вплив монголо – татар на соціально - економічний розвиток українських земель
Перегляд файлу

 

 

 

 

Технологічна карта уроку

Тема шкільного курсу: Королівство Руське ( Галицько – Волинська держава)

 

 Урок № 22

ПІБ учителя: Беленко Ольга Григорівна

Клас: 7

Тема уроку: Походи монголів на Русь - Україну

 

Цілі уроку :

 

Навчальні – ознайомити унів з особливостями організації військових походів монголів на Русь у ХІІІ ст.;визначити причини завоювання Русі - України;охарактеризувати сутність управління монгольськими  ханами завойованих територій;виявити вплив монголо – татар на соціально - економічний розвиток українських земель

Розвивальні – розвивати навички роботи з історичною картою:встановлювати причинно – наслідкові зв’язки; розвивати вміння знаходити необхідну інформацію в писемних джерелах; сприяти розвитку критичного мислення

Виховні – виховувати в учнів повагу до героїчного минулого свого народу; толерантне ставлення до різних оцінок історичних подій та осіб


Обладнання уроку: підручник,атлас,комп’ютер (гаджет),віртуальна дошка

Тип уроку: комбінований
 

Компетенції учнів на уроці

Формування предметних компетенцій:

Просторова – пояснювати причини й наслідки історичних подій

Хронологічна – співвідносити історичні події, явища з датами

Логічна – визначати причини, сутність, наслідки історичних подій та явищ

Мовленнєва – викладати історичні поняття, зв’язки і тенденції історичного розвитку, застосовуючи пояснення, міркування, узагальнення

Інформаційна – критично аналізувати, порівнювати та оцінювати історичні джерела

Аксіологічна – визначати власну позицію щодо суперечливих питань історії

 

Формування ключових компетентностей:

Вільне володіння державною мовою - формувати уміння усно висловлювати свої думки, почуття;

Уміння вчитися - актуалізувати пізнавальну діяльність та критичне мислення учнів;

 Комунікативної -  розвивати навички роботи в групі, розвивати усне зв’язне мовлення;

 Інформаційної - формувати вміння знаходити потрібну інформацію та подавати її;

 Природничої  - вдосконалювати вміння пізнавати себе та навколишній світ;

 Інформаційно-комунікаційної - вдосконалювати навички використання засобів ІКТ у навчанні та інших життєвих ситуаціях;

 Здоров’язберігаючої -  навчати правильно чергувати різні види діяльності;

 Інноваційної - формувати відкритість до нових ідей, що забезпечує подальшу здатність успішно навчатися;

 Навчання впродовж життя - удосконалювати опанування умінь і навичок, необхідних для подальшого навчання, організації власного навчального    середовища, навчання працювати самостійно і в групі

Громадянської та соціальної компетентності -  формувати загальнолюдські моральні цінності, усвідомлення ідей справедливості;

                                                                                                                               Хід уроку
 

Етап уроку

Час

Завдання етапу

Зміст

Методи і прийоми

ФОНД*

Діяльність
учителя

Діяльність
учня
 

І.Організа

ційний

3хв.

Підготувати учнів до роботи на уроці

Емоційне налаштування класу.

Правила роботи під час онлайн уроку

Бесіда

(Coogle презентація)

Ф

Привітання,перевір

ка присутності учнів і готовності до уроку,

обговорює правила роботи

Підготувати зошит, підручник, атлас, щоденник, перевірити наявність посилань в чаті, приймають правила роботи

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання

 

5хв.

 

Перевірити засвоєння попереднього матеріалу

 

Виконання тестів з теми «Утворення Галицько – Волинської держави»

 

Тестування

 

І

 

Учитель пропонує учням виконати тести на сайті «На Урок»

https://naurok.com.ua/test/start/32909

 

Учні за посиланням знаходять тести і 5 хвилин працюють, вчителю пересилають результати

ІІІ. Актуалізація опорних знань

5хв.

Активізувати діяльність учнів для сприйняття нового матеріалу

З’ясувати питання

1.Чому монгольська армія  за короткий час завоювати великі території.

2.Причини поразки руських князів на річці Калці

Бесіда , метод «Мікрофон»

Ф

Учитель задає запитання (презентація

 слайд     )

 

Учні по черзі дають відповіді на запитання

ІV.Мотивація навчальної діяльності

2хв.

Формування в учнів мотивів діяльності,зацікавленості до вивченої теми

Висловлювання

О.І.Герцена про монгольські завоювання

Вправа «Відновити текст»

І

Учитель пропонує учням текст

(слайд ),

завдання- відновити текст

Учні працюють з текстом, а потім зіставляють з правильним текстом

V. Оголошення теми та завдання уроку

1хв.

Залучення учнів до цілеспрямованої активної навчальної діяльності

Озвучення теми уроку, завдання, плану уроку. Проблемне запитання

Розповідь

Ф

Зачитує тему уроку(слайд),завдання(слайд),план

(слайд)

проблемне запитання(слайд)

Учні записують тему уроку до зошита

 

VІ. Вивчення нового матеріалу

 

10хв

 

Сприйняття і осмислення учнями навчального матеріалу

 

1.Походи монголів на Русь.

2. Словникова робота

 

3.Дати, що пов’язані з темою

 

 

4.Карта походів

 

 

 

 

5.Завоювання українських князівств

 

6. Оборона Києва

«Никонівський літопис»

 

7. Залежність Русі. Похід монголів на Галичину та Волинь. Відвідування Золотої Орди Данилом Романовичем

 

 

1.Розповідь

 

 

 

 

3.Вправа

«Запам’ятай дату»

 

4.Робота з історичною картою

 

 

5.Розповідь

 

 

 

6. Робота з документами

Метод «Мікрофон»

 

Розповідь

 

Ф

 

І

 

 

 

І

 

 

Ф

 

 

 

 

І

 

 

І

Ф

 

 

 

 

Ф

 

Презентація

 (слайд)

Презентація (слайд)

 

 

Презентація

(слайд)

 

Презентація (слайд)

 

 

 

Презентація

(слайд).

 

Слайд

Обговорення уривка з літопису

 

 

 

Презентація (слайд)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Сприйняття інформації

Учні записують терміни і визначення до зошита

3.Учні записують дати до зошита, а протягом уроку події

4.Учні записують до зошита дати і напрямки походів.

Озвучують записи

5.Сприйняття інформації

 

6. Учні опрацьовують документ, роблять записи.

Дають відповідь на запитання.

7. Сприйняття інформації

 

 

VІІ.Закріплення вивченого матеріалу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VІІІ.Рефлексія

 

 

 

 

 

ІХ. Підсумок уроку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Х. Домашнє завдання

 

 

2хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2хв.

 

 

 

 

 

2хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1хв

 

Організація практичної роботи учнів над закріпленням теоретичного матеріалу

 

 

 

 

 

 

Обмін думками. Висловлювання своєї думки

 

 

 

Підведення підсумків уроку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Забезпечення безперервності опанування навчального матеріалу

 

Відповідності між датами і подіями,що пав’язані з темою уроку.

 Дати в зошиті

 

 

 

 

 

 

Головні чинники перемоги монголів над Руссю

 

 

Повернення до проблемного запитання: «Чи могли руські князі

уникнути монгольської навали? Що потрібно було для цього?

 

 

Опрацювати параграф 15, скласти історичний диктант.Перегля

нути відео»

 

Вправа «Відповідності»

 

 

 

Вправа

«Запам’ятай дату».

 

 

 

 

 

Дошка

 

Бесіда

 

 

Вправа «Лаконічне

висловлювання»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Історичний диктант.

Перегляд фільму

https://uahistory.co/video/ukraine100x3/59.html

 

І

 

 

 

 

Ф

 

 

 

 

 

 

 

І

 

 

 

 

Ф

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ф

 

Посилання на вправу.https://naurok.com.ua/test/mongolska-navala-na-ukra-nski-zemli-36927/match

Презентація (слайд)

Пропонує учням перевірити дати (записані на початку уроку) і історичні події

Посилання на дошку.

 

 

 

Презентація (слайд)

Учитель пропонує учням двома словами дати відповідь на проблемне запитання

 

 

 

 

 

Учитель знайомить учнів з домашнім завданням, пояснює

 

Учні  дають відповідь і пересилають у чаті результати.

 

Учні за слайдом перевіряють правильність записів у зошиті, зачитують

 

 

Учні обирають свої висловлювання і по черзі зачитують

 

Учні по черзі дають відповідь

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учні записують завдання

 

*ФОнд- форма організації навчально їдіяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).

Література:
 

Для вчителя

Для учнів

1.Історія України:підручник для 7 класу закладів загальної середньої  освіти/ В.С.Власов, О.Є.Панирін,Ю.А.Топольницька.-Київ:Літера ЛТД,2020 – 176с.

2.Історія України в художньо – історичних образах з найдавніших часів до середини ХVІ ст. – Тернопіль,2005. – с.169-177

3.Книга «Татари на Русі» / В.С. Трепавло.- М.,1996

4.Книга «Никонівський звід і руські літописи ХVІ – ХVІІ ст. – М.,1980

1.Історія України:підручник для 7 класу закладів загальної середньої  освіти/ В.С.Власов, О.Є.Панирін,Ю.А.Топольницька.-Київ:Літера ЛТД,2020 – 176с.

2. Освітній онлайн – портал «На Урок»

3.Історія України – відеокурс.Історія України.59 серія.Зруйнування Києва https://uahistory.co/video/ukraine100x3/59.html

 

5. «Енциклопедія України в інтернеті»

6. Електронна бібліотека «Україніка»

 

7. Освітній онлайн – портал «На Урок»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Історія України 7 клас (Гупан Н.М., Смагін І.І., Пометун О.І.)
Додано
19 лютого 2022
Переглядів
482
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку