Конспект уроку. "Правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики. Інформаційні процеси і комп’ютер."

Про матеріал
Урок 1. Правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики. Інформаційні процеси і комп’ютер.
Перегляд файлу

 

Урок 1. Правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики. Інформаційні процеси і комп’ютер.

Цілі:

     навчальна: повторити правила поведінки в комп’ютерному кабінеті, сформувати уявлення якими бувають комп’ютери; які сучасні комп’ютерні пристрої використовують люди;

     розвивальна: розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення; формувати вміння робити висновки;

     виховна: виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника; виховувати повагу до думки інших.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.

Програмне забезпечення: браузер, підключення до мережі Internet, RapidTyping

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Учитель вітає учнів з початком навчального року.
  • Перевірка присутніх.

ІІ. Мотивацій навчальної діяльності

Бесіда

Робота з комп’ютером досить цікава, і ви це вже знаєте. Завдяки комп’ютерам ви відкриваєте для себе не тільки нові ігри, розваги, але й вікно у величезний світ інтернету, у світ створення комп’ютерних зображень, текстів, різноманітних математичних обчислень. Також ви повинні розуміти, що комп’ютер – це не тільки цікава гра, а й необхідний інструмент працівника багатьох професій: наприклад, секретаря, діловода, бібліотекаря, видавця, модельєра, лікаря, продавця, дизайнера тощо. У наш час майже кожна професія потребує володіння комп’ютером.

ІІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого матеріалу

Гра «так чи ні»

  • До комп’ютерного кабінету не можна приносити їжу, напої.
  • Можна розпочинати роботу за комп’ютером у будь-яку хвилину без дозволу вчителя.
  • Можна доторкнутися до розеток, кабелю та вмикачів.
  • Можна бігати та бавитися в кабінеті.
  • Руки мають бути брудними та вологими.
  • Відстань до екрана монітора має бути 50 см.
  • Щоб запустити програму, треба двічі клацнути лівою кнопкою миші, підвівши вказівник до ярлика.
  • Програми запускаються самі по собі

ІІІ. Повторення матеріалу

Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)

Робота з підручником: § 1. ст. 6-8

IV. Усвідомлення набутих знань

V. Фізкультхвилинка

Каченята

Раз, два — всі пірнають,

Три, чотири — виринають,

П’ять, шість — на воді

Кріпнуть крильця молоді,

Сім, вісім — що є сили

Всі до берега поплили,

Дев’ять, десять — обтрусились

І за парти опустились.

VІ. Формування вмінь та навичок

Робота за комп’ютером

  1.     Інструктаж учителя.

Підручник ст. 8

Робота з клавіатурним тренажером RapidTyping.

2) Практична робота за комп’ютерами.

3) Вправи для очей.

СОВЕНЯТА

Сплять маленькі совенята.

Раз! — розкрили оченята.

Подивилися навколо,

Потім вгору і додолу.

Оченята — блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо, вліво оченята

Повертали совенята.

Совенята будуть спати,

А ми будемо працювати!

VІІ. Підбиття підсумків уроку

Запитання до теми

       Поясніть, чому потрібно виконувати правила поведінки і безпечної роботи в комп’ютерному класі.

       Назвіть основні правила поведінки і безпечної роботи в комп’ютерному класі.

Закінчи речення

На уроці я дізнався/дізналася про… .

Мені було цікаво, що… .

Мене засмутило те, що… .

Я хочу більше дізнатися про… .

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, Розробки уроків
НУШ
Додано
19 березня
Переглядів
24
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку